Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
23-25 sep., 2022
Arrangør: Greve Atletik
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7.96 | 2 | Olivia Marisol Anitadatter -15 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |||
2 | DNS | Helena Lilja Hedinsdottir Jensen -16 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | ||||
3 | 9.37 | 2 | Frida Nappi -16 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |||
4 | 9.66 | 3 | Olivia Schultz -16 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |||
5 | 10.24 | 4 | Vigga Bøegh Carlsen -16 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |||
6 | 8.29 | 1 | Leonora Noreby-Folting -15 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |||
7 | 9.15 | 4 | Martha Eskelund -15 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |||
8 | 8.79 | 2 | Marley Elmerkjær -15 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |||
9 | 10.36 | 6 | Aurèle Roumain de la Touche -15 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |||
10 | 8.40 | 1 | Sebastian Vargas -16 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |||
11 | 11.92 | 5 | Otto Lange -16 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |||
12 | 9.33 | 4 | Max Asperud Bjerre -16 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |||
13 | 9.16 | 3 | Louis Darimont -15 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |||
14 | 9.83 | 3 | Mariana Vargas -12 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 10:55 | |||
15 | 9.92 | 2 | Mariana Vargas -12 | 9.83 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:45 | ||
16 | 8.96 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | 8.20 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:00 | ||
17 | 10.54 | 4 | Vega Klæbel -11 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:00 | |||
18 | 8.99 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | 8.96 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:50 | ||
19 | 10.52 | 9 | Vega Klæbel -11 | 10.54 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:50 | ||
20 | 10.74 | 4 | Alfred Hartung -12 | 10.57 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:45 | ||
21 | 10.86 | 5 | Alfred Hartung -12 | 10.74 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:00 | ||
22 | 8.97 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11 | 8.61 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:50 | ||
23 | 8.89 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11 | 8.97 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:05 | ||
24 | 12.41 | 5 | Tara Rose Mehrotra -10 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:20 | |||
25 | 11.35 | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 11.01 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:20 | ||
26 | 11.46 | 3 | Johanne Hansen-Møller -10 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:20 | |||
27 | 204 | 13.40 | 5 | Maia Hylling Axelsson -10 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:20 | ||
28 | 11.91 | 4 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 11.94 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:20 | ||
29 | 12.10 | 5 | Tara Rose Mehrotra -10 | 12.41 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:35 | ||
30 | 11.19 | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 11.35 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:35 | ||
31 | 11.22 | 3 | Johanne Hansen-Møller -10 | 11.46 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:35 | ||
32 | 204 | 13.24 | 12 | Maia Hylling Axelsson -10 | 13.40 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:35 | |
33 | 11.78 | 4 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 11.91 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:35 | ||
34 | 13.37 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 13.23 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | ||
35 | 13.71 | 4 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 13.51 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | ||
36 | DNS | Esther Falck -08 | 13.02 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |||
37 | DNS | Alma B. Ravn -09 | 12.18 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |||
38 | 15.00 | 5 | Sigrid Trojahn Kristiansen -08 | 14.09 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | ||
39 | SB | 13.19 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 13.37 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:10 | |
40 | 13.64 | 4 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 13.71 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:10 | ||
41 | 15.01 | 8 | Sigrid Trojahn Kristiansen -08 | 15.00 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:10 | ||
42 | 13.52 | 6 | Villy Reedtz Funder -08 | 13.36 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||
43 | 14.86 | 8 | Malthe Nikolj Godsk Jørgensen -08 | 13.66 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||
44 | 11.92 | 2 | Thor Knudsen -07 | 11.43 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||
45 | 12.25 | 6 | Oliver Mikkelsen -08 | 11.97 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||
46 | DNS | Oliver Someya Elklint -08 | 13.12 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |||
47 | DNS | Villy Reedtz Funder -08 | 13.52 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | |||
48 | DNS | Malthe Nikolj Godsk Jørgensen -08 | 14.86 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | |||
49 | 11.72 | 2 | Thor Knudsen -07 | 11.92 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | ||
50 | 12.39 | 5 | Oliver Mikkelsen -08 | 12.25 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | ||
51 | 181 | DNS | Luis F. Maillet -04 | 22.53 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:50 | ||
52 | DNS | Christian Møller -61 | 26.06 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:50 | |||
53 | 188 | 2.08.95 | 5 | Sia Due Pedersen -12 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:35 | ||
54 | DNS | Vega Klæbel -11 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:35 | ||||
55 | 200 | 2.06.87 | 8 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:55 | ||
56 | 207 | 2.04.26 | 6 | Carmen Veje Vintersborg -10 | 2.11.79 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:55 | |
57 | 204 | 2.10.51 | 9 | Maia Hylling Axelsson -10 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:55 | ||
58 | 208 | 2.01.73 | 4 | Ilsa Roome -10 | 2.02 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:55 | |
59 | 210 | 5.31.45 | 2 | Erika Livia Wischmann -09 | 5.24.88 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |
60 | 1.20 | 2 | Ellen Vincentsen -11 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:20 | ||
61 | 166 | 1.10 | 5 | Niovi Kastrinaki -13 | 1.12 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:20 | |
62 | 1.15 | 3 | Mariana Vargas -12 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:20 | |||
