Copenhagen Open 2023 - WRC D-godkendt • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 jun., 2023
Arrangør: Hvidovre AM •
Info side
•
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 461 | 7.31 | 1 | Leonora Nelly Nordby-Folting -15✗ | 7.86 | 40 meter • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:55 | |
2 | 461 | 2.78 (w:+2.9) | 4 | Leonora Nelly Nordby-Folting -15✗ | 2.55 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 11:15 | |
3 | 461 | 10.85 | 4 | Leonora Nelly Nordby-Folting -15✗ | Boldkast • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:00 | ||
4 | 448 | 6.92 | 2 | Irina Senami Tra Bi -14✗ | 7.08 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | |
5 | 429 | 7.39 | 6 | Ellen Kjær -14✗ | 8.22 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | |
6 | 462 | DNS | Lili Kirk Petersen -14 | 9.01 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | ||
7 | 496 | 7.39 | 6 | Smilla Gram Jensen -14✗ | 7.85 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | |
8 | 440 | 7.79 | 9 | Frida Schmidt Jæger -14✗ | 7.71 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | |
9 | 476 | 7.89 | 12 | Martha Schlosshauer Brandt Henvig -14✗ | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | ||
10 | 450 | 6.93 | 3 | Isolde Agerskov Perotti -14✗ | 7.01 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | |
11 | 448 | 33.56 | 2 | Irina Senami Tra Bi -14✗ | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | ||
12 | 462 | DNS | Lili Kirk Petersen -14 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | |||
13 | 496 | 40.82 | 6 | Smilla Gram Jensen -14✗ | 39.50 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | |
14 | 476 | 43.10 | 9 | Martha Schlosshauer Brandt Henvig -14✗ | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | ||
15 | 450 | 33.50 | 1 | Isolde Agerskov Perotti -14✗ | 35.85 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | |
16 | 448 | 3.73 (w:+4.3) | 1 | Irina Senami Tra Bi -14✗ | 3.27 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
17 | 429 | 2.63 (w:+3.0) | 12 | Ellen Kjær -14✗ | 2.28 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
18 | 462 | DNS | Lili Kirk Petersen -14 | 2.08 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | ||
19 | 496 | 2.91 (w:+2.8) | 7 | Smilla Gram Jensen -14✗ | 2.60 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
20 | 440 | 2.69 (w:+2.5) | 10 | Frida Schmidt Jæger -14✗ | 2.88 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
21 | 476 | 3.01 (w:+2.6) | 6 | Martha Schlosshauer Brandt Henvig -14✗ | 3.00 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
22 | 450 | PB | 3.39 (w:+1.8) | 4 | Isolde Agerskov Perotti -14✗ | 3.38 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
23 | 429 | 8.59 | 12 | Ellen Kjær -14✗ | 8.92 | Boldkast • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
24 | 440 | PB | 18.81 | 4 | Frida Schmidt Jæger -14✗ | 15.30 | Boldkast • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:00 |
25 | 454 | 10.21 | 4 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | 10.27 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
26 | 485 | 9.63 | 2 | Paula Petersone-Milcevic -13✗ | 9.77 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
27 | 445 | 10.57 | 7 | Ileana Konstantiou Vendelø -13✗ | 11.43 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
28 | 492 | 9.39 | 1 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | 9.39 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
29 | 454 | 10.24 | 7 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | 10.21 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:35 | |
30 | 485 | 9.60 | 6 | Paula Petersone-Milcevic -13✗ | 9.63 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:35 | |
31 | 492 | 9.25 | 2 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | 9.39 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:35 | |
32 | 454 | 34.51 | 3 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | 36.94 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:25 | |
33 | 454 | 3.11 (w:+1.1) | 10 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | 3.39 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
34 | 479 | 3.57 (w:+1.5) | 6 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE)✗ | 3.65 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
35 | 485 | 3.09 (w:+0.4) | 11 | Paula Petersone-Milcevic -13✗ | 3.66 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
36 | 445 | PB | 3.18 (w:+1.6) | 9 | Ileana Konstantiou Vendelø -13✗ | 3.09 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 |
