ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
22-23 jan, 2022
Arrangør: Ballerup AK
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 116 | 9.78 | 5 | Sofie Ivarsen -10 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 | |
2 | 118 | DNS | Tilde Ravnsbæk -09 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
3 | 118 | DNS | Tilde Ravnsbæk -09 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
4 | 115 | DNS | Sara Norman -09 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
5 | 118 | DNS | Tilde Ravnsbæk -09 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:30 | ||
6 | 118 | DNS | Tilde Ravnsbæk -09 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 | ||
7 | 117 | DNS | Sofie Skovgaard Olesen -08 | 8.62 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
8 | 107 | DNS | Ida Søgaard Bonde -08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | ||
9 | 105 | 2.27.66 | 1 | Fillipa Tvistholm -08 | 2.30.0 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
10 | 105 | 5.05.94 | 1 | Fillipa Tvistholm -08 | 5.13.31 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
11 | 117 | DNS | Sofie Skovgaard Olesen -08 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:10 | ||
12 | 110 | 8.75 | 5 | Mathilde Steenberg -06 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | |
13 | 110 | 10.07 | 3 | Mathilde Steenberg -06 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
14 | 109 | 8.60 | 4 | Louise Høkilde-Wassmann -03 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:35 | |
15 | 112 | 10.15 | 5 | Nicolas Grønbech -10 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:50 | |
16 | 112 | 3.70 | 5 | Nicolas Grønbech -10 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:30 | |
17 | 112 | 6.89 | 4 | Nicolas Grønbech -10 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 | |
18 | 108 | 1.54.06 | 1 | Kasper Granlund -09 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:50 | |
19 | 108 | 3.37.04 | 1 | Kasper Granlund -09 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:40 | |
20 | 119 | DNS | Victor Johansen -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
21 | 111 | 9.54 | 7 | Mikkel Drage -08 | 10.11 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
22 | 114 | 8.95 | 6 | Philip Kroner-Andersen -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
23 | 114 | 29.49 | 6 | Philip Kroner-Andersen -08 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
24 | 114 | 2.39.20 | 6 | Philip Kroner-Andersen -08 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
25 | 114 | DNS | Philip Kroner-Andersen -08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | ||
26 | 119 | DNS | Victor Johansen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
27 | 111 | 3.93 | 9 | Mikkel Drage -08 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | |
28 | 114 | DNS | Philip Kroner-Andersen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
29 | 111 | 6.67 | 9 | Mikkel Drage -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
30 | 114 | 7.30 | 7 | Philip Kroner-Andersen -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
31 | 103 | 7.27 | 1 | Christian Andersson -06 | 7.50 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 |
32 | 103 | 9.23 | 7 | Christian Andersson -06 | 7.27 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
33 | 113 | 11.37 | 3 | Oliver Neergaard -06 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
34 | 104 | 14.45 | 1 | Emil Degn Pedersen -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:05 | |
35 | 103 | DNS | Christian Andersson -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:05 | ||
36 | 106 | 14.28 | 2 | Frederik Degn Pedersen -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:05 |