Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
15-16 jun., 2013
Arrangør: Hvidovre AM
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 78 | 8.92 | 4 | Rebecca Loft Helms -06 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Søndag kl. 9:40 | ||
2 | 78 | 1.45.25 | 3 | Rebecca Loft Helms -06 | 400 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 15:00 | ||
3 | 78 | 2.39 | 5 | Rebecca Loft Helms -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | ||
4 | 78 | 3.91 | 2 | Rebecca Loft Helms -06 | Kuglestød • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 13:00 | ||
5 | 78 | 7.89 | 8 | Rebecca Loft Helms -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 14:05 | ||
6 | 80 | 10.28 | 3 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:10 | ||
7 | 87 | 11.31 | 6 | Emma Pedersen -04 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:10 | ||
8 | 80 | 1.29.88 | 12 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:10 | ||
9 | 80 | 3.15 | 9 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:40 | ||
10 | 87 | 2.48 | 19 | Emma Pedersen -04 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:40 | ||
11 | 87 | 20.67 | 4 | Emma Pedersen -04 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:20 | ||
12 | 429 | DNS | Cecilie Gross Sørensen -03 | 100 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 10:45 | |||
13 | 429 | DNS | Cecilie Gross Sørensen -03 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:20 | |||
14 | 429 | DNS | Cecilie Gross Sørensen -03 | Spydkast • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:10 | |||
15 | 83 | 15.40 | 3 | Akacia Helmundt -02 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | ||
16 | 83 | 3.88 | 6 | Akacia Helmundt -02 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 9:00 | ||
17 | 83 | 20.84 | 10 | Akacia Helmundt -02 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:10 | ||
18 | 73 | NT | Emma O. Sørensen -98 | 400 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:05 | |||
19 | 76 | 25.64 | 2 | Zarah Buchwald -96 | 25.86 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:35 | |
20 | 86 | DNS | Nathalie Kold-Hansen -91 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:20 | |||
21 | 94 | 50.37 | 4 | Sandra Pétursdóttir -89 | 51.93 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 10:30 | |
22 | 90 | 7.79 | 1 | Mathias S. Nickelsen -06 | 7.91 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 9:55 | |
23 | 89 | 7.37 | 1 | Mads S. Nickelsen -06 | 7.61 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 9:55 | |
24 | 90 | 7.98 | 3 | Mathias S. Nickelsen -06 | 7.79 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
25 | 89 | 7.59 | 2 | Mads S. Nickelsen -06 | 7.37 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
26 | 90 | 2.58 | 3 | Mathias S. Nickelsen -06 | 2.74 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:50 | |
27 | 89 | 2.68 | 2 | Mads S. Nickelsen -06 | 2.81 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:50 | |
28 | 90 | 4.69 | 2 | Mathias S. Nickelsen -06 | 4.75 | Kuglestød • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 13:00 | |
29 | 89 | 4.70 | 1 | Mads S. Nickelsen -06 | 4.75 | Kuglestød • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 13:00 | |
30 | 90 | 26.10 | 1 | Mathias S. Nickelsen -06 | 25.53 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 9:00 | |
31 | 89 | 25.19 | 2 | Mads S. Nickelsen -06 | 23.72 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 9:00 | |
32 | 439 | 11.39 | 5 | Anton Rytter Bech -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:25 | ||
33 | 91 | 11.76 | 6 | Asbjørn Guldberg Larsen -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:25 | ||
34 | 427 | 10.45 | 1 | Malthe Wolfgang -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:25 | ||
35 | 527 | DNS | Magnus Rich -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:25 | |||
36 | 431 | 10.90 | 3 | Christian Veselinovski -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:25 | ||
37 | 434 | DNS | Magnus Østergaard -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:25 | |||
38 | 432 | DNS | Jacob Heinsøe -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:25 | |||
39 | 438 | 11.30 | 5 | Alexander Bergmann -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:25 | ||
40 | 427 | 10.84 | 4 | Malthe Wolfgang -04 | 10.45 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:50 | |
41 | 431 | DNS | Christian Veselinovski -04 | 10.90 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:50 | ||
42 | 439 | 1.36.54 | 6 | Anton Rytter Bech -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:15 | ||
43 | 427 | DNS | Malthe Wolfgang -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:15 | |||
44 | 527 | DNS | Magnus Rich -05 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:15 | |||
