Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
24-25 aug., 2013
Arrangør: Sparta
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 511 | 30.47 | 2 | Lilja H. Povlsen -01 | 30.32 | 200 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 9:00 |
2 | 510 | 34.71 | 6 | Vibha Soren -01 | 35.12 | 200 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 9:00 |
3 | 513 | 28.81 | 1 | Louise B. Moore -01 | 28.82 | 200 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 9:00 |
4 | 507 | 37.62 | 6 | Sille Olsen -01 | 35.00 | 200 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 9:00 |
5 | 478 | 2.60 | 15 | Magda Kragh Hundsbæk -04 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:00 | |
6 | 477 | 2.96 | 10 | Smilla Mygind Kristensen -04 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:00 | |
7 | 479 | 2.93 | 11 | Anne-Katrine D. Bentsen -04 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:00 | |
8 | 491 | 3.37 | 6 | Karoline Bygwraa -03 | 3.20 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 |
9 | 488 | 2.95 | 10 | Nanna Elmer -03 | 2.50 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 |
10 | 490 | 3.33 | 7 | Rebecka Wennesz -03 | 3.15 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 |
11 | 537 | 3.52 | 11 | Edvard Restorff-Liliegree | 3.59 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:00 |
12 | 536 | DNS | Hans B. Falkenberg | 4.64 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:00 | |
13 | 538 | 3.71 | 10 | Magne V. Kanneworff | 3.09 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:00 |
14 | 540 | 4.58 | 5 | Peter M. Adamsen | 4.80 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:00 |
15 | 494 | 6.08 | 9 | Signe Lawson -02 | 6.54 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 9:00 |
16 | 495 | 6.51 | 4 | Eva Seixas -02 | 6.60 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 9:00 |
17 | 516 | 32.40 | 4 | Josephine Amaloo | 32.46 | 200 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:10 |
18 | 525 | 34.34 | 6 | Julie D. Easmussen | 31.00 | 200 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:10 |
19 | 527 | 32.84 | 5 | Bella Vad Pedersen | 32.36 | 200 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:10 |
20 | 528 | 28.72 | 1 | Sofie Rasmussen | 28.28 | 200 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:10 |
21 | 521 | 32.15 | 4 | Fie Lønborg | 31.00 | 200 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:10 |
22 | 517 | 33.18 | 6 | Laurine Ulstrup | 33.86 | 200 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:10 |
23 | 515 | 33.74 | 5 | Amanda Amaloo | 33.57 | 200 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:10 |
24 | 522 | 31.20 | 3 | Annesofie Nielsen | 30.67 | 200 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:10 |
25 | 530 | 32.36 | 5 | Philip Z. Ellefsen -01 | 31.60 | 200 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:20 |
26 | 536 | DNS | Hans B. Falkenberg | 28.19 | 200 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:30 | |
27 | 539 | 30.95 | 3 | Mikkel W. Enevoldsen | 200 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:30 | |
28 | 434 | 23.40 | 1 | Peter Trajkovski -96 | 22.10 | 200 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:40 |
29 | 533 | 4.17 | 6 | Villads Schou -01 | 4.30 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 |
30 | 530 | 3.51 | 13 | Philip Z. Ellefsen -01 | 3.81 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 |
31 | 531 | 3.78 | 11 | Jonathan Feigenberg Lind -01 | 3.85 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 |
32 | 532 | 4.04 | 9 | Aslak Bennedsen -01 | 4.02 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 |
33 | 491 | 5.98 | 4 | Karoline Bygwraa -03 | 4.82 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 |
34 | 487 | DNS | Julie Nielsen -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | ||
35 | 542 | 27.51 | 4 | Rita Wilcke -99 | 25.20 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
36 | 541 | 16.42 | 7 | Laila Bellouch -99 | 15.63 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
37 | 485 | 4.04.19 | 8 | Viggo Olsen -04 | 800 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:15 | |
38 | 494 | 3.15 | 17 | Signe Lawson -02 | 3.22 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 |
39 | 498 | 3.55 | 11 | Silja D. Mouritsen -02 | 3.48 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 |
40 | 495 | 3.47 | 13 | Eva Seixas -02 | 3.05 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 |
41 | 493 | 3.60 | 10 | Laura H. Weichmann -02 | 3.81 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 |
42 | 567 | 27.31 | 3 | Astrid Glenner-frandsen -93 | 26.81 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 10:30 |
43 | 571 | 29.40 | 3 | Marie T. holst -87 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 10:30 | |
44 | 476 | DNS | Agnes Saidy -05 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:30 | ||
45 | 435 | 22.97 | 2 | Andreas Trajkovski -93 | 22.46 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 10:40 |
