Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
18-19 aug., 2018
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 469 | 0.91 | 4 | Ella F. Vittrup-Bertheuss -10 | 0.97 | Højdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
2 | 467 | 1.01 | 3 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Højdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
3 | 462 | 1.13 | 1 | Helena Bang-Löwgren -09 | 1.01 | Højdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
4 | 438 | DNS | Annamai Remy Christiansen -10 | 0.91 | Højdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
5 | 469 | 4.32 | 6 | Ella F. Vittrup-Bertheuss -10 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 12:00 | ||
6 | 467 | 5.32 | 2 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 4.46 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 12:00 | |
7 | 462 | 4.43 | 5 | Helena Bang-Löwgren -09 | 4.46 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 12:00 | |
8 | 474 | 4.63 | 3 | Alma Ravn -09 | 5.38 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 12:00 | |
9 | 484 | 3.97 (w:+0.3) | 3 | Esther Falck -08 | 4.06 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:20 | |
10 | 441 | 3.90 (w:+0.0) | 4 | Queen Riege -08 | 3.97 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:20 | |
11 | 460 | 3.76 (w:+0.0) | 7 | Emilie Holm -08 | 3.53 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:20 | |
12 | 470 | DNS | Helene Salomonsen -07 | 4.10.34 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:35 | ||
13 | 436 | 3.46 (w:-0.5) | 10 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 3.68 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
14 | 451 | 3.79 (w:+1.2) | 5 | Christine Emilie Næsby -07 | 3.63 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
15 | 468 | 3.90 (w:-0.4) | 3 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 4.23 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
16 | 446 | 3.56 (w:-0.7) | 8 | Selma E. Ladefoged-Kroman -07 | 3.35 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
17 | 484 | 4.96 | 12 | Esther Falck -08 | 5.10 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 | |
18 | 470 | DNS | Helene Salomonsen -07 | 6.57 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 | ||
19 | 458 | 6.73 | 5 | Maja Børregaard Voigt -07 | 6.82 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 | |
20 | 436 | 4.10 | 15 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 4.68 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 | |
21 | 441 | 5.67 | 9 | Queen Riege -08 | 5.41 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 | |
22 | 468 | 9.94 | 1 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 9.01 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 | |
23 | 346 | 3.71 (w:-1.1) | 9 | Laura Diaz Friis -06 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:15 | |
24 | 332 | 3.78 (w:-0.1) | 8 | Cassandra Kamph Mikkelsen -06 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:15 | ||
25 | 340 | 30.22 | 15 | Anna Pedersen -05 | 30.43 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 | |
26 | 351 | DNS | Emilie Børregaard Voigt -05 | 26.89 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 | ||
27 | 348 | 30.90 | 16 | Pil Nedergaard -06 | 30.65 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 | |
28 | 320 | 32.71 | 23 | Signe Juhl Laursen -05 | 32.44 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 | |
29 | 332 | 33.16 | 24 | Cassandra Kamph Mikkelsen -06 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 | ||
30 | 344 | 31.20 | 18 | Johanna C.B. Jessen -05 | 31.37 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 | |
31 | 353 | 36.48 | 27 | Dua Atif Ilyas -05 | 36.20 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 | |
32 | 333 | DNS | Madeleine Audrey Rasmusse -05 | 3.30.76 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:45 | ||
33 | 332 | 3.57.95 | 7 | Cassandra Kamph Mikkelsen -06 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:45 | ||
34 | 345 | 10.71 | 2 | SofiaThøgersen -05 | 10.56 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 14:00 | |
35 | 339 | 11.28 | 3 | Bolette Nimskov -05 | 11.11 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 14:00 | |
36 | 337 | DNF | Ingrid Gram Jensen -05 | 11.45 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 14:00 | ||
37 | 342 | DNS | Luna Frid Hanberg -06 | 11.41 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 14:00 | ||
38 | 348 | 12.60 | 4 | Pil Nedergaard -06 | 12.63 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 14:00 | |
39 | 356 | 10.86 | 1 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 10.46 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 14:00 | |
40 | 344 | 12.55 | 3 | Johanna C.B. Jessen -05 | 12.11 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 14:00 | |
