Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 788 | 1.72 | 2 | Albert Ranning -98 | 1.80 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:00 |
2 | 723 | 3.46 | 11 | Alberte N. Ulrik -03 | 3.28 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
3 | 697 | 23.07 | 3 | Alexandre Guidje -94 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | |
4 | 697 | DNS | Alexandre Guidje -94 | 23.07 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:35 | |
5 | 697 | 15.36 | 1 | Alexandre Guidje -94 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:05 | |
6 | 717 | 3.15 | 13 | Anne-Katrine D. Bentsen -04 | 3.23 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 |
7 | 717 | 4.69 | 8 | Anne-Katrine D. Bentsen -04 | 4.55 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 |
8 | 706 | DNS | Asta Jensen -05 | 2.22 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:00 | |
9 | 757 | 11.08 | 3 | Astrid Søndergaard -01 | 11.10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 |
10 | 757 | DNS | Astrid Søndergaard -01 | 11.08 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
11 | 757 | 4.54 | 6 | Astrid Søndergaard -01 | 4.59 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 |
12 | 720 | 2.91 | 16 | Bianca Gad -03 | 2.53 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
13 | 673 | 42.12 | 2 | Bjørn Malskær -65 | 49.31 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 |
14 | 693 | DNS | Bo Sterup Abrahamsson -76 | 2.04.50 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 | |
15 | 796 | 4.69 | 6 | Camilla F. R. Nissen -90 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 | |
16 | 792 | 2.43.12 | 1 | Caroline Pagh Bender -93 | 2.40.00 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 |
17 | 777 | DNS | Christoffer Åndahl | 1.56 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
18 | 777 | 22.57 | 8 | Christoffer Åndahl | 23.08 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
19 | 703 | 2.89 | 5 | Elisabeth Elsner -06 | 3.12 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:45 |
20 | 703 | 4.51 | 1 | Elisabeth Elsner -06 | 3.98 | Kuglestød • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 11:30 |
21 | 700 | 2.13 | 10 | Ellen Vad Nørgaard -06 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:45 | |
22 | 701 | DNS | Ellen Østrup-Møller -06 | 800 meter • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:35 | ||
23 | 701 | DNS | Ellen Østrup-Møller -06 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:45 | ||
24 | 701 | DNS | Ellen Østrup-Møller -06 | Kuglestød • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 11:30 | ||
25 | 786 | 32.63 | 5 | Emanuel Hamann -99 | 37.03 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
26 | 786 | 38.20 | 7 | Emanuel Hamann -99 | 36.55 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
27 | 689 | 23.77 | 5 | Emil Elsner Storgaard -94 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | |
28 | 689 | 23.76 | 2 | Emil Elsner Storgaard -94 | 23.77 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:35 |
29 | 738 | 4.44.48 | 10 | Emil Malthe Lindbæk -03 | 4.35.83 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:35 |
30 | 738 | 6.59 | 9 | Emil Malthe Lindbæk -03 | 6.27 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:15 |
31 | 731 | 2.61 | 17 | Emma Stenius -03 | 2.50 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
32 | 747 | 7.02 | 7 | Eva Seixas -02 | 8.31 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
33 | 759 | 29.73 | 8 | Frederikke von Benzon -01 | 30.06 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:50 |
34 | 759 | 3.92 | 9 | Frederikke von Benzon -01 | 4.10 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 |
35 | 742 | 3.31 | 20 | Gustav Bøtter-Roth -03 | 3.00 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 |
36 | 708 | DNF | Hannibal Lindbæk -06 | 800 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:45 | ||
37 | 708 | 1.78 | 14 | Hannibal Lindbæk -06 | 1.72 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 |
38 | 708 | DNS | Hannibal Lindbæk -06 | 2.49 | Kuglestød • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 12:45 | |
39 | 778 | DNS | Hans B. Falkenberg | 27.22 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
40 | 722 | DNS | Iben Østrup-Møller -03 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 | ||
41 | 722 | DNS | Iben Østrup-Møller -03 | 2.38 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 | |
