Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
14-15 jun., 2014
Arrangør: Hvidovre AM
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 295 | 13.88 | 1 | Lousie B. Moore -01 | 13.73 | 100 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 9:00 | |
2 | 295 | 13.79 | 2 | Lousie B. Moore -01 | 13.88 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:55 | |
3 | 291 | 1.06.32 | 3 | Lilja H. Povlsen -01 | 1.05.04 | 400 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:00 | |
4 | 290 | PB | 5.32.58 | 3 | Laura Weichmann -02 | 5.44.11 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:25 |
5 | 280 | 4.10 | 9 | Frederikke von Benzon -01 | 4.22 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 | |
6 | 314 | PB | 4.17 | 6 | Vibha Soren -01 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 |
7 | 274 | DNS | Astrid Søndergaard -01 | 4.59 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 | ||
8 | 295 | 4.85 | 1 | Lousie B. Moore -01 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 | |
9 | 280 | 25.83 | 1 | Frederikke von Benzon -01 | 26.94 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:00 | |
10 | 274 | DNS | Astrid Søndergaard -01 | 25.41 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:00 | ||
11 | 312 | 27.77 | 5 | Sofie Rasmussen | 27.61 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
12 | 309 | 4.22 | 10 | Rita Wilcke -99 | 4.36 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
13 | 312 | 5.04 | 1 | Sofie Rasmussen | 5.10 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
14 | 316 | 3.68 | 19 | Ya Chernoh Kamara | 4.16 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
15 | 309 | 27.46 | 2 | Rita Wilcke -99 | 29.72 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
16 | 283 | DNS | Isa Rich -98 | 28.74 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:20 | ||
17 | 293 | DNS | Liv Didi Pedersen -97 | 26.49 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:20 | ||
18 | 288 | PB | 27.33 | 2 | Julia Seixas -96 | 28.19 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:35 |
19 | 272 | 5.41 | 1 | Annette Juma Nielsen -96 | 5.70 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:30 | |
20 | 289 | PB | 27.33 | 9 | Kjerstin Tetzlaf -91 | 28.53 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:45 |
21 | 271 | 26.66 | 6 | Annemarie Nissen -94 | 27.50 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:45 | |
22 | 300 | PB | 27.23 | 8 | Marie T. Holst -87 | 27.57 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:45 |
23 | 282 | 2.10.98 | 1 | Ida Fillingsness -90 | 2.06.94 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:40 | |
24 | 271 | NT | Annemarie Nissen -94 | 400 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:05 | |||
25 | 275 | 4.80 | 3 | Camilla F. R. Nissen -90 | 4.86 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:30 | |
26 | 285 | 5.61 | 2 | Jessie Ipsen -83 | 6.18 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:30 | |
27 | 304 | 0.96 | 8 | Mik Lønborg -03 | 1.13 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:00 | |
28 | 304 | PB | 7.44 | 5 | Mik Lønborg -03 | 7.19 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:50 |
29 | 287 | 26.59 | 7 | Jonathan Makwarth | 26.77 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:15 | |
30 | 281 | 27.35 | 10 | Hans B. Falkenberg | 27.22 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:15 | |
31 | 297 | 1.31 | 6 | Magne V. Kanneworff | 1.35 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:40 | |
32 | 277 | 1.56 | 2 | Christoffer Åndahl | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:40 | |
33 | 277 | 9.78 | 4 | Christoffer Åndahl | 9.92 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
34 | 278 | PB | 37.03 | 2 | Emanuel Hammann -99 | 33.11 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 |
35 | 286 | PB | 31.03 | 3 | Johan Lehtonen -99 | 30.64 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 |
36 | 301 | PB | 24.64 | 14 | Martin Panduro -94 | 25.10 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:55 |
37 | 302 | 22.66 | 7 | Mathias Ludvigsen -82 | 22.39 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:55 | |
38 | 305 | 1.57.99 | 2 | Mikkel Marker -86 | 2.01.00 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 | |
39 | 276 | 1.59.42 | 4 | Christoffer Boll -92 | 2.00.00 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 |