ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
23-24 jan., 2016
Arrangør: Ballerup AK
Bagsværd AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 28 | 3.92 | 14 | Amalie Thrane -03 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
2 | 30 | 12.69 | 7 | Benjamin Klein -02 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | |
3 | 30 | 1.35 | 6 | Benjamin Klein -02 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
4 | 30 | 8.06 | 7 | Benjamin Klein -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
5 | 31 | 3.02 | 24 | Cathrine Brandt -03 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 | |
6 | 32 | 5.58 | 1 | Ellen Friborg -00 | 5.53 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:50 |
7 | 33 | 3.48 | 20 | Emma Friis Sørensen -03 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 | |
8 | 35 | 3.44.97 | 6 | Frida Schou Kristensen -04 | 3.38 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:50 |
9 | 36 | 4.73 | 4 | Iben Nørby Winther -03 | 4.43 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
10 | 504 | DNS | Ida Caroline Mørck -06 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 | ||
11 | 504 | 5.30 | 5 | Ida Caroline Mørck -06 | 5.05 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:00 |
12 | 38 | 4.16 | 8 | Ingrid Sofie Bach Jensen -03 | 4.02 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
13 | 39 | 3.40.35 | 4 | Jeppe Dolmer Nielsen -05 | 3.33.94 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:40 |
14 | 41 | 5.77 | 9 | Julius Klein -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 | |
15 | 42 | 9.76 | 1 | Katarina Hessner Hansen -01 | 9.63 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:30 |
16 | 42 | 9.72 | 2 | Katarina Hessner Hansen -01 | 9.76 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
17 | 42 | 5.08 | 3 | Katarina Hessner Hansen -01 | 5.00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
18 | 44 | 4.83 | 8 | Louise Sterup Møller -06 | 4.74 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:00 |
19 | 45 | 13.77 | 2 | Luna Frid Hanberg -06 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:40 | |
20 | 45 | 6.64 | 1 | Luna Frid Hanberg -06 | 6.52 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:00 |
21 | 46 | 4.10.34 | 6 | Mille Zentner svenson -06 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
22 | 48 | 4.26.54 | 7 | Sophia Bosack -06 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
23 | 48 | 4.09 | 9 | Sophia Bosack -06 | 4.45 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:00 |
24 | 49 | 3.25.83 | 3 | Stinus Dolmer Nielsen -03 | 3.31.09 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:25 |
25 | 50 | 10.66 | 8 | Trygve Haugan Engberg -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:50 |