Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 345 | 14.25 | 2 | Aleksander H. Wiingaard -02 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:30 | |
2 | 345 | 4.77 | 2 | Aleksander H. Wiingaard -02 | 4.20 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:15 |
3 | 335 | 2.90 | 22 | Alexander Vilborg -03 | 3.30 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 |
4 | 350 | 2.88 | 5 | Christian Andersson -06 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 | |
5 | 350 | 4.51 | 4 | Christian Andersson -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 12:45 | |
6 | 344 | 1.49 | 4 | Christoffer Holm -99 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
7 | 344 | 41.89 | 2 | Christoffer Holm -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
8 | 348 | 25.37 | 8 | Frankly Dadey -99 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
9 | 351 | DNS | Hannah Borly -01 | 10.22 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 | |
10 | 340 | 10.23 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 10.49 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 |
11 | 340 | 10.54 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 10.23 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:10 |
12 | 340 | 4.69 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 4.52 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
13 | 341 | 2.49.36 | 10 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 2.45.80 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
14 | 341 | 19.30 | 11 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 20.75 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:50 |
15 | 346 | 23.91 | 6 | Kasper Andersson -97 | 23.89 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:20 |
16 | 334 | DNS | Louise Høkilde Wassmann -03 | 3.34.09 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 | |
17 | 334 | DNS | Louise Høkilde Wassmann -03 | 3.98 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 | |
18 | 347 | 4.77 | 1 | Marie Paule Dahi -01 | 4.80 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 |
19 | 347 | 10.00 | 1 | Marie Paule Dahi -01 | 11.52 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 |
20 | 342 | 25.98 | 9 | Mathias Astrup -99 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
21 | 338 | DNS | Oliver Chabert -99 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
22 | 338 | 35.28 | 4 | Oliver Chabert -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
23 | 338 | 45.93 | 1 | Oliver Chabert -99 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
24 | 337 | DNS | Phillip Vegge -00 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
25 | 336 | 10.64 | 1 | Sara Olsson -02 | 10.80 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 |
26 | 336 | 11.03 | 2 | Sara Olsson -02 | 10.64 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:10 |
27 | 336 | 4.34 | 4 | Sara Olsson -02 | 4.50 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 |
28 | 336 | DNS | Sara Olsson -02 | 7.75 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 | |
29 | 349 | 27.39 | 1 | Tobias Andersson -02 | 28.32 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:45 |
30 | 349 | 4.83 | 1 | Tobias Andersson -02 | 4.89 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:15 |
31 | 333 | 3.73 | 6 | Valdemar Bech Thomsen -04 | 3.95 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 |