41 | 345 | 16.16 | 5 | SofiaThøgersen -05 | 10.71 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:30 | |
42 | 339 | 11.36 | 3 | Bolette Nimskov -05 | 11.28 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:30 | |
43 | 356 | DNF | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 10.86 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:30 | ||
44 | 343 | 1.39 | 6 | Karla langvik -05 | 1.46 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:15 | |
45 | 356 | 1.36 | 7 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:15 | |
46 | 345 | 4.78 (w:+0.2) | 4 | SofiaThøgersen -05 | 4.92 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
47 | 340 | 4.25 (w:+1.4) | 16 | Anna Pedersen -05 | 4.43 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
48 | 351 | DNS | Emilie Børregaard Voigt -05 | 5.21 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | ||
49 | 337 | 4.38 (w:+1.5) | 10 | Ingrid Gram Jensen -05 | 4.56 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
50 | 343 | 4.35 (w:+1.0) | 12 | Karla langvik -05 | 4.46 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
51 | 320 | 4.34 (w:+1.0) | 13 | Signe Juhl Laursen -05 | 4.64 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
52 | 354 | 3.77 (w:+0.0) | 23 | Inaya Atif Ilyas -05 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | ||
53 | 350 | 3.57 (w:+0.5) | 24 | Hannah Grønholdt Truelsen -05 | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
54 | 344 | 4.38 (w:+0.9) | 9 | Johanna C.B. Jessen -05 | 4.53 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
55 | 340 | 7.71 | 16 | Anna Pedersen -05 | 7.32 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
56 | 337 | 11.52 | 3 | Ingrid Gram Jensen -05 | 10.74 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
57 | 343 | 9.51 | 9 | Karla langvik -05 | 10.56 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
58 | 342 | 11.53 | 2 | Luna Frid Hanberg -06 | 11.46 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
59 | 348 | 8.70 | 12 | Pil Nedergaard -06 | 9.52 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
60 | 320 | 7.53 | 17 | Signe Juhl Laursen -05 | 7.12 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
61 | 354 | 5.55 | 25 | Inaya Atif Ilyas -05 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 | ||
62 | 350 | 7.06 | 21 | Hannah Grønholdt Truelsen -05 | 6.83 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
63 | 395 | 2.28.50 | 8 | Elvira Helleskov Batko -04 | 2.27.37 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:50 | |
64 | 431 | 2.42.04 | 10 | Eva Tsinat Krause -04 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:50 | ||
65 | 396 | 2.22.34 | 2 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 2.21.54 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:50 | |
66 | 393 | DNS | Marie Falkebo Jensen -03 | 2.11.86 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:50 | ||
67 | 433 | DNS | Annika Haldbo -03 | 11.69 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | ||
68 | 426 | DNS | Karla Schärfe -03 | 1.72 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | ||
69 | 435 | 1.52 | 3 | Flora Chalmer -03 | 1.56 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
70 | 419 | 1.46 | 8 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
71 | 431 | 23.41 | 9 | Eva Tsinat Krause -04 | 27.29 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
72 | 426 | DNS | Karla Schärfe -03 | 32.56 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | ||
73 | 419 | 28.65 | 7 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 29.08 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
74 | 423 | 22.79 | 10 | Olivia Helleskov Batko -03 | 28.26 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
75 | 328 | 27.10 | 3 | Sofie Spigelhauer -02 | 26.21 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
76 | 534 | 28.58 | 6 | Emilie Fayl von Hentaller -02 | 27.85 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
77 | 390 | 2.42.60 | 5 | Anna Sofie Frænde -01 | 2.27.98 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
78 | 394 | DNS | Elena Johansen -01 | 2.14.79 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | ||
79 | 413 | 21.91 | 2 | Alberthe W. Simonsen -02 | 17.76 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:00 | |
80 | 387 | 34.02 | 1 | Sofia Lange -02 | 37.35 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:50 | |
81 | 327 | 18.87 | 3 | Olivia Thorsgaard -00 | 18.80 | 150 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 | |
82 | 493 | DNS | Amanda Bergsten -94 | 150 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 | |||
83 | 330 | 20.56 | 7 | Johanne W Simonsen -99 | 20.20 | 150 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 | |
84 | 497 | 20.99 | 6 | Kirstine Rædkjær -91 | 150 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 | ||
