Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 632 | 2.49 | 8 | Alexander Bergman -05 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 | ||
2 | 632 | 4.88 | 4 | Alexander Bergman -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:45 | ||
3 | 635 | 51.70 | 1 | Andreas Jørgensen -91 | 50.26 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:40 | |
4 | 622 | 3.60 | 16 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 | ||
5 | 622 | 6.63 | 9 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 | ||
6 | 627 | 2.94 | 2 | Caroline Ringhofer -06 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:45 | ||
7 | 627 | 3.91 | 6 | Caroline Ringhofer -06 | Kuglestød • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 11:30 | ||
8 | 641 | 35.16 | 2 | Cecilie Bønnelycke Hansen -97 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | ||
9 | 623 | 3.47.80 | 3 | Christian Veselinovski -04 | 3.55.00 | 1000 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:55 | |
10 | 623 | 2.93 | 13 | Christian Veselinovski -04 | 3.30 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
11 | 625 | DNS | David Rogge -06 | 800 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:45 | |||
12 | 625 | DNS | David Rogge -06 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 | |||
13 | 630 | 2.22.93 | 5 | Emma O Sørensen -98 | 2.20.44 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:55 | |
14 | 647 | 3.43.68 | 5 | Gabriella Nielsen -02 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:00 | ||
15 | 647 | 3.03 | 19 | Gabriella Nielsen -02 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 | ||
16 | 647 | DNS | Gabriella Nielsen -02 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 | |||
17 | 648 | DNS | Kasper Olsen -91 | 21.83 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | ||
18 | 636 | 16.77 | 1 | Lasse Schønherr -96 | 110 meter hæk • Finale | Mænd junior | Søndag kl. 15:05 | ||
19 | 642 | 3.48 | 3 | Mads S. Nickelsen -06 | 3.22 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 | |
20 | 642 | 5.67 | 2 | Mads S. Nickelsen -06 | 7.06 | Kuglestød • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 12:45 | |
21 | 626 | 3.84 | 15 | Marcus Ringhofer -03 | 4.00 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 | |
22 | 626 | 8.37 | 5 | Marcus Ringhofer -03 | 8.36 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:15 | |
23 | 640 | 48.39 | 2 | Maria Sløk Hansen -83 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:50 | ||
24 | 688 | 30.88 | 4 | Marius Greve Barslev -02 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:45 | ||
25 | 646 | 2.02.33 | 10 | Martin Kristensen -92 | 2.00.00 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 | |
26 | 643 | 3.45 | 4 | Mathias S. Nickelsen -06 | 2.84 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 | |
27 | 643 | PB | 6.68 | 1 | Mathias S. Nickelsen -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 12:45 | |
28 | 629 | 47.40 | 2 | Matthias Hagen -97 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||
29 | 629 | DNS | Matthias Hagen -97 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | |||
30 | 624 | 3.47.77 | 7 | Oliver Veselinovski -03 | 4.05.00 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
31 | 624 | 3.99 | 11 | Oliver Veselinovski -03 | 4.05 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 | |
32 | 645 | 4.12 | 8 | Rasmus S. Nickelsen -03 | 4.47 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 | |
33 | 645 | 13.15 | 1 | Rasmus S. Nickelsen -03 | 12.88 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:15 | |
34 | 639 | 26.57 | 2 | Sara Brahmer Svendsen -91 | 25.75 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 11:00 | |
35 | 639 | DNS | Sara Brahmer Svendsen -91 | 26.57 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 | ||
36 | 633 | 3.58.77 | 10 | Sebastian Bergman -01 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:20 | ||
37 | 633 | 19.50 | 6 | Sebastian Bergman -01 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:35 | ||
38 | 633 | DNS | Sebastian Bergman -01 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:00 | |||
39 | 628 | 2.08.40 | 3 | Sebastian Bærnthsen -98 | 2.10.81 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:00 | |
40 | 631 | DNS | Tanja Ravnholt -87 | 2.17.43 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | ||
41 | 634 | 43.12 | 1 | Thea Jensen -99 | 47.49 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
42 | 634 | 34.41 | 1 | Thea Jensen -99 | 33.14 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:50 |