Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 195 | 37.12 | 14 | Albert Lund Kuhlmann -97 | 37.16 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
2 | 195 | 12.67 | 4 | Albert Lund Kuhlmann -97 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
3 | 103 | 22.77 | 6 | Alexander Haugeby -00 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
4 | 129 | 1.28 | 11 | Alice Kirk Damsgaard -01 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 | |
5 | 69 | 13.33 | 7 | Alma Ravn -09 | 40 meter • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:00 | |
6 | 69 | 1.89 | 1 | Alma Ravn -09 | Længdespring • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 12:20 | |
7 | 69 | 3.23 | 6 | Alma Ravn -09 | Boldkast • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:35 | |
8 | 186 | 29.98 | 1 | Amanda L. Rasmussen -97 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | |
9 | 219 | 54.92 | 1 | Anders Eriksson -89 | 50.07 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 |
10 | 137 | 44.05 | 8 | Andrea Steen Sørensen -99 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:25 | |
11 | 216 | 14.47 | 3 | Andreas Ellegaard -93 | 14.66 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:30 |
12 | 205 | 37.80 | 18 | Andreas Kofoed -93 | 37.22 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
13 | 225 | 37.12 | 13 | Andreas Madsen -93 | 36.78 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
14 | 196 | 5.23 | 5 | Andreas Sandfeld Hansen -99 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | |
15 | 196 | 10.43 | 5 | Andreas Sandfeld Hansen -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
16 | 139 | 30.81 | 22 | Ane Kjærgaard -98 | 31.08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
17 | 139 | 4.48 | 10 | Ane Kjærgaard -98 | 4.56 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
18 | 120 | 5.14.19 | 1 | Anna Mark Helwigh -00 | 5.41.59 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
19 | 116 | 33.36 | 32 | Anna Sofie Frænde -01 | 34.03 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
20 | 116 | 5.39.78 | 8 | Anna Sofie Frænde -01 | 5.50.70 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
21 | 116 | 1.10 | 18 | Anna Sofie Frænde -01 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
22 | 140 | 30.31 | 19 | Anne Krarup Knudsen -98 | 30.52 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
23 | 138 | 26.86 | 2 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 25.72 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
24 | 138 | DNS | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 40.12 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:25 | |
25 | 59 | 10.80 | 8 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 10.51 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
26 | 59 | 1.31.19 | 7 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 1.36.90 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 |
27 | 59 | 2.82 | 20 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 2.99 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
28 | 156 | 4.56.69 | 1 | Asta Kielgast -99 | 4.52.19 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:30 |
29 | 157 | 5.30.36 | 8 | Astrid Bager -99 | 5.37.10 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:30 |
30 | 185 | 11.83 | 3 | August Hallberg -98 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
31 | 185 | 41.25 | 1 | August Hallberg -98 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
32 | 190 | DNS | Benedicte Heegaard -97 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 | ||
33 | 190 | DNS | Benedicte Heegaard -97 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | ||
34 | 58 | 10.23 | 4 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 10.17 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
35 | 58 | 10.56 | 8 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 10.23 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:15 |
36 | 58 | 1.28.44 | 4 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 1.25.99 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 |
37 | 58 | 15.47 | 9 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 19.38 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
38 | 50 | 9.81 | 1 | Carl Johan Zachariae -04 | 9.87 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
39 | 50 | 9.72 | 1 | Carl Johan Zachariae -04 | 9.81 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
40 | 50 | 1.21.21 | 5 | Carl Johan Zachariae -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
41 | 50 | 3.56 | 3 | Carl Johan Zachariae -04 | 2.66 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
42 | 101 | DNS | Carl Nyvold -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | ||
43 | 70 | 12.07 | 5 | Carla Alberg Hvejsel -04 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
44 | 70 | DNS | Carla Alberg Hvejsel -04 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | ||
45 | 110 | 1.34 | 6 | Caroline T Hansen -00 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
46 | 110 | 6.98 | 19 | Caroline T Hansen -00 | 7.60 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
47 | 110 | 21.64 | 3 | Caroline T Hansen -00 | 21.90 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 |
48 | 114 | 5.35.67 | 7 | Cecilie Boesdal -01 | 6.15.11 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
49 | 114 | 7.48 | 14 | Cecilie Boesdal -01 | 6.73 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
50 | 122 | 32.39 | 25 | Cecilie Næsby -00 | 33.42 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
51 | 122 | 1.15 | 14 | Cecilie Næsby -00 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
