DT elitedivision indl. • Odense atletikstadion • Odense
21 maj, 2017
Arrangør: Odense Atletik
M-Sparta
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 57.85 | 3 | Jacob Hvorup -99 | #2 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
2 | 52.69 | 1 | Nicolai Hartling -94 | #1 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
3 | 13.34 | 1 | Gustav L. Nielsen -98 | #1 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
4 | 14.72 | 2 | Andreas Ellegaard -93 | #1 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
5 | 13.69 | 5 | Stefan Mortensen -96 | #2 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
6 | 10.69 | 2 | Frederik Schou -96 | #1 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:30 |
7 | 10.86 | 3 | Sebastian Pedersen -97 | #2 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:30 |
8 | 1.84 | 6 | Mads Lund -00 | #2 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:40 |
9 | 1.64 | 13 | Gustav L. Nielsen -98 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:40 | |
10 | 15.44.34 | 9 | Mads Skaaning -95 | #2 | 5000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:55 |
11 | 44.17 | 4 | Jan Cordius -66 | #2 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:15 |
12 | 52.15 | 1 | Andreas Ellegaard -93 | #1 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:15 |
13 | 1.54.77 | 3 | William Devantier -00 | #1 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:50 |
14 | 41.81 | 1 | Sparta - 1 | #1 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:20 |
15 | DNS | Sparta - 2 | #2 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:20 | |
16 | 6.88 (w:+1.5) | 2 | Mads Lund -00 | #2 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 |
17 | 7.19 (w:+1.3) | 1 | Morten Jensen -82 | #1 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 |
18 | 3.94 | 5 | Virgil Hartmann -98 | #1 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 |
19 | 4.14 | 3 | Aske Petersen -98 | #2 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 |
20 | 53.45 | 3 | Jonathan Groves -93 | #1 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 |
21 | 53.51 | 2 | Jan Cordius -66 | #2 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 |
22 | 21.83 | 1 | Nicklas Hyde -86 | #2 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:50 |
23 | 22.38 | 3 | Nicolai Hartling -94 | #1 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:50 |
24 | 9.16.39 | 1 | Khavaquiah Rasmusen -92 | #1 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:20 |
25 | 15.07 | 2 | Chrsitian Laugesen -86 | #1 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:50 |
26 | DNS | Emil Strøm -93 | #2 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:50 | |
27 | 55.45 | 2 | Nicolai Graves -98 | #1 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 |
28 | 48.38 | 1 | Marquis Caldwell -90 | #1 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 |
29 | 4.22.75 | 12 | Malthe Nielsen -99 | #2 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 |
30 | 3.56.00 | 3 | Andreas Lindgren -98 | #1 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 |
31 | 3.18.81 | 1 | Sparta - 1 | #1 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:20 |
32 | DNS | Sparta - 2 | #2 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:20 |