Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
14-15 jun., 2014
Arrangør: Hvidovre AM
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 672 | 1.40 | 1 | Aleksander Holm -02 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:15 | ||
2 | 672 | 28.88 | 1 | Aleksander Holm -02 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:00 | ||
3 | 121 | 50.05 | 4 | Amalie Øbakke Lange -96 | 51.67 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | |
4 | 728 | 10.67 | 1 | Christian Andersson -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 9:55 | ||
5 | 728 | 10.71 | 2 | Christian Andersson -06 | 10.67 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:25 | |
6 | 125 | DNS | Christoffer Holm -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |||
7 | 126 | 18.51 | 4 | Daniel Thierbach -04 | 100 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:35 | ||
8 | 126 | 0.91 | 9 | Daniel Thierbach -04 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:00 | ||
9 | 127 | DNS | Frida Revall -06 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:05 | |||
10 | 127 | DNS | Frida Revall -06 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | |||
11 | 127 | DNS | Frida Revall -06 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | |||
12 | 128 | 14.06 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 14.53 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:15 | |
13 | 128 | 4.23 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 4.47 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
14 | 128 | 37.23 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 31.82 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
15 | 129 | 23.89 | 7 | Kasper Andersson -97 | 24.67 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |
16 | 130 | 1.14.62 | 2 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 15:30 | ||
17 | 130 | 3.34.09 | 3 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 14:10 | ||
18 | 130 | 3.70 | 4 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | ||
19 | 131 | 2.98 | 21 | Lykke Laursen -02 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:55 | ||
20 | 131 | 8.86 | 14 | Lykke Laursen -02 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:00 | ||
21 | 132 | 9.14 | 5 | Malte Ørnø -08 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | ||
22 | 132 | DNS | Malte Ørnø -08 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:05 | |||
23 | 132 | DNS | Malte Ørnø -08 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |||
24 | 133 | 10.61 | 1 | Marcus Ørnø -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 9:55 | ||
25 | 133 | 10.62 | 1 | Marcus Ørnø -05 | 10.61 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:25 | |
26 | 134 | 25.30 | 4 | Oliver Chabert -99 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:15 | ||
27 | 135 | DNS | Peter Andersson -99 | 23.46 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:15 | ||
28 | 136 | DNS | Ronja Revall -09 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |||
29 | 136 | DNS | Ronja Revall -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | |||
30 | 136 | DNS | Ronja Revall -09 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |||
31 | 138 | 15.56 | 4 | Sara Cetin -02 | 100 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 9:05 | ||
32 | 138 | 3.75 | 11 | Sara Cetin -02 | 4.04 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:55 | |
33 | 139 | 14.76 | 2 | Sara Olsson -02 | 100 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 9:05 | ||
34 | 139 | 4.35 | 3 | Sara Olsson -02 | 4.43 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:55 | |
35 | 137 | PB | 57.29 | 1 | Sebastian Romer -97 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | |
36 | 141 | 14.06 | 1 | Tobias Andersson -02 | 100 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:15 | ||
37 | 141 | 13.89 | 3 | Tobias Andersson -02 | 14.06 | 100 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:10 | |
38 | 141 | 1.27 | 5 | Tobias Andersson -02 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:15 |