ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun, 2013
Arrangør: Ballerup AK
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 20 | 4.00 | 2 | Kristian Kolbye -96 | 3.92 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 |
2 | 31 | 22.23 | 3 | Sebastian Larsen -01 | Diskoskast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 9 | DNS | Emilie Fiala -99 | 10.26 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
4 | 15 | 17.56 | 5 | Jacob Rasmussen -00 | 16.64 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:30 |
5 | 38 | 17.19 | 6 | Villads Clausen -98 | 17.92 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:50 |
6 | 10 | 1.22 | 2 | Esther Arce -02 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:50 |
7 | 6 | 36.63 | 2 | Casper Jørgensen -99 | 34.43 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 |
8 | 12 | DNS | Frida Viple -00 | 0.44 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:40 | |
9 | 26 | 3.71 | 20 | Rebecca Bellingan -00 | 4.07 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:40 |
10 | 4 | 11.14 | 6 | Beate Rasmussen -03 | 11.46 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 |
11 | 3 | 9.88 | 3 | Anna Enevoldsen -02 | 9.75 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:00 |
12 | 10 | 9.58 | 1 | Esther Arce -02 | 9.44 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:00 |
13 | 13 | 9.65 | 2 | Helena Ring -02 | 9.38 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:00 |
14 | 4 | 5.91 | 5 | Beate Rasmussen -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:00 | |
15 | 29 | DNS | Sandra B Christensen -95 | 1.77 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:10 | |
16 | 17 | 9.82 | 4 | Johan Christian Holst -03 | 9.76 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:15 |
17 | 32 | 9.41 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:15 | |
18 | 19 | 14.54 | 6 | Julie Rafn -99 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
19 | 27 | 13.03 | 1 | Rebekka Andersen -01 | Hammerkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:40 | |
20 | 25 | DNS | Peter Rasmussen -98 | 13.11 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
21 | 38 | 14.01 | 3 | Villads Clausen -98 | 14.12 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
22 | 22 | DNS | Mads Flindt -99 | 13.48 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
23 | 24 | 11.97 | 2 | Nikolaj Bahrt -96 | 11.68 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 |
24 | 16 | DQ | Jakob Fedder -97 | 12.99 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
25 | 6 | 38.46 | 2 | Casper Jørgensen -99 | 39.37 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
26 | 3 | 5.75 | 8 | Anna Enevoldsen -02 | 5.31 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 |
27 | 13 | 8.19 | 1 | Helena Ring -02 | 8.01 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 |
28 | 32 | 1.15 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:15 |
29 | 31 | 30.49 | 4 | Sebastian Larsen -01 | 31.18 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:25 |
30 | 8 | 30.71 | 6 | Emil Enevoldsen -00 | 30.79 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:35 |
31 | 31 | 4.56 | 1 | Sebastian Larsen -01 | 4.47 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:50 |
32 | 12 | DNS | Frida Viple -00 | 30.86 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 | |
33 | 6 | 12.76 | 1 | Casper Jørgensen -99 | 12.96 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
34 | 23 | 47.48 | 1 | Mikkel Jørgensen -95 | 48.82 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:15 |
35 | 10 | 9.45 | 6 | Esther Arce -02 | 9.58 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 |
36 | 13 | 9.55 | 7 | Helena Ring -02 | 9.65 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 |
37 | 17 | 9.59 | 5 | Johan Christian Holst -03 | 9.82 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
38 | 32 | 9.31 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 9.41 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
39 | 24 | 12.00 | 5 | Nikolaj Bahrt -96 | 11.97 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:46 |
40 | 19 | 1.35 | 12 | Julie Rafn -99 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | |
41 | 15 | 3.77 | 12 | Jacob Rasmussen -00 | 0.41 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
42 | 32 | 7.22 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 7.73 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:00 |
43 | 20 | 34.88 | 4 | Kristian Kolbye -96 | 37.74 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 |
