ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
21-22 jan., 2017
Arrangør: Ballerup AK
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9 | 30.33 | 14 | Esther Arce -02 | 28.94 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 |
2 | 17 | 31.59 | 18 | Liva Vendelboe Hagensen -03 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |
3 | 22 | DNS | Sebastian Monneret -03 | 28.86 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:40 | |
4 | 2 | DNF | Ada Nissen Thyrsted -06 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 | ||
5 | 3 | 3.59.67 | 3 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 3.45.62 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 |
6 | 21 | 3.54.08 | 2 | Rolf Riisager -06 | 34.09 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 |
7 | 18 | 13.10 | 1 | Mads Varnike Schiff -07 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:30 | |
8 | 6 | 12.69 | 3 | Caroline Jørgensen -05 | 12.11 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:45 |
9 | 14 | 14.41 | 6 | Laura Bollerslev Andrease -05 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:45 | |
10 | 15 | 10.16 | 3 | Laura Juul Pallesen -03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:15 | |
11 | 15 | 9.97 | 5 | Laura Juul Pallesen -03 | 10.16 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
12 | 19 | 12.73 | 4 | Oliver Larsen -05 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:05 | |
13 | 24 | 9.70 | 2 | Viktor Bech Peterseno -03 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
14 | 24 | 9.67 | 4 | Viktor Bech Peterseno -03 | 9.70 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
15 | 18 | 1.11 | 1 | Mads Varnike Schiff -07 | 1.10 | Højdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:15 |
16 | 8 | 1.15 | 4 | Daniel Lund -06 | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:05 |
17 | 24 | 1.50 | 8 | Viktor Bech Peterseno -03 | 1.49 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
18 | 22 | 1.58 | 3 | Sebastian Monneret -03 | 1.63 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
19 | 13 | 2.40 | 3 | Kate Ladefoged -98 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:35 |
20 | 10 | 4.51 | 7 | Helena Ring -02 | 4.99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
21 | 17 | 3.53 | 27 | Liva Vendelboe Hagensen -03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
22 | 15 | 4.42 | 10 | Laura Juul Pallesen -03 | 4.48 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
23 | 16 | 3.49 | 13 | Laura-Jo Buchard Hansen -05 | 3.41 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:50 |
24 | 14 | 3.46 | 15 | Laura Bollerslev Andrease -05 | 3.51 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:50 |
25 | 25 | 3.15 | 20 | Vilma Tambour Petersen -05 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:50 | |
26 | 18 | 3.62 | 5 | Mads Varnike Schiff -07 | 3.68 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:45 |
27 | 5 | 4.11 | 2 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 4.10 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:45 |
28 | 21 | 3.99 | 3 | Rolf Riisager -06 | 3.91 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:05 |
29 | 8 | 3.72 | 5 | Daniel Lund -06 | 3.67 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:05 |
30 | 23 | 5.02 | 10 | Victoria Jensen -06 | 4.48 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 |
31 | 3 | 6.09 | 6 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 6.26 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 |
32 | 19 | 6.39 | 7 | Oliver Larsen -05 | 7.72 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 |
33 | 22 | 8.21 | 14 | Sebastian Monneret -03 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:30 | |
34 | 7 | 15.20 | 1 | Casper Jørgensen -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 |