ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
23-24 jan., 2016
Arrangør: Ballerup AK
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 286 | 12.83 | 5 | Alberte Ulrik -03 | 13.00 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:15 |
2 | 286 | 3.76 | 17 | Alberte Ulrik -03 | 3.83 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
3 | 290 | 3.51.79 | 3 | Celina Hagihara -06 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
4 | 291 | 1.80 | 1 | Christoffer Åndahl -00 | 1.80 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
5 | 293 | 10.47 | 4 | Ellen Balslev -01 | 10.59 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:30 |
6 | 293 | 10.61 | 7 | Ellen Balslev -01 | 10.47 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
7 | 293 | 4.21 | 19 | Ellen Balslev -01 | 4.54 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
8 | 295 | 6.74 | 8 | Jakob Sønder -03 | 7.31 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 |
9 | 297 | 28.57 | 7 | Ketil V. Kanneworff -02 | 28.10 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:40 |
10 | 298 | 5.33.11 | 9 | Laura H. Weichmann -02 | 5.33.23 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:35 |
11 | 301 | 3.40.67 | 4 | Liva B. Jespersen -04 | 4.01.49 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:50 |
12 | 301 | DNS | Liva B. Jespersen -04 | 13.79 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:20 | |
13 | 301 | 3.54 | 12 | Liva B. Jespersen -04 | 3.72 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:25 |
14 | 302 | DNS | Louise B. Moore -01 | 28.01 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
15 | 304 | 1.47 | 2 | Lukas M. Sørensen -03 | 1.50 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 |
16 | 304 | 8.77 | 3 | Lukas M. Sørensen -03 | 8.48 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 |
17 | 305 | 4.57.26 | 7 | Magne V. Kanneworff -00 | 4.51.27 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:10 |
18 | 305 | 1.55 | 4 | Magne V. Kanneworff -00 | 1.60 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
19 | 306 | 3.37 | 22 | Maja F. Jensen -03 | 3.53 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
20 | 308 | 11.22 | 3 | Mik R. Lønborg -03 | 11.39 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 16:05 |
21 | 308 | 7.69 | 7 | Mik R. Lønborg -03 | 7.45 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 |
22 | 309 | 12.63 | 5 | Nanna Elmer -03 | 12.98 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:15 |
23 | 309 | 3.53 | 19 | Nanna Elmer -03 | 3.62 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
24 | 311 | 10.61 | 5 | Niels Emil S. Boor -02 | 11.08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:20 |
25 | 314 | 12.85 | 8 | Reuben Hamann -02 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | |
26 | 314 | 7.75 | 3 | Reuben Hamann -02 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:05 | |
27 | 314 | 6.46 | 10 | Reuben Hamann -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
28 | 318 | 13.42 | 1 | Thomas Oldenburg -06 | 13.25 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 15:00 |
29 | 318 | DNS | Thomas Oldenburg -06 | 3.35 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:45 | |
30 | 319 | 1.48 | 1 | Tobias Bjerre -04 | 1.45 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:35 |
31 | 319 | 8.54 | 1 | Tobias Bjerre -04 | 8.72 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 |
32 | 320 | 3.39.29 | 3 | Vera K. Dalsgaard -04 | 3.38.41 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:50 |
33 | 320 | 3.98 | 7 | Vera K. Dalsgaard -04 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:25 |
34 | 321 | 30.38 | 9 | Vibha Soren -01 | 30.24 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
35 | 321 | 4.59 | 9 | Vibha Soren -01 | 4.62 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
36 | 323 | 29.80 | 3 | Ya-Chernoh Kamara -00 | 30.32 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
37 | 323 | 3.64 | 13 | Ya-Chernoh Kamara -00 | 4.09 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:50 |