Mangekamps Tribute 2024 • Greve Stadion • Greve
25-26 maj, 2024
Arrangør: Greve Atletik & Sparta Atletik •
Info side
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 21 | PB | 16.80 | 6 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 17.49 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
2 | 24 | PB | 14.97 | 2 | Mads Vincentsen -07 | 15.13 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
3 | 23 | PB | 15.85 | 4 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 16.04 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
4 | 16 | DQ | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 15.66 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | ||
5 | 19 | DNS | Johan Dahl Kokkegård -08 | 16.07 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | ||
6 | 17 | PB | 16.46 | 5 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 16.70 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
7 | 471 | 4.63 (w:+2.0) | 5 | Julia H Hallsdottir -10 | 4.30 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
8 | 470 | 3.75 (w:+1.7) | 7 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 4.23 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
9 | 467 | PB | 4.95 (w:+0.2) | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 4.76 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
10 | 5.10 (w:+1.2) | 1 | Conrad Casimir Rohde -09 | 5.52 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
11 | 3.46 (w:+1.4) | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 4.68 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
12 | 21 | 37.04 | 3 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 37.97 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
13 | 24 | PB | 38.28 | 2 | Mads Vincentsen -07 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
14 | 23 | 32.70 | 4 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 34.16 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
15 | 16 | 30.99 | 7 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 34.13 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
16 | 19 | 32.32 | 6 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 33.03 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
17 | 17 | PB | 27.52 | 9 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 26.85 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 |
18 | DNS | Esther Falck -08 | 4.98 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:55 | |||
19 | 2 | 4.98 (w:+0.0) | 10 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 5.12 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:55 | |
20 | 11 | 5.21 (w:+0.0) | 8 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 5.62 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:55 | |
21 | 12 | 5.63 (w:+0.5) | 2 | Karla Schärfe -03 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 10:55 | ||
22 | 14 | SB | 6.05 (w:+1.7) | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 5.59 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 10:55 |
23 | 13 | 5.61 (w:-1.4) | 3 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 5.83 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 10:55 | |
24 | 30 | 15.01 | 1 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | 14.55 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:00 | |
25 | SB | 14.39 | 1 | Andreas Christoffersen -01 | 14.46 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:00 | |
26 | 15.02 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 14.83 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:00 | ||
27 | 28 | SB | 15.57 | 5 | Nikolaj Grønbech -02 | 15.36 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 |
28 | 27 | 17.05 | 6 | Till Maul -95 | 16.41 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | |
29 | 29 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 14.58 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | ||
30 | 29 | 15.09 | 3 | Christian Gundersen -99 | 14.81 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | |
31 | 471 | 20.22 | 3 | Julia H Hallsdottir -10 | 23.43 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:15 | |
32 | 470 | 13.05 | 7 | Ilsa Roome -10 (NOR) | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:15 | ||
33 | 467 | PB | 26.56 | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 26.10 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:15 |
34 | 10.64 | 1 | Conrad Casimir Rohde -09 | 10.69 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | ||
35 | 7.57 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |||
36 | 21 | =PB | 3.30 | 5 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 3.30 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 |
37 | 24 | PB | 3.30 | 4 | Mads Vincentsen -07 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
38 | 23 | PB | 3.60 | 2 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 3.43 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 |
39 | 16 | 2.90 | 7 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 3.20 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
40 | 19 | 2.80 | 9 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 3.40 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
41 | 17 | 3.40 | 3 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 3.70 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
42 | 30 | 34.83 | 1 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | 36.00 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:15 | |
43 | 28 | 37.02 | 4 | Nikolaj Grønbech -02 | 39.57 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:15 | |
44 | 27 | SB | 33.45 | 5 | Till Maul -95 | 32.71 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:15 |
45 | 29 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 33.11 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:15 | ||
46 | 29 | 39.69 | 2 | Christian Gundersen -99 | 42.25 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:15 | |
47 | 471 | 2.39.94 | 4 | Julia H Hallsdottir -10 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | ||
48 | 470 | 2.42.64 | 6 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 2.42.31 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | |
49 | 467 | PB | 2.42.51 | 5 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 2.43.60 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:40 |
50 | 1.47 | 1 | Conrad Casimir Rohde -09 | 1.54 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | ||
51 | SB | 1.41 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 1.45 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | |
52 | DNS | Esther Falck -08 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | ||||