85 | 496 | 17.73 | 1 | Ida Karstoft -95 | 18.26 | 150 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 | |
86 | 327 | 19.13 | 6 | Olivia Thorsgaard -00 | 18.87 | 150 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:20 | |
87 | 496 | 17.66 | 2 | Ida Karstoft -95 | 17.73 | 150 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:20 | |
88 | 383 | DNS | Katrine Koch Jacobsen -99 | 15.20 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | ||
89 | 494 | 14.24 | 2 | Thea Haahr -91 | 14.39 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | |
90 | 491 | 17.05 | 6 | Emilie R. Hansen -99 | 15.47 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | |
91 | 490 | 14.80 | 4 | Annemarie Nissen -94 | 14.02 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | |
92 | 381 | 1.74 | 1 | Rikke Andersen -98 | 1.81 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:25 | |
93 | 492 | 1.56 | 3 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 1.67 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:25 | |
94 | 364 | PB | 4.91 (w:+0.0) | 4 | Emma Vitale -93 | 4.87 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 |
95 | 408 | 5.11 (w:+0.9) | 3 | Victoria Lendal -02 | 5.42 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | |
96 | 384 | 5.40 (w:-0.1) | 2 | Hannah Illum Petersen -00 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | ||
97 | 453 | DNS | Nikolai Giørtz-Behrens -10 | Højdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | |||
98 | 439 | 0.86 | 3 | Sebastian Johannes Thilkj -09 | Højdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
99 | 456 | 1.16 | 1 | Sofus Houman-Prassé -09 | 1.10 | Højdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
100 | 449 | 0.91 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 0.90 | Højdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
101 | 439 | 4.51 | 3 | Sebastian Johannes Thilkj -09 | 3.25 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:15 | |
102 | 456 | 6.34 | 1 | Sofus Houman-Prassé -09 | 6.28 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:15 | |
103 | 449 | 5.57 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 5.41 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:15 | |
104 | 475 | 3.80 (w:+0.0) | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 3.84 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:45 | |
105 | 466 | 3.72 (w:+0.0) | 5 | William Matthew Buck -08 | 3.92 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:45 | |
106 | 447 | 3.70 (w:+0.0) | 6 | William Thøgersen -08 | 3.49 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:45 | |
107 | 486 | 3.38 (w:-0.3) | 9 | Sebastian F. Vittrup-Bert -08 | 3.59 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:45 | |
108 | 466 | 3.36.24 | 5 | William Matthew Buck -08 | 3.40.52 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
109 | 447 | 3.18.99 | 2 | William Thøgersen -08 | 3.23.93 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
110 | 448 | DNF | Anders Silleborg -07 | 3.24.88 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:25 | ||
111 | 481 | 3.24 (w:+0.0) | 12 | Oscar Alexander Andersen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 | ||
112 | 440 | 3.31 (w:+0.0) | 11 | Nikolaj Krüger -07 | 3.74 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 | |
113 | 452 | 3.86 (w:+0.0) | 8 | Tristan Lohmann Smed | 3.45 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 | |
114 | 448 | 4.10 (w:-1.0) | 6 | Anders Silleborg -07 | 4.13 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 | |
115 | 473 | DNS | Victor Visan Bahn -07 | 3.77 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 | ||
116 | 475 | 7.36 | 10 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 8.34 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
117 | 466 | 5.40 | 13 | William Matthew Buck -08 | 5.66 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
118 | 440 | 9.15 | 3 | Nikolaj Krüger -07 | 9.21 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
119 | 486 | 7.69 | 7 | Sebastian F. Vittrup-Bert -08 | 7.15 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
120 | 473 | 7.55 | 8 | Victor Visan Bahn -07 | 7.54 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
121 | 331 | DNS | Eli Riege -06 | 28.78 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:00 | ||
122 | 334 | 31.28 | 15 | William Grave Holst Hvass -06 | 30.95 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
123 | 349 | DNS | Vitus Rosenkrands -05 | 26.98 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:00 | ||
124 | 336 | 27.15 | 4 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 27.25 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
125 | 357 | 30.44 | 12 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 29.06 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
126 | 338 | 3.35.12 | 8 | Kasper Schimmell Smith -05 | 3.37.01 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:55 | |
