Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
18-19 aug., 2018
Arrangør: Sparta
SWE - KA2 IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 305 | 28.68 | 6 | Hilda Lindell -04 | 31.38 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
2 | 298 | 32.09 | 20 | Emma-Lisa Johansson -06 | 33.02 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 | |
3 | 302 | 30.02 | 13 | Ellida Stengård -05 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 | ||
4 | 304 | 25.74 | 1 | James Mostert -05 | 26.08 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
5 | 299 | =PB | 1.51 | 3 | Izabella olofsson -05 | 1.51 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:15 |
6 | 303 | 1.26 | 13 | Freja Strenius -06 | 1.29 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:15 | |
7 | 302 | 1.48 | 4 | Ellida Stengård -05 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:15 | ||
8 | 296 | 1.46 | 7 | Milla Ekstrand -03 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | ||
9 | 306 | 1.49 | 4 | Frida Andersson -03 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | ||
10 | 293 | 3.14.10 | 1 | Frida Berglin -05 | 3.17.15 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:45 | |
11 | 301 | 9.98 | 1 | Izabella olofsson -05 | 9.67 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 14:00 | |
12 | 303 | DNS | Freja Strenius -06 | 11.32 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 14:00 | ||
13 | 298 | 13.14 | 5 | Emma-Lisa Johansson -06 | 12.27 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 14:00 | |
14 | 303 | 4.08 (w:+0.0) | 3 | Freja Strenius -06 | 4.23 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:15 | |
15 | 298 | PB | 3.84 (w:+0.0) | 5 | Emma-Lisa Johansson -06 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:15 | |
16 | 293 | 4.25 (w:+2.7) | 15 | Frida Berglin -05 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | ||
17 | 302 | 4.49 (w:+0.6) | 7 | Ellida Stengård -05 | 4.61 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
18 | 306 | 13.31 | 2 | Frida Andersson -03 | 13.24 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
19 | 297 | 13.50 | 4 | Elli Johansson -04 | 13.74 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
20 | 304 | 11.64 | 1 | James Mostert -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:30 | ||
21 | 295 | 6.56 | 12 | Hugo Frisesdal -05 | 6.84 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
22 | 305 | PB | 2.23.32 | 4 | Hilda Lindell -04 | 2.24.98 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:50 |
23 | 294 | 2.16.15 | 2 | Ebba Berglin -01 | 2.15.98 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
24 | 301 | DNF | Izabella olofsson -05 | 9.98 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:30 | ||
25 | 305 | 28.30 | 3 | Hilda Lindell -04 | 29.59 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
26 | 306 | 13.38 | 4 | Frida Andersson -03 | 13.31 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 | |
27 | 297 | 13.40 | 5 | Elli Johansson -04 | 13.50 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 | |
28 | 295 | 1.36 | 6 | Hugo Frisesdal -05 | 1.42 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
29 | 303 | 7.20 | 20 | Freja Strenius -06 | 8.18 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
30 | 302 | 9.16 | 10 | Ellida Stengård -05 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 |