53 | 2 | 28.16 | 4 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | ||
54 | 11 | 29.14 | 3 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:40 | ||
55 | 12 | 47.00 | 1 | Karla Schärfe -03 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 | ||
56 | 14 | 39.95 | 3 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 40.14 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 | |
57 | 13 | 43.61 | 2 | Nickoline Skifter Andersen -98 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 | ||
58 | 471 | Julia H Hallsdottir -10 | 7-kamp • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||||
59 | 470 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 7-kamp • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||||
60 | 467 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 7-kamp • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||||
61 | 30 | PB | 3.70 | 1 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:45 | |
62 | 28 | SB | 4.80 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 4.50 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:45 |
63 | 27 | PB | 3.40 | 5 | Till Maul -95 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:45 | |
64 | 29 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 4.05 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:45 | ||
65 | 29 | 4.50 | 2 | Christian Gundersen -99 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:45 | ||
66 | 2.45.91 | 1 | Conrad Casimir Rohde -09 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |||
67 | 3.05.88 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |||
68 | 21 | 42.59 | 4 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 47.15 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | |
69 | 24 | PB | 51.60 | 1 | Mads Vincentsen -07 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | |
70 | 23 | PB | 44.90 | 3 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 43.58 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |
71 | 16 | 37.17 | 6 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | ||
72 | 19 | 36.10 | 7 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | ||
73 | 17 | 35.83 | 8 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | ||
74 | Conrad Casimir Rohde -09 | 9-kamp • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |||||
75 | Samuel Grønlund Brix -09 | 9-kamp • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |||||
76 | DNS | Esther Falck -08 | 2.44.55 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:50 | |||
77 | 2 | 2.35.63 | 3 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 2.29.53 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:50 | |
78 | 11 | 2.36.55 | 1 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 2.33 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:55 | |
79 | 12 | DNF | Karla Schärfe -03 | 2.24.35 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:55 | ||
80 | 14 | 2.17.70 | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 2.17.39 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:55 | |
81 | 13 | 2.19.90 | 2 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 2.19.65 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:55 | |
82 | DNS | Esther Falck -08 | 7-kamp • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | ||||
83 | 2 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 7-kamp • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | ||||
84 | 21 | 5.12.12 | 7 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 5.48.50 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | |
85 | 24 | 4.49.48 | 2 | Mads Vincentsen -07 | 4.37.08 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | |
86 | 23 | PB | 4.51.66 | 3 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 4.53.48 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 |
87 | 16 | 5.07.27 | 5 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | ||
88 | 19 | DNS | Johan Dahl Kokkegård -08 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | |||
89 | 17 | 5.08.14 | 6 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | ||
90 | 11 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 7-kamp • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:20 | ||||
91 | 12 | Karla Schärfe -03 | 7-kamp • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:25 | ||||
92 | 14 | DR | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 7-kamp • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:25 | |||
93 | 13 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 7-kamp • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:25 | ||||
94 | 21 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||||
95 | 24 | Mads Vincentsen -07 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||||
96 | 23 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||||
97 | 16 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||||
98 | 19 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||||
99 | 17 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||||
100 | 30 | DNS | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 | |||
101 | 28 | 58.46 | 2 | Nikolaj Grønbech -02 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 | ||
102 | 27 | SB | 45.05 | 5 | Till Maul -95 | 44.27 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 |
103 | 29 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 52.40 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 | ||
104 | 29 | 54.74 | 3 | Christian Gundersen -99 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 | ||
105 | 30 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | 10-kamp • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:00 | ||||
106 | 28 | Nikolaj Grønbech -02 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:05 | ||||
107 | 27 | Till Maul -95 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:05 | ||||
108 | 29 | DNF | Sofus Olivarius Vølund -04 | 7167 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:05 | ||
109 | 29 | Christian Gundersen -99 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:05 | ||||
110 | 30 | DNS | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | 4.26 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:10 | ||
111 | 28 | 4.57.42 | 4 | Nikolaj Grønbech -02 | 4.38.27 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | |
112 | 27 | 4.48.49 | 3 | Till Maul -95 | 4.43.80 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | |
113 | 29 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 4.43.57 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | ||
114 | 29 | 4.43.27 | 1 | Christian Gundersen -99 | 4.27.92 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 |