46 | 432 | 23.50 | 3 | Christian Trajkovski -65 | 22.82 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 10:40 |
47 | 576 | DNS | Kasper Stærk -83 | 22.99 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 10:40 | |
48 | 577 | 23.16 | 2 | Mathias Ludvigsen -82 | 22.48 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 10:40 |
49 | 478 | 3.65 | 10 | Magda Kragh Hundsbæk -04 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:45 | |
50 | 477 | 3.88 | 9 | Smilla Mygind Kristensen -04 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:45 | |
51 | 479 | 3.29 | 11 | Anne-Katrine D. Bentsen -04 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:45 | |
52 | 552 | 38.50 | 3 | Malthe Aabye -98 | 36.45 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
53 | 549 | 37.71 | 4 | Mads Ringsted -99 | 38.03 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
54 | 551 | 29.25 | 8 | Emanuel Hammann -99 | 31.20 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
55 | 511 | DNS | Lilja H. Povlsen -01 | 30.47 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:50 | |
56 | 513 | 29.13 | 1 | Louise B. Moore -01 | 28.81 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:50 |
57 | 528 | 28.75 | 2 | Sofie Rasmussen | 28.72 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:55 |
58 | 539 | 29.72 | 5 | Mikkel W. Enevoldsen | 30.95 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:00 |
59 | 530 | DNS | Philip Z. Ellefsen -01 | 32.36 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:05 | |
60 | 556 | 28.22 | 2 | Julia Seixas -96 | 27.91 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
61 | 555 | 26.54 | 1 | Liv Didi Pedersen -97 | 26.01 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
62 | 503 | 3.58 | 12 | William Elsner -03 | 3.54 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 |
63 | 499 | 3.01 | 17 | Mads Emil Svensso -03 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
64 | 502 | 3.47 | 14 | Mik Lønborg -03 | 3.91 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 |
65 | 434 | 22.55 | 1 | Peter Trajkovski -96 | 23.40 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:25 |
66 | 564 | 25.10 | 6 | Martin Panduro -94 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:30 | |
67 | 563 | 24.03 | 4 | Emil Storgaard -94 | 23.90 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:30 |
68 | 488 | 4.01.59 | 5 | Nanna Elmer -03 | 4.09.62 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:40 |
69 | 493 | 3.42.04 | 7 | Laura H. Weichmann -02 | 3.45.50 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:40 |
70 | 485 | 1.83 | 13 | Viggo Olsen -04 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 | |
71 | 481 | DNS | John Saidy -04 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 | ||
72 | 484 | 2.44 | 10 | Tobias Kjær -04 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 | |
73 | 503 | 3.33.76 | 4 | William Elsner -03 | 1000 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | |
74 | 502 | 3.50.93 | 5 | Mik Lønborg -03 | 3.49.20 | 1000 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 |
75 | 505 | 4.00.45 | 9 | Carl Dalton -02 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |
76 | 509 | DNS | Dajana Dasic -01 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 | ||
77 | 508 | 4.03.61 | 7 | Yasmine Abbouch -01 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 | |
78 | 523 | 3.13.18 | 2 | Sophie Søefeldt | 3.22.42 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:15 |
79 | 557 | 5.43 | 1 | Annette Nielsen -96 | 5.70 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
80 | 533 | 3.30.54 | 4 | Villads Schou -01 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:20 | |
81 | 567 | 26.95 | 3 | Astrid Glenner-frandsen -93 | 27.31 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 |
82 | 571 | 29.29 | 5 | Marie T. holst -87 | 29.40 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 |
83 | 435 | DNS | Andreas Trajkovski -93 | 22.97 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:35 | |
84 | 432 | DNS | Christian Trajkovski -65 | 23.50 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:35 | |
85 | 577 | 22.66 | 3 | Mathias Ludvigsen -82 | 23.16 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:35 |
86 | 484 | 3.90 | 9 | Tobias Kjær -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:45 | |
87 | 551 | 25.19 | 4 | Emanuel Hammann -99 | 26.22 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
88 | 511 | 4.29 | 6 | Lilja H. Povlsen -01 | 4.05 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 |
89 | 510 | 3.74 | 12 | Vibha Soren -01 | 3.93 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 |
90 | 513 | 4.60 | 2 | Louise B. Moore -01 | 4.53 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 |
91 | 514 | 4.11 | 8 | Frederikke Von Benzon -01 | 4.22 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 |
92 | 507 | NM | Sille Olsen -01 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 | ||