44 | 23 | 35.74 | 1 | Mikkel Jørgensen -95 | 40.22 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:15 |
45 | 4 | 1.25.69 | 6 | Beate Rasmussen -03 | 8.06 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:50 |
46 | 3 | 1.11.31 | 3 | Anna Enevoldsen -02 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:55 | |
47 | 13 | 1.08.38 | 1 | Helena Ring -02 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:55 | |
48 | 17 | 1.11.40 | 3 | Johan Christian Holst -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:05 | |
49 | 32 | 1.10.18 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:05 | |
50 | 23 | 14.08 | 1 | Mikkel Jørgensen -95 | 14.61 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 |
51 | 16 | 55.63 | 4 | Jakob Fedder -97 | 56.07 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 |
52 | 27 | 15.32 | 4 | Rebekka Andersen -01 | 13.68 | Diskoskast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:20 |
53 | 7 | DNS | Ditte Troest -96 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | ||
54 | 8 | 1.46.67 | 4 | Emil Enevoldsen -00 | 2.01.95 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:50 |
55 | 18 | 1.42.20 | 1 | Jonathan Mogensen -00 | 1.48.90 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:50 |
56 | 9 | 44.37 | 7 | Emilie Fiala -99 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
57 | 37 | 39.13 | 1 | Victor Thomsen -99 | 40.33 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 |
58 | 37 | DNS | Victor Thomsen -99 | 4.33.32 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
59 | 11 | 4.38.53 | 2 | Frederik Mogensen -98 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
60 | 35 | DNS | Thor Friis Skifte -97 | 4.37.26 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:40 | |
61 | 2 | DNS | Amager AC | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | ||
62 | 14 | 13.40 | 4 | Jacob Arce -03 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
63 | 25 | DNS | Peter Rasmussen -98 | 5.26 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
64 | 31 | 25.59 | 4 | Sebastian Larsen -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
65 | 15 | 6.31 | 7 | Jacob Rasmussen -00 | 6.71 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:05 |
66 | 17 | 3.51 | 8 | Johan Christian Holst -03 | 3.95 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 |
67 | 14 | 3.63 | 6 | Jacob Arce -03 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
68 | 32 | 4.00 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 4.35 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 |
69 | 28 | 14.50 | 7 | Regitze Friis -02 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 | |
70 | 3 | DNS | Anna Enevoldsen -02 | 1.29 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 | |
71 | 34 | 13.34 | 5 | Sunisa Ronthi -02 | 1.26 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 |
72 | 19 | 31.06 | 15 | Julie Rafn -99 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
73 | 9 | 28.58 | 7 | Emilie Fiala -99 | 28.52 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
74 | 25 | DNS | Peter Rasmussen -98 | 27.97 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
75 | 38 | 28.32 | 8 | Villads Clausen -98 | 28.68 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
76 | 31 | 7.79 | 3 | Sebastian Larsen -01 | 7.84 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:55 |
77 | 27 | 22.20 | 2 | Rebekka Andersen -01 | 16.89 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 |
78 | 6 | 40.65 | 1 | Casper Jørgensen -99 | 43.97 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
79 | 24 | 25.34 | 11 | Nikolaj Bahrt -96 | 24.05 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
80 | 16 | 25.83 | 14 | Jakob Fedder -97 | 25.37 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
81 | 14 | 31.41 | 6 | Jacob Arce -03 | 33.41 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:25 |
82 | 32 | 35.10 | 4 | Sebastian Monneret -03 | 38.19 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:25 |
83 | 19 | 3.46 | 18 | Julie Rafn -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
84 | 9 | 4.90 | 4 | Emilie Fiala -99 | 4.59 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
85 | 15 | 12.83 | 5 | Jacob Rasmussen -00 | 12.54 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 |
86 | 8 | DNS | Emil Enevoldsen -00 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
87 | 4 | 2.96 | 12 | Beate Rasmussen -03 | 3.27 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:50 |
88 | 31 | 12.10 | 3 | Sebastian Larsen -01 | 1.15 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:55 |
