Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
23-25 sep., 2022
Arrangør: Greve Atletik
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.52 | 5 | Annabell Laurenz -16 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |||
2 | 2.26 (w:+0.0) | 3 | Annabell Laurenz -16 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
3 | 6.73 | 7 | Annabell Laurenz -16 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
4 | Annabell Laurenz -16 | 3-kamp • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
5 | 21.57 | 2 | Annet Thomsen -71 | Spydkast • Finale | Master | Søndag kl. 13:30 | |||
6 | 9.24 | 4 | Arthur Stougaard -15 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |||
7 | 2.27 (w:+0.9) | 7 | Arthur Stougaard -15 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
8 | 11.92 | 8 | Arthur Stougaard -15 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
9 | Arthur Stougaard -15 | 3-kamp • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
10 | 47.55 | 2 | Emil Degn Pedersen -05 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:05 | |||
11 | 42.32 | 3 | Emil Degn Pedersen -05 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | |||
12 | 16.63 | 2 | Emil Degn Pedersen -05 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | |||
13 | 209 | 5.17.71 | 1 | Filippa Tvistholm -08 | 4.49.85 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |
14 | 209 | 18.70 | 7 | Filippa Tvistholm -08 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:55 | ||
15 | 62.91 | 1 | Frederik Degn Pedersen -05 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:05 | |||
16 | 40.20 | 4 | Frederik Degn Pedersen -05 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | |||
17 | 18.79 | 1 | Frederik Degn Pedersen -05 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | |||
18 | 29.27 | 3 | Frida Revall -06 | 28.71 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:00 | ||
19 | 53.89 | 1 | Greve Atletik P11 | 4 x 60 meter hæk stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 | |||
20 | 52.44 | 1 | Greve Atletik P15 | 4 x 60 meter hæk stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |||
21 | PB | 25.09 | 6 | Helene Andersen -08 | 24.29 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:55 | |
22 | DNS | Jane Gustavsen -47 | 19.95 | Hammerkast • Finale | Master | Søndag kl. 13:05 | |||
23 | DNS | Jane Gustavsen -47 | 7.13 | Vægtkast • Finale | Master | Søndag kl. 10:00 | |||
24 | 10.70 | 7 | Jonathan Foch -16 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |||
25 | 1.62 (w:+1.8) | 11 | Jonathan Foch -16 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
26 | 9.58 | 10 | Jonathan Foch -16 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
27 | Jonathan Foch -16 | 3-kamp • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
28 | 9.36 | 5 | Julius Meng -15 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |||
29 | 2.30 (w:+0.0) | 6 | Julius Meng -15 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
30 | 14.07 | 7 | Julius Meng -15 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
31 | Julius Meng -15 | 3-kamp • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
32 | 13.57 | 6 | Lukas Ørndrup -18 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |||
33 | 0.89 (w:+1.2) | 13 | Lukas Ørndrup -18 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
34 | 4.87 | 13 | Lukas Ørndrup -18 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
35 | Lukas Ørndrup -18 | 3-kamp • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
36 | 9.91 | 3 | Lærke Fabricius -11 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:00 | |||
37 | 9.91 | 6 | Lærke Fabricius -11 | 9.91 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:50 | ||
38 | 5.72 | 5 | Lærke Fabricius -11 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | |||
39 | 29.86 | 5 | Manja Lund Jørgensen -05 | 29.27 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:00 | ||
40 | 16.01 | 5 | Manja Lund Jørgensen -05 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 | |||
41 | 21.04 | 3 | Michael Granlund -64 | Spydkast • Finale | Master | Søndag kl. 13:30 | |||
42 | DNS | Mikkel Drage -08 | 14.32 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |||
43 | DNS | Mikkel Drage -08 | 7.74 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |||
44 | DNS | Olivia V. Nielsen -11 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:00 | ||||
45 | DNS | Olivia V. Nielsen -11 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:20 | ||||
46 | 11.14 | 5 | Sara Hadi -11 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:00 | |||
47 | 11.28 | 10 | Sara Hadi -11 | 11.14 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:50 | ||
48 | 4.30 | 10 | Sara Hadi -11 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | |||
49 | 206 | 12.47 | 2 | Sofie Ivarsen -10 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:20 | ||
50 | 206 | 12.35 | 7 | Sofie Ivarsen -10 | 12.47 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:35 | |
51 | 206 | 2.00.01 | 3 | Sofie Ivarsen -10 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:55 | ||
52 | 13.53 | 2 | Sofie S. Olesen -08 | 13.41 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | ||
53 | PB | 13.24 | 2 | Sofie S. Olesen -08 | 13.53 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:10 | |
54 | PB | 26.64 | 4 | Sofie S. Olesen -08 | 25.43 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:55 | |
55 | 205 | 12.76 | 5 | Tilde Ravnsbæk -09 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:15 | ||
56 | 205 | 12.63 | 5 | Tilde Ravnsbæk -09 | 12.76 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:30 | |
57 | 205 | 2.01.80 | 5 | Tilde Ravnsbæk -09 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:55 | ||
58 | 30.29 | 6 | Viola Jensen -06 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:00 | |||
59 | 10.39 | 5 | Zofia Pacyna -11 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:00 | |||
60 | 10.40 | 8 | Zofia Pacyna -11 | 10.39 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:50 | ||
61 | 4.96 | 7 | Zofia Pacyna -11 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 |