DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
1-2 mar., 2014
Arrangør: Skive AM
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 90 | NQ | Amalie Højgaard Nielsen -00 | 9.07 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
2 | 90 | NQ | Amalie Højgaard Nielsen -00 | 4.14 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
3 | 91 | 8.74 | 8 | Amalie Molander Pedersen -00 | 8.71 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
4 | 91 | 4.54 | 12 | Amalie Molander Pedersen -00 | 4.74 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
5 | 93 | 5.17.20 | 10 | Astrid Reymann Bødker -99 | 5.05.94 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:30 | |
6 | 94 | NQ | Athena Marchussen -00 | 3.46 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
7 | 96 | 7.78 | 2 | Felipe Bahamondes -99 | 7.76 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
8 | 96 | 7.73 | 3 | Felipe Bahamondes -99 | 7.78 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |
9 | 97 | DQ | Frederiksberg IF | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:55 | |||
10 | 98 | 1.53.52 | 5 | Frederiksberg IF I | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | ||
11 | 99 | 2.00.06 | 9 | Frederiksberg IF II | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | ||
12 | 100 | 8.67 | 6 | Freja Gustafsson -99 | 8.46 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
13 | 100 | NQ | Freja Gustafsson -99 | 4.40 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
14 | 101 | PB | 51.65 | 2 | Jacob Ziska -97 | 52.31 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
15 | 102 | NQ | Jasmin Gade -99 | 9.02 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
16 | 104 | NQ | Kamille Busch Hansen -00 | 8.89 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
17 | 105 | 8.78 | 4 | Laura Kjøller Petersen -96 | 8.57 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:35 | |
18 | 106 | 5.03.31 | 5 | Lea Othmar Haskiel -99 | 4.57.96 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:30 | |
19 | 107 | 5.24.22 | 9 | Lærke Roos -98 | 5.23.33 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
20 | 108 | 8.50 | 5 | Nina Brinkmann Jønler -97 | 8.45 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
21 | 108 | 4.65 | 14 | Nina Brinkmann Jønler -97 | 4.92 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:10 | |
22 | 109 | NQ | Oline Marie Winther -00 | 4.19 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
23 | 110 | DNS | Rose Nordby Kellberg -98 | 5.27 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:10 | ||
24 | 111 | 7.83 | 8 | Silas Verkooijen -98 | 7.72 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | |
25 | 111 | 5.49 | 11 | Silas Verkooijen -98 | 5.91 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
26 | 112 | 4.66 | 10 | Sophia Kmit Mikkelsen -99 | 4.41 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |