DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
1-2 mar., 2014
Arrangør: Skive AM
Aarhus 1900
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 560 | NQ | Mai Stæhr Rødtnes -99 | 8.73 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
2 | 558 | 8.97 | 8 | Liv Stæhr Rødtnes -99 | 8.71 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
3 | 525 | NQ | Amanda Kyhn -00 | 8.88 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
4 | 576 | NQ | Therese Rostgaard Johanse -99 | 9.03 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
5 | 563 | NQ | Martha Thestrup Andersen -00 | 9.07 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
6 | 565 | 8.64 | 5 | Mette Wejrup Andersen -00 | 8.66 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
7 | 538 | NQ | Cornelia Slej -99 | 8.87 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
8 | 578 | NQ | Tine Nielsen -00 | 9.32 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
9 | 538 | PB | 5.13.23 | 8 | Cornelia Slej -99 | 5.15.07 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:30 |
10 | 525 | PB | 2.30 | 13 | Amanda Kyhn -00 | 2.10 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
11 | 555 | 2.30 | 10 | Karoline Flensted Madsen -99 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
12 | 533 | =PB | 2.50 | 6 | Cecilie Meier -00 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
13 | 560 | 4.23 | 17 | Mai Stæhr Rødtnes -99 | 4.47 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
14 | 565 | 4.62 | 11 | Mette Wejrup Andersen -00 | 4.92 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
15 | 584 | 1.56.27 | 7 | Århus 1900 I -00 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | ||
16 | 586 | DQ | Århus 1900 II -00 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | |||
17 | 543 | 7.82 | 1 | Frida Sångren -97 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | ||
18 | 544 | 7.97 | 3 | Helena Sarita Lang -98 | 7.94 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
19 | 543 | 7.86 | 1 | Frida Sångren -97 | 7.82 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
20 | 544 | 7.98 | 4 | Helena Sarita Lang -98 | 7.97 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
21 | 572 | DNS | Rosa Illionga -98 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:10 | |||
22 | 554 | NT | Kamilla Gulbæk Nielsen -98 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:10 | |||
23 | 544 | DNS | Helena Sarita Lang -98 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | ||
24 | 544 | 4.83 | 9 | Helena Sarita Lang -98 | 5.02 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:10 | |
25 | 572 | 5.27 | 4 | Rosa Illionga -98 | 5.14 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:10 | |
26 | 553 | 5.28 | 3 | Julie Meyer -98 | 5.32 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:10 | |
27 | 582 | 1.47.96 | 2 | Århus 1900 -96 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:05 | ||
28 | 527 | 7.77 | 1 | Annelouise Villum Jensen -96 | 7.79 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:35 | |
29 | 527 | 7.75 | 1 | Annelouise Villum Jensen -96 | 7.77 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 | |
30 | 551 | PB | 59.52 | 2 | Joseffa Keidser -95 | 59.94 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:45 |
31 | 526 | PB | 58.30 | 1 | Anna Thestrup Andersen -95 | 57.93 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:45 |
32 | 545 | 5.07.01 | 4 | Helene Frasez Sørensen -95 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:50 | ||
33 | 564 | 5.37 | 3 | Mette Graversgaard -95 | 5.65 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:00 | |
34 | 527 | 5.45 | 2 | Annelouise Villum Jensen -96 | 5.57 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:00 | |
35 | 582 | 1.46.28 | 1 | Århus 1900 -96 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 17:20 | ||
36 | 548 | 5.62 | 1 | Janne Nielsen -93 | 5.57 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 9:00 | |
37 | 559 | 4.45.90 | 14 | Magnus Nyman Hall -99 | 44.24 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:50 | |
38 | 573 | 4.39.37 | 8 | Sander Kragelund Christen -99 | 44.36 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:50 | |
39 | 552 | 7.76 | 6 | Joseph Bekele -97 | 7.81 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | |
40 | 556 | 7.66 | 4 | Kasper Bang -97 | 7.50 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | |
41 | 528 | DQ | Azim Ndiaye -97 | 7.46 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | ||
