Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug., 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
Amager AC
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 | ||
2 | 9.45 | 3 | Storm Breinholst -13✗ | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 | |
3 | 9.15 | 1 | Alexander Vedel Møller -12✗ | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 | |
4 | 12.45 | 4 | Franciska Trzecieski -10✗ | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 | |
5 | 12.19 | 5 | Franciska Trzecieski -10✗ | 12.45 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:40 |
6 | 11.34 | 2 | Balder Breinholst -10✗ | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:30 | |
7 | 26.37 | 12 | Sebastian Q. Nowotny -08✗ | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 11:00 | |
8 | 23.54 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07✗ | 22.85 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 11:00 |
9 | 25.69 | 9 | Emil Lund -07✗ | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 11:00 | |
10 | DNS | Vagn Bjørn -10 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:35 | ||
11 | DNS | Ada Nissen Thyrsted -06 | 400 meter hæk • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 15:40 | ||
12 | 1.31 | 4 | Franciska Trzecieski -10 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:30 | |
13 | 1.41 | 2 | Vagn Bjørn -10✗ | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:45 | |
14 | 1.41 | 1 | Balder Breinholst -10✗ | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:45 | |
15 | 4.94 (w:+0.0) | 1 | Celina Jensen -07✗ | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:00 | |
16 | 4.42 (w:+0.8) | 7 | Sebastian Q. Nowotny -08✗ | Længdespring • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 10:00 | |
17 | 5.17 (w:+0.8) | 3 | Emil Lund -07✗ | Længdespring • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 10:00 | |
18 | DNS | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 | ||
19 | 3.77 | 7 | Storm Breinholst -13✗ | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 | |
20 | 3.94 | 3 | Alexander Vedel Møller -12✗ | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 | |
21 | 12.02 | 1 | Franciska Trzecieski -10✗ | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:25 | |
22 | 8.38 | 11 | Silke Marie Bach Madsen -08✗ | Kuglestød • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 11:10 | |
23 | 10.64 | 2 | Line Svare -08✗ | Kuglestød • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 11:10 | |
24 | 8.30 | 2 | Vagn Bjørn -10✗ | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:00 | |
25 | 19.38 | 8 | Silke Marie Bach Madsen -08✗ | Diskoskast • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:40 | |
26 | 30.85 | 2 | Line Svare -08✗ | Diskoskast • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:40 | |
27 | 34.18 | 3 | Tristan Trzecieski -07✗ | Diskoskast • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 11:40 | |
28 | 36.69 | 1 | Sebastian Larsen -01✗ | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 | |
29 | 25.29 | 1 | Franciska Trzecieski -10✗ | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:10 | |
30 | 29.01 | 2 | Vagn Bjørn -10✗ | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:15 | |
31 | 26.41 | 3 | Balder Breinholst -10✗ | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:15 | |
32 | DNS | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | ||
33 | 35.61 | 6 | Storm Breinholst -13 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
34 | 32.09 | 15 | Alexander Vedel Møller -12 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
35 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |||
36 | Storm Breinholst -13 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |||
37 | Alexander Vedel Møller -12 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 |