93 | 509 | DNS | Dajana Dasic -01 | 3.46 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 | |
94 | 512 | 4.17 | 7 | Astrid Søndergaard -01 | 4.20 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 |
95 | 508 | 3.78 | 11 | Yasmine Abbouch -01 | 3.50 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 |
96 | 528 | 10.99 | 1 | Sofie Rasmussen | 10.42 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 |
97 | 543 | 13.13 | 2 | Sigrid Bennedsen -99 | 12.78 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
98 | 516 | 3.60 | 21 | Josephine Amaloo | 3.50 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
99 | 520 | 3.63 | 20 | Ya Kaday Kamara | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
100 | 525 | 3.68 | 19 | Julie D. Easmussen | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
101 | 519 | 4.15 | 12 | Ya Chernoh Kamara | 3.47 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
102 | 527 | 3.82 | 16 | Bella Vad Pedersen | 3.76 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
103 | 528 | 4.87 | 3 | Sofie Rasmussen | 5.01 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
104 | 517 | DNS | Laurine Ulstrup | 3.85 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
105 | 515 | 3.69 | 18 | Amanda Amaloo | 3.65 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
106 | 503 | 7.25 | 5 | William Elsner -03 | 7.35 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:30 |
107 | 502 | 6.09 | 8 | Mik Lønborg -03 | 5.31 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:30 |
108 | 544 | 2.31.28 | 8 | Klara Eigtved -99 | 2.30.99 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 |
109 | 568 | 2.17.36 | 1 | Louise Jørgensen -91 | 2.21.23 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:15 |
110 | 431 | DNS | Sarah Michelsen -96 | 2.11.89 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:15 | |
111 | 554 | 1.76 | 1 | Albert Ranning -98 | 1.64 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
112 | 549 | 1.49 | 9 | Mads Ringsted -99 | 1.56 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
113 | 530 | 6.08 | 5 | Philip Z. Ellefsen -01 | 6.60 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:15 |
114 | 531 | 7.06 | 3 | Jonathan Feigenberg Lind -01 | 6.09 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:15 |
115 | 535 | 8.39 | 5 | Christoffer Åndahl | 8.40 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:15 |
116 | 537 | 6.58 | 8 | Edvard Restorff-Liliegree | 6.20 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:15 |
117 | 435 | 7.22 | 1 | Andreas Trajkovski -93 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:20 | |
118 | 512 | 12.06 | 4 | Astrid Søndergaard -01 | 12.72 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:30 |
119 | 528 | 10.87 | 2 | Sofie Rasmussen | 10.99 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:35 |
120 | 543 | 12.93 | 2 | Sigrid Bennedsen -99 | 13.13 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 |
121 | 532 | 15.61 | 3 | Aslak Bennedsen -01 | 14.99 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:55 |
122 | 538 | 16.70 | 5 | Magne V. Kanneworff | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:00 | |
123 | 540 | 15.05 | 3 | Peter M. Adamsen | 14.29 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:00 |
124 | 511 | 9.44 | 1 | Lilja H. Povlsen -01 | 9.79 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
125 | 510 | 6.16 | 8 | Vibha Soren -01 | 5.84 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
126 | 509 | NM | Dajana Dasic -01 | 6.06 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 | |
127 | 508 | 7.44 | 5 | Yasmine Abbouch -01 | 6.12 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
128 | 566 | 25.46 | 1 | Samira Skovgaard -93 | 28.18 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:00 |
129 | 570 | 15.71 | 2 | Anne Sofie Nexø -89 | 15.25 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:20 |
130 | 527 | 7.05 | 13 | Bella Vad Pedersen | 7.05 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 |
131 | 515 | 5.53 | 14 | Amanda Amaloo | 5.98 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 |
132 | 522 | 9.83 | 6 | Annesofie Nielsen | 8.78 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 |
133 | 550 | 2.38.37 | 9 | Daniel B. Jennings -99 | 2.43.82 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:00 |
134 | 551 | 2.34.02 | 7 | Emanuel Hammann -99 | 2.45.33 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:00 |
135 | 562 | 2.01.56 | 4 | Jonathan M. Adamsen -95 | 2.01.83 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:10 |
136 | 572 | 1.55.07 | 5 | Christian Clausen -96 | 1.52.71 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 |
137 | 579 | 2.04.90 | 19 | Michael Pedersen -73 | 2.01.42 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 |
138 | 573 | 2.04.65 | 18 | Mikkel Hansen -90 | 2.06.41 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 |
139 | 575 | 2.04.33 | 17 | Søren Wolff -86 | 2.02.70 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 |