42 | 575 | 7.41 | 3 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 7.37 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | |
43 | 577 | 7.90 | 7 | Thomas Elling Christensen -97 | 7.80 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | |
44 | 546 | 7.81 | 7 | Jacob Klysner -98 | 7.75 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | |
45 | 575 | 7.32 | 5 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 7.41 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
46 | 575 | PB | 54.17 | 7 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 5.53 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
47 | 571 | 4.46.60 | 14 | Rasmus Lorenzen -98 | 44.35 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:30 | |
48 | 535 | 1.55 | 11 | Christian William Hansen -97 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | |
49 | 528 | 6.12 | 4 | Azim Ndiaye -97 | 6.01 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
50 | 570 | 6.63 | 2 | Philip Akrofi -97 | 6.47 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
51 | 546 | PB | 5.74 | 7 | Jacob Klysner -98 | 5.61 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
52 | 562 | 17.16 | 1 | Marcus Thomsen -98 | 17.73 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | |
53 | 581 | 1.35.53 | 2 | Århus 1900 -98 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:55 | ||
54 | 540 | 7.39 | 4 | Dennis Mägi -95 | 7.28 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:50 | |
55 | 569 | 7.32 | 1 | Oskar M. Møller -95 | 7.32 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:50 | |
56 | 532 | 7.44 | 3 | Casper Henningsen -96 | 7.36 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:50 | |
57 | 541 | 7.19 | 3 | Frederik Peschardt -95 | 7.19 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:50 | |
58 | 579 | 7.66 | 6 | Tristian Baltholz -95 | 7.58 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:50 | |
59 | 540 | 7.40 | 6 | Dennis Mägi -95 | 7.39 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:20 | |
60 | 569 | 7.31 | 4 | Oskar M. Møller -95 | 7.32 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:20 | |
61 | 532 | 7.46 | 8 | Casper Henningsen -96 | 7.44 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:20 | |
62 | 541 | 7.10 | 2 | Frederik Peschardt -95 | 7.19 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:20 | |
63 | 541 | 50.97 | 2 | Frederik Peschardt -95 | 5.10 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:55 | |
64 | 579 | 53.90 | 5 | Tristian Baltholz -95 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:55 | ||
65 | 529 | PB | 4.16.01 | 8 | Bo Sander Tønnesen -96 | 4.19.12 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:05 |
66 | 566 | PB | 4.13.74 | 5 | Mikkel Bello Andreasen -96 | 4.20.74 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:05 |
67 | 549 | 2.06 | 1 | Jonas Kløjgaard Jensen -96 | 2.05 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:30 | |
68 | 568 | 6.64 | 2 | Oliver Ryborg Kjeldsen -95 | 6.70 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 | |
69 | 557 | DNS | Kristoffer Thomsen -96 | 14.51 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:55 | ||
70 | 585 | DQ | Århus 1900 II -97 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 18:05 | |||
71 | 583 | 1.31.67 | 1 | Århus 1900 I -96 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 18:05 | ||
72 | 539 | 7.46 | 5 | Daniel Kornum -92 | 7.36 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:10 | |
73 | 536 | 7.55 | 5 | Christoffer Carstensen -92 | 7.46 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:10 | |
74 | 539 | 7.50 | 8 | Daniel Kornum -92 | 7.46 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | |
75 | 534 | 52.30 | 5 | Christian A. Larsen -93 | 5.21 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:15 | |
76 | 524 | DNS | Albert Babi Oller -92 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:15 | |||
77 | 547 | DNS | Jakob Dybdal Abrahamsen -94 | 4.00.27 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:25 | ||
78 | 539 | 5.65 | 5 | Daniel Kornum -92 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:15 | ||
79 | 537 | PB | 15.51 | 2 | Christoffer Mikkelsen -94 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:30 | |
80 | 539 | 10.60 | 5 | Daniel Kornum -92 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:30 | ||
81 | 561 | 16.21 | 1 | Mantis Laurinavicius -93 | 16.32 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:30 | |
82 | 580 | 1.36.26 | 4 | Århus 1900 -93 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 18:20 |