Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
15-16 jun., 2013
Arrangør: Hvidovre AM
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 267 | 15.43 | 4 | Anna Enevoldsen -02 | 15.85 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | |
2 | 267 | 1.13.27 | 3 | Anna Enevoldsen -02 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:30 | ||
3 | 267 | DNS | Anna Enevoldsen -02 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:00 | |||
4 | 267 | 3.24 | 16 | Anna Enevoldsen -02 | 3.38 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 9:00 | |
5 | 267 | 17.25 | 12 | Anna Enevoldsen -02 | 14.62 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:10 | |
6 | 268 | DNS | Annabelle Viple -05 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:40 | |||
7 | 269 | 17.82 | 5 | Beate Rasmussen -03 | 18.32 | 100 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 10:45 | |
8 | 269 | 1.21.33 | 6 | Beate Rasmussen -03 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 15:20 | ||
9 | 269 | 4.02.61 | 5 | Beate Rasmussen -03 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:00 | ||
10 | 269 | 29.01 | 3 | Beate Rasmussen -03 | 31.14 | Boldkast • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:20 | |
11 | 378 | 27.69 | 6 | Casper Jørgensen -99 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:10 | ||
12 | 378 | DNS | Casper Jørgensen -99 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |||
13 | 378 | 13.05 | 1 | Casper Jørgensen -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
14 | 378 | 39.98 | 1 | Casper Jørgensen -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:30 | ||
15 | 271 | DNS | Deena Grønved Nielsen -04 | 3.13 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:40 | ||
16 | 272 | NT | Emil Enevoldsen -06 | 400 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:55 | |||
17 | 272 | DNS | Emil Enevoldsen -06 | 5.10.68 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:10 | ||
18 | 273 | 50.13 | 2 | Emilie Fiala -99 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
19 | 273 | 4.74 | 4 | Emilie Fiala -99 | 4.59 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:50 | |
20 | 274 | 8.02 | 3 | Erik Enevoldsen -06 | 9.43 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 9:55 | |
21 | 274 | 2.39 | 5 | Erik Enevoldsen -06 | 2.22 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:50 | |
22 | 274 | 15.80 | 5 | Erik Enevoldsen -06 | 14.86 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 9:00 | |
23 | 275 | 14.86 | 2 | Esther Arce -02 | 15.49 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | |
24 | 275 | 14.90 | 3 | Esther Arce -02 | 14.86 | 100 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:20 | |
25 | 275 | 1.20.06 | 9 | Esther Arce -02 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:30 | ||
26 | 275 | 4.06 | 4 | Esther Arce -02 | 3.94 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 9:00 | |
27 | 275 | 26.49 | 6 | Esther Arce -02 | 22.14 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:10 | |
28 | 276 | DNS | Frida Viple | 14.80 | 100 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:20 | ||
29 | 276 | DNS | Frida Viple | 4.40 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 | ||
30 | 277 | 11.25 | 4 | Gustav Bjaaland ndersen -04 | 11.57 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:25 | |
31 | 277 | 1.23.79 | 1 | Gustav Bjaaland ndersen -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:15 | ||
32 | 277 | 0.91 | 2 | Gustav Bjaaland ndersen -04 | Højdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | ||
33 | 277 | 3.62 | 12 | Gustav Bjaaland ndersen -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:10 | ||
34 | 278 | 14.89 | 1 | Helena Ring -02 | 15.16 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | |
35 | 278 | 15.06 | 4 | Helena Ring -02 | 14.89 | 100 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:20 | |
36 | 278 | 1.09.90 | 2 | Helena Ring -02 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:30 | ||
37 | 278 | DNS | Helena Ring -02 | 4.03 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 9:00 | ||
38 | 278 | 18.65 | 2 | Helena Ring -02 | Hammerkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 9:00 | ||
39 | 279 | 15.43 | 3 | Jacob Arce -03 | 100 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:15 | ||
40 | 279 | 1.18.28 | 5 | Jacob Arce -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 15:25 | ||
41 | 472 | 1.12.03 | 3 | Johan Christian Holst -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 15:25 | ||
42 | 472 | 3.36.22 | 5 | Johan Christian Holst -03 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:10 | ||
43 | 283 | 9.91 | 1 | Liva Munksgaard -04 | 10.11 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:10 | |
44 | 283 | 9.73 | 3 | Liva Munksgaard -04 | 9.91 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:55 | |
45 | 283 | 1.21.10 | 3 | Liva Munksgaard -04 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:10 | ||
46 | 283 | 3.69 | 2 | Liva Munksgaard -04 | 3.51 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:40 | |
47 | 283 | 18.86 | 7 | Liva Munksgaard -04 | 20.48 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:20 | |
48 | 284 | 1.28.70 | 8 | Lula Grønved Nielsen -04 | 12.70 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:10 | |
49 | 284 | 3.08 | 11 | Lula Grønved Nielsen -04 | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:40 | |
50 | 377 | 6kg | 13.18 | 6 | Mikkel Jørgensen -95 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:35 | |
51 | 377 | 1,7 | 39.19 | 4 | Mikkel Jørgensen -95 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 | |
52 | 317 | 53.35 | 6 | Nicolai Zickert -84 | 52.58 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | |
53 | 287 | 3.61 | 10 | Rebecc Bellingan | 4.07 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 | |
54 | 288 | 11.50 | 7 | Rebekka Andersen -01 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:30 | ||
55 | 288 | 16.89 | 1 | Rebekka Andersen -01 | 16.89 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 | |
56 | 290 | 5.34 | 1 | Sandra B. Christensen -95 | 5.54 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:50 | |
57 | 291 | 15.78 | 4 | Sarah Buhl -02 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | ||
58 | 291 | 1.16.89 | 6 | Sarah Buhl -02 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:30 | ||
59 | 291 | 3.39 | 14 | Sarah Buhl -02 | 3.38 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 9:00 | |
60 | 291 | 26.67 | 5 | Sarah Buhl -02 | 25.66 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:10 | |
61 | 292 | 14.82 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 15.04 | 100 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:15 | |
62 | 292 | 1.10.98 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 15:25 | ||
63 | 292 | 1.13 | 7 | Sebastian Monneret -03 | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:00 | |
64 | 292 | 7.27 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 7.73 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
65 | 518 | 10.07.20 | 1 | Simon Holst -98 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:40 | ||
66 | 293 | 16.05 | 5 | Sunisa Ronthi -02 | 16.09 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | |
67 | 293 | 3.63 | 10 | Sunisa Ronthi -02 | 3.66 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 9:00 | |
68 | 293 | 22.85 | 8 | Sunisa Ronthi -02 | 21.56 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:10 | |
69 | 294 | 10.55 | 5 | Susanna Ring -08 | 10.44 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Søndag kl. 9:40 | |
70 | 294 | 2.16.60 | 6 | Susanna Ring -08 | 400 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 15:00 | ||
71 | 294 | 4.05 | 11 | Susanna Ring -08 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 14:05 | ||
72 | 473 | 10.87 | 6 | Therese Harboe Holst -05 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:10 | ||
73 | 473 | 1.29.83 | 11 | Therese Harboe Holst -05 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:10 | ||
74 | 473 | 2.55 | 17 | Therese Harboe Holst -05 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:40 | ||
75 | 522 | DNS | Thor Friis SKifte -97 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:40 | |||
76 | 295 | 55.13 | 1 | Victor Thomsen -99 | 55.48 | 400 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:15 |