DM • Odense Atletikstadion • Odense
2-3 aug, 2014
Arrangør: Odense Atletik
Odense Atletik / OGF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 118 | DNS | Kasper Stentz -86 | 400 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 11:30 | |||
2 | 128 | 51.22 | 4 | Rasmus Jensen -95 | 49.49 | 400 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 11:30 | |
3 | 132 | PB | 43.35 | 7 | Steffen Mertov -94 | 41.86 | Hammerkast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 |
4 | 121 | 12.94 | 3 | Line Lykkehøj -90 | 12.85 | 100 meter • Indl. | Kvinder | Lørdag kl. 12:10 | |
5 | 113 | 12.19 | 1 | Camilla Motzkus -97 | 12.20 | 100 meter • Indl. | Kvinder | Lørdag kl. 12:10 | |
6 | 122 | 11.48 | 4 | Mads Sjørslev Christensen -94 | 11.29 | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 12:30 | |
7 | 134 | PB | 5.01.48 | 9 | Therese Jansson -86 | 1500 meter • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 14:15 | |
8 | 132 | 11.70 | 7 | Steffen Mertov -94 | 12.01 | Kuglestød • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:30 | |
9 | 127 | DNS | Peter Glans -93 | 3.53.72 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:35 | ||
10 | 109 | 4.07.18 | 3 | Andreas Lommer -91 | 3.55.10 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:35 | |
11 | 126 | 4.08.77 | 4 | Peter Gerner Ejersbo -95 | 3.59.24 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:35 | |
12 | 130 | 10.30.34 | 1 | Simone Glad -90 | 10.23.27 | 3000 meter forh. • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 14:55 | |
13 | 115 | 2.00 | 4 | Frederik Jahr -91 | 2.00 | Højdespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:00 | |
14 | 117 | 9.34.81 | 2 | Kasper Skov -92 | 9.32.89 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:20 | |
15 | 121 | 13.07 | 8 | Line Lykkehøj -90 | 12.94 | 100 meter • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 15:45 | |
16 | 113 | 12.18 | 2 | Camilla Motzkus -97 | 12.19 | 100 meter • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 15:45 | |
17 | 128 | 51.24 | 7 | Rasmus Jensen -95 | 51.22 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:25 | |
18 | 115 | 6.56 | 8 | Frederik Jahr -91 | 6.72 | Længdespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:25 | |
19 | 133 | DNS | Søren Lopdrup -95 | 5.57 | Længdespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:25 | ||
20 | 125 | 54.71 | 2 | Odense-Atletik/OGF | 48.60 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 17:25 | |
21 | 125 | DNS | Odense-Atletik/OGF | 44.59 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 17:35 | ||
22 | 121 | 26.77 | 3 | Line Lykkehøj -90 | 200 meter • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:50 | ||
23 | 114 | 47.92 | 3 | Emil Mikkelsen -90 | 56.30 | Diskoskast • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:00 | |
24 | 122 | 22.54 | 4 | Mads Sjørslev Christensen -94 | 22.85 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 12:10 | |
25 | 129 | 22.45 | 3 | Rasmus Mohr Ernst -97 | 22.09 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 12:10 | |
26 | 130 | 16.23.79 | 1 | Simone Glad -90 | 16.11.03 | 5000 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:50 | |
27 | 110 | PB | 37.11 | 4 | Anna Krogshave Dahlgren -93 | 36.83 | Hammerkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:20 |
28 | 120 | 57.90 | 5 | Klaus Præst Jaqué -92 | 57.52 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:35 | |
29 | 118 | 1.58.01 | 8 | Kasper Stentz -86 | 1.59.35 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:00 | |
30 | 123 | DNS | Martin Eisemann de Almeid -93 | 2.02.25 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:00 | ||
31 | 109 | 1.56.51 | 5 | Andreas Lommer -91 | 1.54.42 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:00 | |
32 | 111 | DNS | Anna Mikkelsen -91 | 10.86 | Kuglestød • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:30 | ||
33 | 135 | 52.29 | 8 | Thomas Jørgensen -90 | 54.00 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:00 | |
34 | 116 | DNS | Jonas Ejlertsen -78 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:10 | |||
35 | 127 | DNS | Peter Glans -93 | 14.21.28 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:10 | ||
36 | 124 | DNS | Niklas Lind Yndgaard -93 | 17.10.19 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:10 | ||
37 | 123 | DNF | Martin Eisemann de Almeid -93 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:10 | |||
38 | 117 | PB | 14.47.18 | 5 | Kasper Skov -92 | 15.10.45 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:10 |
39 | 126 | PB | 15.45.07 | 12 | Peter Gerner Ejersbo -95 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:10 | |
40 | 131 | 15.33.08 | 10 | Steffen Massaro -83 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:10 | ||
41 | 121 | DNS | Line Lykkehøj -90 | 26.77 | 200 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 16:10 | ||
42 | 110 | 11.30 | 4 | Anna Krogshave Dahlgren -93 | 11.87 | Vægtkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 16:10 | |
43 | 122 | 22.35 | 6 | Mads Sjørslev Christensen -94 | 22.54 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:20 | |
44 | 129 | 22.31 | 5 | Rasmus Mohr Ernst -97 | 22.45 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:20 | |
45 | 125 | 3.24.47 | 2 | Odense-Atletik/OGF | 3.28.67 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:45 |