Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
25-27 sep., 2020
Arrangør: Greve Atletik
Sparta
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.56 | 6 | Albert Holm Olsen -09 | 9.67 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:10 |
2 | 9.45 | 5 | Albert Holm Olsen -09 | 9.56 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:35 |
3 | 8.47 | 1 | Alma Børregaard Ravn -09 | 8.40 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
4 | 8.46 | 1 | Alma Børregaard Ravn -09 | 8.47 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:10 |
5 | 9.76 | 5 | Clara Ea Lund-Bretlau -09 | 9.87 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
6 | 9.99 | 2 | Clara Ea Lund-Bretlau -09 | 9.76 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:10 |
7 | 10.00 | 6 | Erika Livia Wischmann -09 | 9.74 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
8 | 10.08 | 3 | Erika Livia Wischmann -09 | 10.00 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:10 |
9 | 10.08 | 5 | Ilsa Roome -10 | 10.61 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 12:30 |
10 | 10.32 | 7 | Ilsa Roome -10 | 10.08 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:55 |
11 | 9.31 | 1 | Johanne Hansen-Møller -10 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 12:30 | |
12 | 9.30 | 1 | Johanne Hansen-Møller -10 | 9.31 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:55 |
13 | 9.50 | 2 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 12:30 | |
14 | 9.64 | 3 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | 9.50 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:55 |
15 | 9.89 | 3 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 12:30 | |
16 | 9.97 | 5 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 9.89 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:55 |
17 | 10.20 | 3 | Kajsa Tabita Rosenkrands -10 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 12:30 | |
18 | 10.16 | 2 | Kajsa Tabita Rosenkrands -10 | 10.20 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:55 |
19 | 10.47 | 5 | Maja Sofia Nørlov -09 | 10.47 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
20 | 10.49 | 6 | Maja Sofia Nørlov -09 | 10.47 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:10 |
21 | 11.60 | 6 | Max Backman Christiansen -10 | 12.26 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:00 |
22 | 11.72 | 6 | Max Backman Christiansen -10 | 11.60 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:25 |
23 | 9.54 | 4 | Samuel Grønlund Brix -09 | 9.66 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:10 |
24 | 9.41 | 4 | Samuel Grønlund Brix -09 | 9.54 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:35 |
25 | 10.07 | 4 | Tara Rose Mehrotra -09 | 10.47 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 12:30 |
26 | 9.84 | 4 | Tara Rose Mehrotra -09 | 10.07 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:55 |
27 | 9.41 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 9.31 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 12:30 |
28 | 9.34 | 2 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 9.41 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:55 |