37 | 492 | 3.83 (w:+3.3) | 2 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | 3.89 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
38 | 454 | PB | 4.95 | 9 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | 4.50 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 |
39 | 479 | 6.40 | 3 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE)✗ | 6.46 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 | |
40 | 445 | DNS | Ileana Konstantiou Vendelø -13✗ | 4.20 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 | ||
41 | 492 | PB | 5.32 | 6 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | 5.14 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 |
42 | 455 | DNS | Julie Silleborg -12 | 10.44 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | ||
43 | 481 | 9.60 | 2 | Nova Abenth -12✗ | 9.78 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
44 | 415 | 9.28 | 1 | Billie Arlien Witt -12✗ | 9.45 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
45 | 483 | 10.42 | 5 | Olivia G. Simonsen -12✗ | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | ||
46 | 474 | 9.35 | 1 | Mariana Cecilia Vargas -12✗ | 9.08 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
47 | 465 | 10.32 | 4 | Liva Palmy Stein -12✗ | 10.58 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
48 | 458 | 9.71 | 3 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12✗ | 9.81 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
49 | 481 | 9.50 | 3 | Nova Abenth -12✗ | 9.60 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
50 | 415 | 9.05 | 1 | Billie Arlien Witt -12✗ | 9.28 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
51 | 474 | 9.09 | 2 | Mariana Cecilia Vargas -12✗ | 9.35 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
52 | 465 | 10.10 | 8 | Liva Palmy Stein -12✗ | 10.32 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
53 | 458 | 9.72 | 4 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12✗ | 9.71 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
54 | 415 | 32.99 | 1 | Billie Arlien Witt -12✗ | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:20 | ||
55 | 465 | 34.82 | 3 | Liva Palmy Stein -12✗ | 37.85 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:20 | |
56 | 477 | 2.34.92 | 2 | Matilde Carvalho Pinto -12✗ | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:10 | ||
57 | 455 | DNS | Julie Silleborg -12 | 2.13.07 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:10 | ||
58 | 479 | 13.58 | 3 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE)✗ | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:30 | ||
59 | 458 | 13.19 | 2 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12✗ | 13.01 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:30 | |
60 | 477 | 2.92 (w:+2.1) | 10 | Matilde Carvalho Pinto -12✗ | 3.79 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
61 | 455 | DNS | Julie Silleborg -12 | 3.30 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | ||
62 | 481 | 3.77 (w:+0.5) | 4 | Nova Abenth -12✗ | 3.87 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
63 | 415 | 3.87 (w:+2.5) | 2 | Billie Arlien Witt -12✗ | 3.87 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
64 | 474 | 4.06 (w:+1.1) | 1 | Mariana Cecilia Vargas -12✗ | 4.44 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
65 | 465 | 3.45 (w:+4.9) | 6 | Liva Palmy Stein -12✗ | 3.40 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
66 | 458 | 3.76 (w:+2.5) | 5 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12✗ | 3.73 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
67 | 477 | 5.67 | 6 | Matilde Carvalho Pinto -12✗ | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | ||
68 | 481 | 6.46 | 2 | Nova Abenth -12✗ | 6.70 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | |
69 | 474 | PB | 6.15 | 5 | Mariana Cecilia Vargas -12✗ | 4.53 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 |
70 | 430 | 10.74 | 1 | Ellen Vincentsen -11✗ | 12.37 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:50 | |
71 | 439 | 11.11 | 4 | Frida Gram Jensen -11✗ | 11.35 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:50 | |
72 | 430 | 29.18 | 1 | Ellen Vincentsen -11✗ | 28.56 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:30 | |
73 | 430 | PB | 4.72 (w:+0.4) | 2 | Ellen Vincentsen -11✗ | 4.49 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 |
74 | 439 | PB | 4.80 (w:+1.9) | 1 | Frida Gram Jensen -11✗ | 4.78 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 |
75 | 439 | 9.88 | 2 | Frida Gram Jensen -11✗ | 10.39 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 | |