42 | 722 | DNS | Iben Østrup-Møller -03 | 4.42 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 9:00 | |
43 | 729 | 2.42 | 19 | Ida Fuglsang -03 | 2.85 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
44 | 736 | 7.82 | 6 | Isak Sændergaard -03 | 7.72 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:15 |
45 | 782 | 2.43.24 | 11 | Jacob W. Jensen | 2.39.34 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:50 |
46 | 695 | DNS | Jakob Molander -83 | 5.49 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:20 | |
47 | 798 | 5.83 | 1 | Jessie Ipsen -83 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 | |
48 | 781 | DNS | Jonathan Makwarth | 2.23.91 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:50 | |
49 | 724 | 2.57 | 18 | Julie B. Nielsen -03 | 2.55 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
50 | 724 | 5.36 | 11 | Julie B. Nielsen -03 | 4.59 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 9:00 |
51 | 714 | 2.83 | 7 | Julius Loshak -05 | 2.83 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 |
52 | 714 | 4.45 | 6 | Julius Loshak -05 | 3.71 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:45 |
53 | 793 | DNS | Kjerstin Tetzlaf -91 | 27.33 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 11:00 | |
54 | 744 | 31.50 | 9 | Laura H. Weichmann -02 | 30.69 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
55 | 744 | 3.36.05 | 3 | Laura H. Weichmann -02 | 3.30.22 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:00 |
56 | 756 | 29.64 | 7 | Lilja H. Povlsen -01 | 28.95 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:50 |
57 | 756 | DNS | Lilja H. Povlsen -01 | 9.97 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
58 | 749 | 31.68 | 11 | Lilli Marie Jensen -02 | 31.95 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
59 | 713 | DNS | Linus Myllerup -05 | 2.51 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 | |
60 | 713 | DNS | Linus Myllerup -05 | 4.07 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:45 | |
61 | 787 | DNS | Liv Didi Pedersen -97 | 26.49 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:05 | |
62 | 758 | 28.28 | 2 | Louise B. Moore -01 | 28.17 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:50 |
63 | 758 | 4.77 | 2 | Louise B. Moore -01 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 |
64 | 794 | DNS | Louise Jørgensen -91 | 2.14.46 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | |
65 | 735 | 3.47 | 19 | Mads Emil Svensson -03 | 3.31 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 |
66 | 785 | 45.17 | 3 | Mads Ringsted -99 | 43.33 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
67 | 716 | 4.23.09 | 6 | Magda K. Hundsbæk -04 | 4.21.29 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:30 |
68 | 716 | 2.74 | 20 | Magda K. Hundsbæk -04 | 2.68 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 |
69 | 716 | 4.03 | 10 | Magda K. Hundsbæk -04 | 3.45 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 |
70 | 780 | 2.38.19 | 10 | Magne V. Kanneworff | 2.34.21 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:50 |
71 | 780 | 1.26 | 6 | Magne V. Kanneworff | 1.35 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:00 |
72 | 698 | 24.96 | 10 | Magnus Østergaard Nielsen -94 | 25.08 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 |
73 | 705 | 3.28.98 | 3 | Malou Basson -05 | 800 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:35 | |
74 | 705 | 2.49 | 10 | Malou Basson -05 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:00 | |
75 | 789 | DNS | Malthe Aabye -98 | 4.98 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:30 | |
76 | 789 | 38.12 | 3 | Malthe Aabye -98 | 40.59 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 |
77 | 795 | 28.77 | 3 | Maria Hansen -90 | 29.99 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:50 |
78 | 750 | 31.24 | 8 | Mariam Idris -02 | 31.99 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
79 | 750 | 4.01 | 9 | Mariam Idris -02 | 3.92 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 |
80 | 797 | 27.93 | 6 | Marie T. Holst -87 | 27.23 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 11:00 |
81 | 797 | DNS | Marie T. Holst -87 | 27.93 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 | |
82 | 323 | 2.15.06 | 17 | Martin H Nielsen -93 | 2.15.99 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 |
83 | 699 | 24.59 | 9 | Martin Panduro -94 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | |
84 | 694 | 22.39 | 1 | Mathias Ludvigsen -82 | 22.39 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 |