45 | 431 | 1.24.10 | 2 | Christian Veselinovski -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:15 | ||
46 | 434 | DNS | Magnus Østergaard -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:15 | |||
47 | 432 | DNS | Jacob Heinsøe -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:15 | |||
48 | 438 | 1.44.41 | 7 | Alexander Bergmann -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:15 | ||
49 | 439 | 0.81 | 4 | Anton Rytter Bech -04 | Højdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | ||
50 | 527 | 0.81 | 5 | Magnus Rich -05 | Højdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | ||
51 | 432 | DNS | Jacob Heinsøe -04 | Højdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | |||
52 | 438 | DNS | Alexander Bergmann -04 | Højdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | |||
53 | 439 | NM | Anton Rytter Bech -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:10 | |||
54 | 91 | 3.74 | 10 | Asbjørn Guldberg Larsen -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:10 | ||
55 | 527 | DNS | Magnus Rich -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:10 | |||
56 | 510 | DNS | Kalle Sørensen -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:10 | |||
57 | 431 | 4.10 | 7 | Christian Veselinovski -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:10 | ||
58 | 434 | 6.71 | 1 | Magnus Østergaard -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:10 | ||
59 | 432 | DNS | Jacob Heinsøe -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:10 | |||
60 | 438 | 3.86 | 9 | Alexander Bergmann -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:10 | ||
61 | 351 | 15.50 | 4 | Marcus Ringhofer -03 | 15.79 | 100 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:15 | |
62 | 430 | 16.45 | 5 | Oliver Veslinovski -03 | 100 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:15 | ||
63 | 93 | 1.13.96 | 4 | Rasmus S. Nickelsen -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 15:25 | ||
64 | 430 | 1.18.81 | 6 | Oliver Veslinovski -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 15:25 | ||
65 | 93 | 10.61 | 1 | Rasmus S. Nickelsen -03 | 11.49 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
66 | 351 | 6.13 | 3 | Marcus Ringhofer -03 | 6.89 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
67 | 430 | 4.88 | 4 | Oliver Veslinovski -03 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 | ||
68 | 433 | DNS | Marius Greve -02 | 100 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 | |||
69 | 433 | 1.18.10 | 2 | Marius Greve -02 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:35 | ||
70 | 93 | 1.25 | 2 | Rasmus S. Nickelsen -03 | 1.31 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:00 | |
71 | 351 | 1.13 | 9 | Marcus Ringhofer -03 | 1.10 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:00 | |
72 | 93 | 26.03 | 1 | Rasmus S. Nickelsen -03 | 22.00 | Diskoskast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:40 | |
73 | 351 | 16.92 | 4 | Marcus Ringhofer -03 | Diskoskast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:40 | ||
74 | 437 | NT | Sebastian Bergmann | 400 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:55 | |||
75 | 72 | NT | Joakim Jensen | 400 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:55 | |||
76 | 437 | 3.56.91 | 4 | Sebastian Bergmann | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:10 | ||
77 | 72 | 3.44.57 | 3 | Joakim Jensen | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:10 | ||
78 | 437 | 1.06 | 4 | Sebastian Bergmann | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
79 | 72 | 1.16 | 3 | Joakim Jensen | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
80 | 436 | 1.33 | 2 | Jonas Lindemann | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
81 | 437 | 4.27 | 7 | Sebastian Bergmann | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:20 | ||
82 | 88 | 21.89 | 2 | Kasper Olsen -91 | 22.25 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:40 | |
83 | 95 | 20.96 | 1 | Kristoffer Hari -97 | 21.77 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:40 | |
84 | 85 | 51.53 | 1 | Martin Kristensen -92 | 50.58 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | |
85 | 74 | DNS | Jeppe Friis Henriksen -94 | 52.00 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | ||
86 | 75 | 14.74 | 1 | Jannick Bagge -94 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:20 | ||
87 | 92 | 5kg | 14.32 | 4 | Matthias Hagen -97 | 14.84 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:35 |
88 | 77 | 15.58 | 2 | Thomas Hoffmann -82 | 16.50 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:35 | |
89 | 92 | 1,5 | 44.22 | 2 | Matthias Hagen -97 | 44.84 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 |