76 | 416 | 11.76 | 5 | Carmen Veje Vintersborg -10✗ | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 | ||
77 | 403 | 10.75 | 3 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 10.89 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 | |
78 | 428 | 10.49 | 2 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ | 10.77 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 | |
79 | 453 | 11.47 | 2 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10✗ | 11.81 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 | |
80 | 403 | 10.90 | 4 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 10.75 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:00 | |
81 | 428 | 10.55 | 2 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ | 10.49 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:00 | |
82 | 453 | 11.64 | 6 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10✗ | 11.47 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:00 | |
83 | 403 | 28.10 | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 28.18 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 | |
84 | 453 | 31.34 | 5 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10✗ | 30.67 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 | |
85 | 457 | 2.05.45 | 6 | Kajsa Kirk Petersen 2010 -10✗ | 2.04.75 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:10 | |
86 | 416 | 2.05.22 | 5 | Carmen Veje Vintersborg -10✗ | 2.04.26 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:10 | |
87 | 508 | 10.88 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10✗ | 10.98 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 | |
88 | 457 | 12.02 | 3 | Kajsa Kirk Petersen 2010 -10✗ | 12.29 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 | |
89 | 428 | 11.35 | 1 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 | ||
90 | 508 | 10.83 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10✗ | 10.88 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:20 | |
91 | 457 | 11.95 | 5 | Kajsa Kirk Petersen 2010 -10✗ | 12.02 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:20 | |
92 | 428 | 11.27 | 2 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ | 11.35 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:20 | |
93 | 508 | 4.42 (w:+1.8) | 4 | Wilma Caroline Nielsen -10✗ | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
94 | 457 | 4.05 (w:+2.9) | 9 | Kajsa Kirk Petersen 2010 -10✗ | 3.91 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
95 | 403 | 4.69 (w:+0.0) | 3 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 4.78 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
96 | 428 | 4.99 (w:+2.2) | 2 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
97 | 453 | 4.31 (w:+1.9) | 6 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10✗ | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
98 | 508 | PB | 10.16 | 5 | Wilma Caroline Nielsen -10✗ | 10.02 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 |
99 | 416 | 5.84 | 8 | Carmen Veje Vintersborg -10✗ | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
100 | 401 | 24.49 | 1 | Alma B. Ravn -09✗ | 24.47 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:40 | |
101 | 397 | PB | 2.30.80 | 2 | Ada Agerskov Perotti -09✗ | 2.32.41 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:55 |
102 | 434 | PB | 2.31.34 | 3 | Erika Livia Wischmann -09✗ | 2.36.81 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:55 |
103 | 435 | DNS | Esther Falck -08✗ | 13.49 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
104 | 434 | 14.99 | 3 | Erika Livia Wischmann -09✗ | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
105 | 434 | 15.15 | 4 | Erika Livia Wischmann -09✗ | 14.99 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
106 | 435 | PB | 9.45 | 4 | Esther Falck -08✗ | 9.09 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:00 |
107 | 486 | Afbud | Pil Johanne Nedergaard -06 | 28.37 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:00 | ||
108 | 447 | 1.08.96 | 2 | Ingrid Olivarius Vølund -07✗ | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | ||
109 | 486 | Afbud | Pil Johanne Nedergaard -06 | 10.39 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:00 | ||
110 | 402 | PB | 12.72 | 1 | Amalie Sofie Nielsen -07✗ | 12.71 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:00 |
111 | 406 | 25.44 | 8 | Annika Baun Haldbo -03✗ | 25.76 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | |
112 | 417 | 25.03 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03✗ | 24.71 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | |
113 | 562 | DNS | Anna Øbakke Lange -99 | 24.69 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | ||