63 | NM | Asger Lund-Bretlau -11 | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | |||
64 | =SB | 1.30 | 1 | Knud Jesper Jørgensen -55 | 1.30 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 10:10 | |
65 | 2.50 | 4 | Malthe Nikolj Godsk Jørgensen -08 | 2.53 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | ||
66 | =PB | 2.90 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 2.90 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
67 | 2.70 | 3 | Mads Vincentsen -07 | 2.80 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | ||
68 | 2.62 (w:+0.0) | 2 | Olivia Marisol Anitadatter -15 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
69 | DNS | Helena Lilja Hedinsdottir Jensen -16 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | ||||
70 | 1.96 (w:+1.0) | 7 | Frida Nappi -16 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
71 | 1.91 (w:+0.7) | 8 | Olivia Schultz -16 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
72 | 1.72 (w:+0.7) | 10 | Vigga Bøegh Carlsen -16 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
73 | 2.12 (w:+0.5) | 5 | Leonora Noreby-Folting -15 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
74 | 2.10 (w:+0.0) | 6 | Martha Eskelund -15 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
75 | 2.53 (w:+0.0) | 3 | Marley Elmerkjær -15 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
76 | 1.66 (w:+0.0) | 10 | Aurèle Roumain de la Touche -15 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
77 | 2.34 (w:+0.1) | 4 | Sebastian Vargas -16 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
78 | 1.46 (w:+0.0) | 12 | Otto Lange -16 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
79 | 2.16 (w:+0.7) | 8 | Max Asperud Bjerre -16 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
80 | 2.31 (w:+1.2) | 5 | Louis Darimont -15 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
81 | 8.44 | 2 | Ellen Vincentsen -11 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | |||
82 | 4.71 | 8 | Vega Klæbel -11 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | |||
83 | 4.53 | 9 | Mariana Vargas -12 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | |||
84 | 12.39 | 1 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 12.52 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:30 | ||
85 | DNS | Asger Lund-Bretlau -11 | 8.32 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:35 | |||
86 | 5.28 | 10 | Alfred Hartung -12 | 5.59 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:35 | ||
87 | PB | 9.65 | 5 | Villy Reedtz Funder -08 | 9.00 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
88 | 10.97 | 3 | Oliver Mikkelsen -08 | 11.44 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
89 | 10.40 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 11.00 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
90 | DNS | Mads Vincentsen -07 | 10.72 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |||
91 | DNS | Sparta P15 | 4 x 60 meter hæk stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||||
92 | 13.87 | 1 | Olivia Marisol Anitadatter -15 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
93 | DNS | Helena Lilja Hedinsdottir Jensen -16 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | ||||
94 | 6.92 | 6 | Frida Nappi -16 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
95 | 5.87 | 10 | Olivia Schultz -16 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
96 | 6.42 | 8 | Vigga Bøegh Carlsen -16 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
97 | 6.99 | 5 | Leonora Noreby-Folting -15 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
98 | 7.23 | 4 | Martha Eskelund -15 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:55 | |||
99 | 16.19 | 3 | Marley Elmerkjær -15 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
100 | 5.63 | 12 | Aurèle Roumain de la Touche -15 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
101 | 15.56 | 4 | Sebastian Vargas -16 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
102 | 9.90 | 9 | Otto Lange -16 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
103 | 17.13 | 2 | Max Asperud Bjerre -16 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
104 | 14.33 | 6 | Louis Darimont -15 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
105 | 4.10 (w:+0.0) | 5 | Tara Rose Mehrotra -10 | 4.03 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:55 | ||
106 | 4.14 (w:+0.4) | 4 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 4.54 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:55 | ||
107 | 4.81 (w:+1.9) | 2 | Johanne Hansen-Møller -10 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:55 | |||
108 | 207 | 3.69 (w:+0.0) | 9 | Carmen Veje Vintersborg -10 | 3.79 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:55 | |
109 | 4.58 (w:+1.1) | 3 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:55 | ||
110 | 4.28 (w:+1.7) | 2 | Clara Lund-Bretlau -09 | 4.52 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:55 | ||
111 | 4.29 (w:+0.4) | 3 | Sofus Houman-Prassé -09 | 4.88 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 | ||
112 | DNS | Raphael Stefani -09 | 4.78 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 | |||
113 | 7.51 | 4 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 7.78 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:45 | ||
114 | DNS | Alma B. Ravn -09 | 9.97 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:45 | |||
115 | 6.87 | 6 | Clara Lund-Bretlau -09 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:45 | |||
116 | 8.61 | 4 | Sofus Houman-Prassé -09 | 8.54 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:55 | ||
117 | Olivia Marisol Anitadatter -15 | 3-kamp • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
118 | Helena Lilja Hedinsdottir Jensen -16 | 3-kamp • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
119 | Frida Nappi -16 | 3-kamp • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
120 | Olivia Schultz -16 | 3-kamp • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
121 | Vigga Bøegh Carlsen -16 | 3-kamp • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
122 | Leonora Noreby-Folting -15 | 3-kamp • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
123 | Martha Eskelund -15 | 3-kamp • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
124 | Marley Elmerkjær -15 | 3-kamp • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
125 | Aurèle Roumain de la Touche -15 | 3-kamp • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
126 | Sebastian Vargas -16 | 3-kamp • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
127 | Otto Lange -16 | 3-kamp • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
128 | Max Asperud Bjerre -16 | 3-kamp • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |||||
129 | Louis Darimont -15 | 3-kamp • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:45 |