Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
24-26 sep., 2021
Arrangør: Greve Atletik
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 53 | 2.51.08 | 4 | Tricia Nsubuga -13 | 600 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:25 | |
2 | 53 | 4.17 | 4 | Tricia Nsubuga -13 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 14:00 | |
3 | 53 | 12.52 | 1 | Tricia Nsubuga -13 | Spydkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:35 | |
4 | 11.03 | 6 | Julie Pihl -11 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:05 | ||
5 | 63 | 10.79 | 4 | Princecia Nsubuga -11 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:05 | |
6 | 10.91 | 5 | Julie Pihl -11 | 11.03 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:15 | |
7 | 63 | 10.84 | 4 | Princecia Nsubuga -11 | 10.79 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:15 |
8 | 11.32 | 3 | Flora Sørensen -10 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:10 | ||
9 | 12.04 | 5 | Svale Gry Bækholm -10 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:10 | ||
10 | DNS | Frida Horsfeldt -10 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:10 | |||
11 | 11.97 | 14 | Flora Sørensen -10 | 11.32 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
12 | 11.79 | 13 | Svale Gry Bækholm -10 | 12.04 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
13 | 63 | 2.29.60 | 5 | Princecia Nsubuga -11 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:30 | |
14 | 60 | 2.07.63 | 3 | Isabella Sone Randrup -10 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:30 | |
15 | 1.00 | 12 | Julie Pihl -11 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | ||
16 | 3.89 | 9 | Flora Sørensen -10 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | ||
17 | 63 | 3.93 | 8 | Princecia Nsubuga -11 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | |
18 | 60 | 4.98 | 7 | Isabella Sone Randrup -10 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | |
19 | 59.09 | 1 | Københavns IF | 4 x 60 meter hæk stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 | ||
20 | 86 | 11.82 | 3 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 11.60 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 |
21 | 12.23 | 4 | Laura Kjær Hansen -09 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 | ||
22 | 86 | 11.65 | 2 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 11.82 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
23 | 12.23 | 4 | Laura Kjær Hansen -09 | 12.23 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 | |
24 | DNS | Anna Lønborg -09 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:55 | |||
25 | 86 | 4.19 (w:+1.1) | 2 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 4.19 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:55 |
26 | DNS | Karla Danger Nielsen -08 | 11.46 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:30 | ||
27 | DNS | Isabella Bonde -08 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:30 | |||
28 | 86 | 2.00.94 | 8 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 1.56.44 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 |
29 | 13.67 | 5 | Sophia Bonde -07 | 13.20 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
30 | 12.77 | 2 | Celina Hagihara -06 | 12.52 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
31 | 14.83 | 5 | Aliya Dahl -07 | 13.94 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
32 | 13.63 | 5 | Sophia Bonde -07 | 13.67 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
33 | 12.65 | 1 | Celina Hagihara -06 | 12.77 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
34 | DNS | Aliya Dahl -07 | 14.83 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | ||
35 | 2.65 | 1 | Sophia Bonde -07 | 2.70 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
36 | 9.10 | 7 | Aliya Dahl -07 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | ||
37 | DNS | Tobias Bonné Skytte -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:00 | |||
38 | 10.09 | 2 | Villum Thue Østdahl -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:50 | ||
39 | 10.10 | 9 | Villum Thue Østdahl -11 | 10.09 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:35 | |
40 | 70 | 2.14.22 | 6 | Rebel Justin Doughty Ernstpris -11 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:35 | |
41 | 1.05 | 9 | Villum Thue Østdahl -11 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | ||
42 | DNS | Ask Lewis Batzer -09 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:45 | |||
43 | 13.18 | 3 | Samuel Kærhøg -07 | 13.68 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:55 | |
44 | 12.31 | 5 | Adam Skytte -06 | 11.98 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:55 | |
45 | 13.29 | 6 | Samuel Kærhøg -07 | 13.18 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | |
46 | 12.15 | 4 | Adam Skytte -06 | 12.31 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 |