114 | 490 | DNS | Sandra Fürstenberg Böll -94✗ | 25.23 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | ||
115 | 495 | 26.61 | 17 | Sille Oksbroe Hejselbak -01✗ | 26.80 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | |
116 | 427 | DNS | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 2.21.54 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:15 | ||
117 | 459 | =SB | 3.70 | 4 | Laura Grønbech -99✗ | 3.80 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:30 |
118 | 404 | =PB | 3.70 | 3 | Annabelle Viple -05✗ | 3.70 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:30 |
119 | 460 | Afbud | Laura Tølløse -97 | 12.01 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:50 | ||
120 | 412 | 9.22 | 9 | Aurèle de la Touche -15✗ | 10.36 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:00 | |
121 | 466 | 8.28 | 4 | Louis Leglise -15 (BEL)✗ | 8.51 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:00 | |
122 | 407 | 8.27 | 3 | Aris Kastrinakis -17 (GRE)✗ | 8.66 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:00 | |
123 | 412 | PB | 2.05 (w:+0.6) | 9 | Aurèle de la Touche -15✗ | 1.66 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:00 |
124 | 466 | PB | 2.77 (w:+0.0) | 4 | Louis Leglise -15 (BEL)✗ | 2.72 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:00 |
125 | 407 | PB | 2.41 (w:+1.7) | 6 | Aris Kastrinakis -17 (GRE)✗ | 2.38 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:00 |
126 | 412 | PB | 6.10 | 7 | Aurèle de la Touche -15✗ | 5.63 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:30 |
127 | 466 | 17.06 | 3 | Louis Leglise -15 (BEL)✗ | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:30 | ||
128 | 407 | PB | 15.04 | 5 | Aris Kastrinakis -17 (GRE)✗ | 12.52 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:30 |
129 | 411 | 7.93 | 7 | August Elias Sonne -14✗ | 8.40 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:05 | |
130 | 411 | 40.98 | 8 | August Elias Sonne -14✗ | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 13:20 | ||
131 | 426 | 37.20 | 4 | Eigil Niklasson -14✗ | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 13:20 | ||
132 | 411 | 2.81 (w:+0.0) | 8 | August Elias Sonne -14✗ | 2.84 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:00 | |
133 | 426 | 3.05 (w:+1.2) | 6 | Eigil Niklasson -14✗ | 3.12 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:00 | |
134 | 426 | 20.72 | 4 | Eigil Niklasson -14✗ | 23.43 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:30 | |
135 | 480 | 10.29 | 2 | Noah Ortega -13✗ | 10.59 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:45 | |
136 | 506 | 10.09 | 1 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | 10.15 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:45 | |
137 | 480 | 10.22 | 6 | Noah Ortega -13✗ | 10.29 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:40 | |
138 | 506 | 10.11 | 4 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | 10.09 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:40 | |
139 | 506 | 34.75 | 3 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | 34.96 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:30 | |
140 | 480 | 3.12 (w:+3.4) | 9 | Noah Ortega -13✗ | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:50 | ||
141 | 506 | Afbud | Vincent Spiegelhauer -13 | 3.65 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:50 | ||
142 | 484 | 3.38 (w:+4.6) | 8 | Otto Hartung -13✗ | 3.13 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:50 | |
143 | 484 | PB | 5.77 | 4 | Otto Hartung -13✗ | 4.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 15:05 |
144 | 504 | DNS | Victor Filtenborg Bendixen -13 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 | |||
145 | 398 | 8.88 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12✗ | 8.91 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 | |
146 | 425 | 9.77 | 3 | Dusan Stefanovic -12✗ | 10.16 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 | |
147 | 398 | 8.91 | 2 | Albert Arrey Sørensen -12✗ | 8.88 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:30 | |
148 | 425 | 9.84 | 8 | Dusan Stefanovic -12✗ | 9.77 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:30 | |
149 | 504 | DNS | Victor Filtenborg Bendixen -13 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:25 | |||
150 | 425 | 33.62 | 4 | Dusan Stefanovic -12✗ | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:25 | ||
151 | 467 | PB | 2.06.53 | 3 | Ludvig Thøgersen -13✗ | 2.07.61 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:10 |