85 | 694 | 22.36 | 1 | Mathias Ludvigsen -82 | 22.39 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:35 |
86 | 743 | 35.04 | 20 | Mathilde Christensen -02 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 | |
87 | 748 | 32.33 | 14 | Mathilde W. Grejsen -02 | 32.23 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
88 | 748 | 3.43 | 17 | Mathilde W. Grejsen -02 | 3.72 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 |
89 | 691 | 2.11.57 | 14 | Michael Pedersen Skovlund -73 | 2.09.10 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 |
90 | 737 | 3.45.38 | 5 | Mik Lønborg -03 | 3.45.18 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:35 |
91 | 737 | 3.83 | 16 | Mik Lønborg -03 | 3.61 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 |
92 | 737 | 7.31 | 7 | Mik Lønborg -03 | 7.44 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:15 |
93 | 696 | 23.92 | 6 | Mikkel Klejnstrup -86 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | |
94 | 696 | 23.85 | 3 | Mikkel Klejnstrup -86 | 23.92 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:35 |
95 | 719 | 3.52.57 | 6 | Nanna Elmer -03 | 3.51.11 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 |
96 | 719 | 3.25 | 14 | Nanna Elmer -03 | 3.39 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
97 | 739 | 3.91 | 13 | Neloo Falck -03 | 4.29 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 |
98 | 783 | 16.69 | 4 | Peter M. Adamsen -99 | 18.60 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:45 |
99 | 783 | 24.16 | 10 | Peter M. Adamsen -99 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
100 | 761 | 30.62 | 6 | Philip Z. Ellefsen -01 | 30.13 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:15 |
101 | 761 | 3.53 | 12 | Philip Z. Ellefsen -01 | 3.75 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:00 |
102 | 775 | 23.55 | 8 | Rita Wilcke -99 | 29.72 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:50 |
103 | 710 | 3.11.34 | 4 | Samson Tommerup -05 | 800 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:45 | |
104 | 710 | 3.43 | 1 | Samson Tommerup -05 | 3.17 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 |
105 | 710 | 5.28 | 3 | Samson Tommerup -05 | 5.15 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:45 |
106 | 746 | 34.42 | 18 | Signe K. Lawson -02 | 33.43 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
107 | 746 | 7.85 | 6 | Signe K. Lawson -02 | 8.20 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
108 | 745 | DNS | Sofia Lange -02 | 3.67 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 | |
109 | 774 | 13.13 | 3 | Sofie Rasmussen | 13.40 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
110 | 774 | 13.83 | 5 | Sofie Rasmussen | 13.13 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 |
111 | 690 | 2.13.06 | 15 | Søren Povlsen -65 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 | |
112 | 734 | 3.20 | 9 | Tobias Bjerre -04 | 3.80 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 |
113 | 734 | 6.98 | 4 | Tobias Bjerre -04 | 5.40 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:30 |
114 | 733 | 2.63 | 14 | Tobias R. Kjær -04 | 2.95 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 |
115 | 733 | 4.78 | 8 | Tobias R. Kjær -04 | 4.94 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:30 |
116 | 718 | 3.23 | 11 | Vera Dalsgaard -04 | 3.35 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 |
117 | 754 | 4.22 | 8 | Vibha Soren -01 | 4.30 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 |
118 | 762 | 3.13.62 | 6 | Villads Schou -01 | 3.26.92 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:20 |
119 | 711 | 3.39 | 4 | Vitus Bang -05 | 3.16 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 |
120 | 741 | 3.29.42 | 3 | William Elsner -03 | 3.27.85 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:35 |
121 | 741 | 3.80 | 17 | William Elsner -03 | 3.88 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 |
122 | 732 | 3.25 | 8 | William Madsen -04 | 3.41 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 |
123 | 732 | 5.79 | 6 | William Madsen -04 | 5.91 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:30 |
124 | 765 | 16.49 | 7 | Ya Chernoh Kamara | 14.73 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
125 | 766 | 1.26 | 11 | Ya Kaday Kamara | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
126 | 753 | 3.89 | 10 | Yasmine Abbouch -01 | 4.08 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 |