Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
14-15 jun., 2014
Arrangør: Hvidovre AM
Bagsværd Atletik Club
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 42 | PB | 3.00 | 9 | Astrid Holm Petersen -04 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 | |
2 | 43 | 21.87 | 5 | Astrid Holm Petersen -04 | Boldkast • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:00 | ||
3 | 48 | 6.04.46 | 13 | Benjamin Klein -02 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | ||
4 | 48 | 8.59 | 2 | Benjamin Klein -02 | Trespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 9:00 | ||
5 | 50 | 17.83 | 3 | Christine Tilling -99 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | ||
6 | 51 | 8.28 | 3 | Frederik Bach Jensen Bang -07 | 8.26 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
7 | 51 | 8.63 | 6 | Frederik Bach Jensen Bang -07 | 8.28 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
8 | 51 | 1.40.75 | 6 | Frederik Bach Jensen Bang -07 | 400 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:45 | ||
9 | 51 | 2.05 | 11 | Frederik Bach Jensen Bang -07 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:05 | ||
10 | 51 | PB | 12.32 | 8 | Frederik Bach Jensen Bang -07 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |
11 | 52 | PB | 7.44 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 7.83 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:20 |
12 | 52 | 7.72 | 2 | Freja Isabel Knudsen -07 | 7.44 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
13 | 52 | PB | 3.00 | 2 | Freja Isabel Knudsen -07 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | |
14 | 52 | PB | 11.14 | 4 | Freja Isabel Knudsen -07 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
15 | 53 | 1.18.49 | 3 | Frida Schou Kristensen -04 | 1.23.00 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:00 | |
16 | 53 | PB | 3.32 | 7 | Frida Schou Kristensen -04 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 | |
17 | 55 | DNS | Ida Caroline Mørck -06 | 1.35.10 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:50 | ||
18 | 55 | DNS | Ida Caroline Mørck -06 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | |||
19 | 55 | 15.22 | 9 | Ida Caroline Mørck -06 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | ||
20 | 56 | DNS | Ingrid Sofie Bach Jensen -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |||
21 | 56 | PB | 17.63 | 3 | Ingrid Sofie Bach Jensen -03 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
22 | 690 | 2.12.37 | 2 | Josefine Rytter -94 | 2.10.12 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:40 | |
23 | 59 | 17.83 | 5 | Julius Klein -04 | 100 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:35 | ||
24 | 60 | 4.52 | 2 | Katarina Hessner Hansen -01 | 4.86 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 | |
25 | 62 | PB | 11.92 | 6 | Louise Sterup Møller -06 | 11.98 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:05 |
26 | 62 | 2.21 | 24 | Louise Sterup Møller -06 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | ||
27 | 62 | 11.25 | 16 | Louise Sterup Møller -06 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | ||
28 | 63 | 1.27.42 | 8 | Luna Frid Hanberg -06 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:50 | ||
29 | 63 | PB | 3.40 | 5 | Luna Frid Hanberg -06 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | |
30 | 63 | 19.85 | 6 | Luna Frid Hanberg -06 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | ||
31 | 64 | 2.46 | 19 | Madeleine Martedal Rohlff -06 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | ||
32 | 64 | PB | 13.73 | 11 | Madeleine Martedal Rohlff -06 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | |
33 | 67 | PB | 9.08 | 5 | Max Blom | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
34 | 67 | PB | 29.28 | 4 | Max Blom | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
35 | 68 | NT | Mia Helene Mørck -99 | 400 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | |||
36 | 68 | PB | 48.64 | 2 | Mia Helene Mørck -99 | 49.18 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
37 | 69 | PB | 18.46 | 4 | Mikkeline Rosenmeier -03 | 18.72 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:15 |
38 | 69 | PB | 2.84 | 7 | Mikkeline Rosenmeier -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
39 | 69 | PB | 16.27 | 4 | Mikkeline Rosenmeier -03 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
40 | 70 | 22.00 | 5 | Nanna Fleig Mortensen | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | ||
41 | 73 | PB | 9.62 | 5 | Roseline Rosenmeier -09 | 9.91 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:20 |
42 | 73 | PB | 1.90 | 14 | Roseline Rosenmeier -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | |
43 | 73 | 3.59 | 13 | Roseline Rosenmeier -09 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | ||
44 | 74 | 12.34 | 3 | Rumle Rosenmeier -06 | 12.30 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 9:55 | |
45 | 74 | 1.46.28 | 8 | Rumle Rosenmeier -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:55 | ||
46 | 74 | PB | 3.33 | 7 | Rumle Rosenmeier -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:45 | |
47 | 726 | PB | 23.19 | 3 | Sebastian Valentin Buscha -97 | 23.44 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
48 | 77 | 11.85 | 5 | Sophia Bosack -06 | 11.51 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:05 | |
49 | 77 | 1.47.97 | 12 | Sophia Bosack -06 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:50 | ||
50 | 77 | 2.37 | 22 | Sophia Bosack -06 | 2.47 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | |
51 | 79 | PB | 7.58 | 1 | Thor Knudsen -07 | 7.87 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 |
52 | 79 | PB | 7.63 | 4 | Thor Knudsen -07 | 7.58 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 |
53 | 79 | PB | 2.86 | 3 | Thor Knudsen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:05 | |
54 | 79 | PB | 20.73 | 3 | Thor Knudsen -07 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 |