152 | 400 | 14.21 | 1 | Alfred Hartung -12✗ | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:25 | ||
153 | 398 | 4.38 (w:+2.7) | 2 | Albert Arrey Sørensen -12✗ | 4.58 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:50 | |
154 | 400 | 3.28 (w:+4.0) | 9 | Alfred Hartung -12✗ | 3.59 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:50 | |
155 | 425 | 3.59 (w:+0.4) | 6 | Dusan Stefanovic -12✗ | 3.64 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:50 | |
156 | 398 | 8.26 | 2 | Albert Arrey Sørensen -12✗ | 8.49 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
157 | 400 | 5.58 | 6 | Alfred Hartung -12✗ | 5.59 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
158 | 425 | SB | 8.00 | 3 | Dusan Stefanovic -12✗ | 8.02 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
159 | 408 | 10.96 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11✗ | 11.27 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:55 | |
160 | 408 | 4.60 (w:+2.2) | 2 | Asger Lund-Bretlau -11✗ | 4.65 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:50 | |
161 | 408 | 14.18 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11✗ | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:00 | ||
162 | 449 | 24.36 | 5 | Isaiah Ortega Harry -08✗ | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | ||
163 | 489 | 28.83 | 8 | Samuel Grønlund Brix -09✗ | 30.01 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | |
164 | 473 | 16.34 | 2 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08✗ | 15.97 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
165 | 482 | 14.83 | 1 | Oliver Mikkelsen -08✗ | 14.10 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
166 | 451 | Afbud | Johan Dahl Kokkegård -08 | 43.99 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
167 | 449 | 2.31 | 7 | Isaiah Ortega Harry -08✗ | 2.33 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
168 | 489 | PB | 2.11 | 9 | Samuel Grønlund Brix -09✗ | 2.00 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
169 | 473 | PB | 3.01 | 2 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08✗ | 2.93 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
170 | 420 | PB | 2.61 | 6 | Conrad Rohde -09✗ | 2.20 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
171 | 482 | 2.81 | 5 | Oliver Mikkelsen -08✗ | 2.93 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
172 | 497 | DNS | Sofus Houman-Prassé -09 | 2.30 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | ||
173 | 451 | PB | 3.21 | 1 | Johan Dahl Kokkegård -08✗ | 3.13 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
174 | 420 | DNS | Conrad Rohde -09✗ | 9.68 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | ||
175 | 505 | PB | 11.67 | 3 | Villy Reedtz Funder -08✗ | 11.40 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:55 |
176 | 497 | DNS | Sofus Houman-Prassé -09 | 9.09 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | ||
177 | 451 | 11.99 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08✗ | 12.18 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
178 | 498 | PB | 39.62 | 2 | Sofus Olivarius Vølund -04✗ | 38.69 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:00 |
179 | 472 | 21.85 | 4 | Malte Bank -03✗ | 25.22 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
180 | 443 | 22.27 | 13 | Hans-Christian Corlin -05✗ | 22.36 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
181 | 468 | 21.91 | 6 | Luis Maillet -04✗ | 22.53 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
182 | 499 | 21.88 | 5 | Sofus Peter Lassen -03✗ | 22.22 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
183 | 421 | 22.26 | 12 | Dánjal Dahl Ljósheim -00✗ | 22.58 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
184 | 509 | DNS | Yusuf Alin -95 | 1.54.52 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 | ||
185 | 478 | 4.81 | 1 | Nikolaj Graves -98✗ | 5.00 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
186 | 456 | DNS | Julius Haansbæk -05 | 4.60 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | ||
187 | 424 | 13.76 (w:+2.2) | 2 | Dhruv Mehrotra -03✗ | 14.19 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:50 | |
188 | 419 | 14.90 | 3 | Christopher Holmbjerg Jensen -98✗ | 15.88 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | |
189 | 472 | PB | 33.16 | 7 | Malte Bank -03✗ | 32.65 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:10 |
190 | 503 | 36.16 | 6 | Victor Bendix Beiter -01✗ | 37.39 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:10 | |
191 | 419 | PB | 42.71 | 3 | Christopher Holmbjerg Jensen -98✗ | 41.05 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:10 |