Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
23-25 sep., 2022
Arrangør: Greve Atletik
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 21.18 | 3 | Oliver Neergaard -06 | 20.27 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
2 | 22.53 | 6 | Zofia Pacyna -11 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
3 | 19.86 | 7 | Sara Hadi -11 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
4 | 17.58 | 2 | Manja Lund Jørgensen -05 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | |||
5 | 25.26 | 3 | Mathilde Steenberg -06 | 15.64 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
6 | PB | 26.70 | 5 | Mikkel Drage -08 | 25.23 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
7 | 206 | 12.39 | 3 | Sofie Ivarsen -10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
8 | 26.71 | 5 | Valentin Hertz -13 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:40 | |||
9 | PB | 22.04 | 5 | Helene Andersen -08 | 19.59 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 | |
10 | 3.64 (w:+0.0) | 1 | Melissa S. Rasmussen -13 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:55 | |||
11 | 3.49 (w:+0.9) | 4 | Liva Sørensen -13 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:55 | |||
12 | 11.90 | 3 | Olivia V. Nielsen -11 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |||
13 | 20.98 | 3 | Oliver Neergaard -06 | 21.18 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
14 | 17.35 | 2 | Manja Lund Jørgensen -05 | 17.58 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
15 | 17.61 | 3 | Mathilde Steenberg -06 | 25.26 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
16 | 14.98 | 6 | Lisa Drage -77 | Diskoskast • Finale | Master | Lørdag kl. 11:45 | |||
17 | 14.56 | 7 | Michael Granlund -64 | Diskoskast • Finale | Master | Lørdag kl. 11:45 | |||
18 | DNS | Jane Gustavsen -47 | 13.99 | Diskoskast • Finale | Master | Lørdag kl. 11:45 | |||
19 | 16.81 | 5 | Annet Thomsen -71 | Diskoskast • Finale | Master | Lørdag kl. 11:45 | |||
20 | 2.30 (w:+0.8) | 13 | Valentin Hertz -13 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:50 | |||
21 | 206 | 12.55 | 4 | Sofie Ivarsen -10 | 12.39 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:55 | |
22 | 12.20 | 4 | Olivia V. Nielsen -11 | 11.90 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
23 | PB | 15.69 | 12 | Helene Andersen -08 | 14.12 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:05 | |
24 | 10.16 | 1 | Melissa S. Rasmussen -13 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:30 | |||
25 | 12.83 | 6 | Valentin Hertz -13 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |||
26 | 3.17 (w:+0.0) | 9 | Zofia Pacyna -11 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:00 | |||
27 | 2.43 (w:+0.7) | 11 | Sara Hadi -11 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:00 | |||
28 | 3.92 (w:+1.3) | 6 | Lærke Fabricius -11 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:00 | |||
29 | 4.17 (w:+2.3) | 2 | Olivia V. Nielsen -11 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:00 | |||
30 | 14.36 | 4 | Manja Lund Jørgensen -05 | 14.21 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
31 | 14.54 | 2 | Viola Jensen -06 | 14.67 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
32 | 14.40 | 5 | Mathilde Steenberg -06 | 13.62 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
33 | 10.14 | 2 | Melissa S. Rasmussen -13 | 10.16 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
34 | 12.79 | 10 | Valentin Hertz -13 | 12.83 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
35 | PB | 26.31 | 4 | Mikkel Drage -08 | 20.63 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
36 | 47.66 | 1 | Emil Degn Pedersen -05 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 | |||
37 | 39.97 | 2 | Frederik Degn Pedersen -05 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 | |||
38 | 16.35 | 9 | Liva Sørensen -13 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 | |||
39 | 3.11 (w:-1.0) | 15 | Helene Andersen -08 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 | |||
40 | 209 | 4.34 (w:+0.1) | 9 | Filippa Tvistholm -08 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
41 | 14.28 | 3 | Manja Lund Jørgensen -05 | 14.36 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
42 | 14.75 | 5 | Viola Jensen -06 | 14.54 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
43 | 14.75 | 5 | Mathilde Steenberg -06 | 14.40 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
44 | DNS | Frida Revall -06 | 4.29 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |||
45 | DNS | Mathilde Steenberg -06 | 4.28 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |||
46 | 3.95 (w:+0.0) | 10 | Mikkel Drage -08 | 4.34 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
47 | 205 | 33.35 | 4 | Tilde Ravnsbæk -09 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:55 | ||
48 | 32.36 | 3 | Ronja Revall -09 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:55 | |||
49 | 14.89 | 2 | Emil Degn Pedersen -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |||
50 | 14.98 | 1 | Frederik Degn Pedersen -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |||
51 | 36.98 | 5 | Liva Sørensen -13 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 15:05 | |||
52 | 209 | 29.48 | 10 | Filippa Tvistholm -08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:25 | ||
53 | 209 | 2.33.64 | 1 | Filippa Tvistholm -08 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 |