ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
23-24 jan., 2016
Arrangør: Ballerup AK
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7 | 3.55.70 | 4 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
2 | 8 | 31.49 | 11 | Anna Brinkmann -02 | 32.98 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
3 | 9 | 31.99 | 12 | Asta Grau Bruun -02 | 33.49 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
4 | 9 | 13.66 | 7 | Asta Grau Bruun -02 | 13.99 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:30 |
5 | 10 | 16.03 | 1 | Casper Jørgensen -99 | 15.66 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:50 |
6 | 12 | 3.59 | 25 | Clara Lund-Sørensen -02 | 3.75 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
7 | 13 | 4.13.71 | 4 | Daniel lund -06 | 4.09.30 | 1000 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:30 |
8 | 13 | 1.05 | 2 | Daniel lund -06 | 1.05 | Højdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:50 |
9 | 13 | 3.08 | 7 | Daniel lund -06 | 3.11 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:45 |
10 | 14 | DNS | Esther Arce -02 | 11.32 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:30 | |
11 | 14 | DNS | Esther Arce -02 | 4.43 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
12 | 15 | 3.22.19 | 1 | Gustav Bjaaland Andersen -04 | 3.20.19 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:00 |
13 | 16 | 4.53 | 10 | Helena Ring -02 | 4.70 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
14 | 18 | 2.60 | 1 | Kate Ladefoged -98 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:30 |
15 | 19 | 12.57 | 4 | Laura Juul Pallesen -03 | 12.67 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:15 |
16 | 19 | 11.73 | 7 | Laura Juul Pallesen -03 | 12.57 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:30 |
17 | 19 | 3.86 | 16 | Laura Juul Pallesen -03 | 4.22 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
18 | 21 | 3.18.68 | 2 | Marcus Rølling -03 | 3.15.83 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:25 |
19 | 22 | 27.32 | 1 | Mathilde Yttesen -01 | 26.28 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
20 | 23 | 3.56 | 6 | Oliver Larsen -05 | 3.62 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:35 |
21 | 25 | 1.50 | 1 | Sebastian Højriis Monnere -03 | 1.45 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 |
22 | 25 | 8.73 | 4 | Sebastian Højriis Monnere -03 | 8.27 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 |
23 | 27 | 11.34 | 4 | Viktor B Petersen -03 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 16:05 | |
24 | 27 | 1.30 | 6 | Viktor B Petersen -03 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 | |
25 | 27 | 7.86 | 6 | Viktor B Petersen -03 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 |