127 | 334 | DNS | William Grave Holst Hvass -06 | 3.22.58 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:55 | ||
128 | 338 | 16.50 | 5 | Kasper Schimmell Smith -05 | 15.64 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
129 | 359 | 14.33 | 1 | Asger Pape Liboriussen -05 | 15.02 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
130 | 336 | 14.84 | 3 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 13.99 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
131 | 331 | 1.39 | 4 | Eli Riege -06 | 1.47 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
132 | 359 | 1.51 | 1 | Asger Pape Liboriussen -05 | 1.47 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
133 | 349 | 10.25 | 2 | Vitus Rosenkrands -05 | 9.52 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
134 | 347 | 5.58 | 14 | Leo Meaker -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:30 | ||
135 | 336 | DNS | Joel Frederik von de Ahé -06 | 7.17 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:30 | ||
136 | 335 | 7.01 | 9 | Valdemar Kopp -06 | 7.29 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
137 | 357 | 5.60 | 13 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 5.82 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
138 | 417 | 1.86 | 1 | Wilhelm Kopp -03 | 0.19 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
139 | 432 | 41.04 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | 46.71 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
140 | 427 | 12.31 | 11 | August Lund Frederiksen -03 | 10.68 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:35 | |
141 | 418 | 17.99 | 9 | Sebastian Thulstrup -04 | 20.28 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:35 | |
142 | 325 | 24.02 | 2 | Lucas Soulier -02 | 23.40 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 | |
143 | 404 | 15.31 | 1 | Andreas Christoffersen -01 | 15.39 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:15 | |
144 | 319 | 57.07 | 1 | Vitus Lei Hansgaard -01 | 56.92 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | |
145 | 403 | NM | Arthur W Petersen -99 | 62.40 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | ||
146 | 416 | 17.30 | 5 | Martin H Kristensen -92 | 17.25 | 150 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:10 | |
147 | 326 | 16.79 | 4 | Jacob Hvorup -99 | 17.25 | 150 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:10 | |
148 | 321 | 16.42 | 2 | Frederik Schou -96 | 15.96 | 150 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:10 | |
149 | 329 | DNS | Emil Frænde -00 | 16.50 | 150 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:10 | ||
150 | 323 | 16.16 | 1 | Festus Asante -94 | 16.10 | 150 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:10 | |
151 | 415 | 16.19 | 2 | Nick Ekelund-Arenander -89 | 16.05 | 150 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:10 | |
152 | 322 | DNS | Sebastian Pedersen -97 | 16.10 | 150 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:10 | ||
153 | 324 | DNS | Sam Marcus -99 | 17.40 | 150 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:10 | ||
154 | 414 | 16.17 | 1 | Andreas Trajkovski -93 | 16.20 | 150 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:10 | |
155 | 416 | 17.22 | 8 | Martin H Kristensen -92 | 17.30 | 150 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:30 | |
156 | 326 | 16.86 | 7 | Jacob Hvorup -99 | 16.79 | 150 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:30 | |
157 | 321 | 15.83 | 1 | Frederik Schou -96 | 16.42 | 150 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:30 | |
158 | 323 | 16.06 | 3 | Festus Asante -94 | 16.16 | 150 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:30 | |
159 | 415 | 15.92 | 2 | Nick Ekelund-Arenander -89 | 16.19 | 150 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:30 | |
160 | 414 | 16.14 | 4 | Andreas Trajkovski -93 | 16.17 | 150 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:30 | |
161 | 397 | DNS | Anders Bang -02 | 1.59.16 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 | ||
162 | 416 | DNS | Martin H Kristensen -92 | 56.06 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 | ||
163 | 365 | 6.21 (w:+0.5) | 3 | Massin Ait Bouziad -95 | 6.66 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:15 | |
164 | 329 | 6.91 (w:+0.0) | 2 | Emil Frænde -00 | 6.98 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:15 | |
165 | 414 | 7.14 (w:+0.0) | 1 | Andreas Trajkovski -93 | 7.54 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:15 | |
166 | 366 | DNS | Peder Nielsen -88 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:15 | |||
167 | 360 | 54.58 | 1 | Casper Jørgensen -99 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 | ||
168 | 361 | 54.24 | 2 | Andreas Ellegaard -93 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 |