89 | 12 | DNS | Frida Viple -00 | 1.13 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
90 | 26 | 12.51 | 5 | Rebecca Bellingan -00 | 12.65 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 |
91 | 27 | 7.54 | 3 | Rebekka Andersen -01 | 7.93 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
92 | 21 | 40.23 | 1 | Lisa Brix -96 | 43.98 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:10 |
93 | 20 | 1.60 | 5 | Kristian Kolbye -96 | 1.57 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
94 | 15 | 18.26 | 7 | Jacob Rasmussen -00 | 18.49 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:15 |
95 | 5 | DNS | Buster Antvorskov -98 | 2.16.76 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |
96 | 37 | 2.06.04 | 2 | Victor Thomsen -99 | 2.04.63 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
97 | 11 | 2.11.38 | 4 | Frederik Mogensen -98 | 2.15.42 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
98 | 6 | 2.80 | 2 | Casper Jørgensen -99 | 0.28 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 |
99 | 23 | 41.11 | 1 | Mikkel Jørgensen -95 | 42.61 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 |
100 | 4 | 4.09.39 | 1 | Beate Rasmussen -03 | 600 meter gang • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:45 | |
101 | 3 | 4.08.14 | 2 | Anna Enevoldsen -02 | 600 meter gang • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
102 | 28 | 3.18 | 23 | Regitze Friis -02 | 3.49 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
103 | 34 | 3.57 | 12 | Sunisa Ronthi -02 | 3.66 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
104 | 10 | 3.84 | 6 | Esther Arce -02 | 4.08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
105 | 13 | 4.14 | 1 | Helena Ring -02 | 4.05 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
106 | 30 | 2.99 | 25 | Sarah Buhl -02 | 3.38 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
107 | 31 | 12.16 | 5 | Sebastian Larsen -01 | 12.10 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:10 |
108 | 29 | DNS | Sandra B Christensen -95 | 5.54 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:25 | |
109 | 4 | DNS | Beate Rasmussen -03 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:40 | ||
110 | 3 | 3.33.18 | 1 | Anna Enevoldsen -02 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:40 | |
111 | 13 | 3.36.30 | 2 | Helena Ring -02 | 3.41.73 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:40 |
112 | 30 | DNF | Sarah Buhl -02 | 4.09.72 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:40 | |
113 | 17 | 3.36.01 | 3 | Johan Christian Holst -03 | 1000 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:50 | |
114 | 14 | DNF | Jacob Arce -03 | 1000 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:50 | ||
115 | 32 | 3.29.02 | 1 | Sebastian Monneret -03 | 3.40.18 | 1000 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:50 |
116 | 4 | 33.85 | 1 | Beate Rasmussen -03 | 31.14 | Boldkast • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:55 |
117 | 33 | 10.09.22 | 3 | Simon Holst -98 | 9.59.39 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:00 |
118 | 35 | DNS | Thor Friis Skifte -97 | 18.28.57 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
119 | 19 | 8.19 | 12 | Julie Rafn -99 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
120 | 20 | 12.99 | 2 | Kristian Kolbye -96 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
121 | 28 | 23.63 | 11 | Regitze Friis -02 | 25.69 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 |
122 | 3 | 17.16 | 18 | Anna Enevoldsen -02 | 14.62 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 |
123 | 34 | 21.83 | 13 | Sunisa Ronthi -02 | 21.56 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 |
124 | 10 | 26.51 | 7 | Esther Arce -02 | 22.14 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 |
125 | 13 | 32.95 | 2 | Helena Ring -02 | 31.05 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 |
126 | 30 | 30.04 | 4 | Sarah Buhl -02 | 25.66 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 |
127 | 8 | DNS | Emil Enevoldsen -00 | 5.10.68 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:00 | |
128 | 18 | 3.09.29 | 1 | Jonathan Mogensen -00 | 3.15.87 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:00 |
129 | 38 | 1.50 | 5 | Villads Clausen -98 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 |
130 | 2 | 36.65 | 2 | Amager AC | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 16:15 | |
131 | 2 | 37.12 | 1 | Amager AC | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 16:20 | |
132 | 2 | DNS | Amager AC | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 16:40 |