52 | 210 | 50.15 | 1 | Celina Julin -94 | 45.21 | Hammerkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:20 |
53 | 227 | 35.98 | 5 | Christian Laugesen -86 | 35.20 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
54 | 95 | 33.83 | 20 | Christian Munch Skylv -01 | 39.50 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
55 | 95 | 1.30 | 6 | Christian Munch Skylv -01 | 1.25 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
56 | 95 | 21.84 | 7 | Christian Munch Skylv -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
57 | 228 | DNS | Christine Lund Jensen -91 | 4.86 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:30 | |
58 | 91 | DNS | Christoffer Bernsen -00 | 34.13 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | |
59 | 91 | DNS | Christoffer Bernsen -00 | 5.48.69 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:20 | |
60 | 72 | 14.57 | 1 | Clara E Paludan -02 | 14.91 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 |
61 | 72 | 14.60 | 1 | Clara E Paludan -02 | 14.57 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
62 | 72 | 1.16 | 2 | Clara E Paludan -02 | 0.95 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 |
63 | 158 | 10.11.53 | 1 | Clara Kall -99 | 10.16.85 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:40 |
64 | 68 | 11.95 | 3 | Clea Quist-Møller -05 | 13.63 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
65 | 68 | 1.38.08 | 11 | Clea Quist-Møller -05 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |
66 | 68 | 2.56 | 29 | Clea Quist-Møller -05 | 2.35 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
67 | 89 | 4.53.84 | 2 | Conrad Lind -01 | 45.70 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:20 |
68 | 89 | DNS | Conrad Lind -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | ||
69 | 135 | 25.55 | 16 | Daniel Koreng -96 | 25.67 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
70 | 176 | DNS | Ditte Schmidt -97 | 28.65 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
71 | 176 | 4.74 | 4 | Ditte Schmidt -97 | 4.87 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
72 | 155 | DNS | Egil Tøgern Aasen -99 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | ||
73 | 48 | 11.86 | 5 | Elias Dinnetz -04 | 11.83 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
74 | 48 | 2.70 | 24 | Elias Dinnetz -04 | 2.80 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
75 | 48 | 4.47 | 6 | Elias Dinnetz -04 | 3.52 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
76 | 40 | 8.27 | 2 | Ella Julie Fischer -07 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
77 | 40 | 2.65 | 1 | Ella Julie Fischer -07 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
78 | 40 | 12.84 | 2 | Ella Julie Fischer -07 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
79 | 62 | 2.65 | 26 | Else Kirstine Haunstrup L -05 | 2.66 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
80 | 62 | 4.50 | 7 | Else Kirstine Haunstrup L -05 | 3.64 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 |
81 | 62 | 14.92 | 10 | Else Kirstine Haunstrup L -05 | 19.96 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
82 | 34 | 12.08 | 7 | Emil Bolt Paludan -09 | 40 meter • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:05 | |
83 | 34 | NM | Emil Bolt Paludan -09 | Længdespring • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 12:20 | ||
84 | 34 | DNS | Emil Bolt Paludan -09 | Boldkast • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:35 | ||
85 | 96 | 26.78 | 1 | Emil Frænde -00 | 27.33 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
86 | 96 | 1.44 | 4 | Emil Frænde -00 | 1.53 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
87 | 226 | 35.94 | 4 | Emil Strøm -93 | 35.10 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
88 | 56 | 10.06 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 10.71 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
89 | 56 | 10.45 | 6 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 10.06 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:15 |
90 | 56 | 3.05 | 10 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 2.87 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
91 | 189 | 28.53 | 6 | Emilie Hansen -99 | 29.46 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
92 | 189 | 4.48 | 11 | Emilie Hansen -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
93 | 189 | 11.12 | 4 | Emilie Hansen -99 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
94 | 67 | 11.67 | 3 | Emilie Kirst -04 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
95 | 67 | DNS | Emilie Kirst -04 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
96 | 67 | 3.94 | 11 | Emilie Kirst -04 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 | |
97 | 182 | 4.21 | 22 | Emilie Persson -99 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
98 | 178 | 26.85 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 26.78 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
99 | 178 | 5.26 | 2 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.62 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
100 | 188 | 8.35 | 9 | Emma Larsen -98 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
101 | 188 | 29.56 | 4 | Emma Larsen -98 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
102 | 37 | 8.75 | 10 | Emma-Elise Cordt -06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
103 | 37 | 1.92 | 17 | Emma-Elise Cordt -06 | 1.97 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
104 | 37 | 8.54 | 9 | Emma-Elise Cordt -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
105 | 191 | NM | Freja Lomholt -99 | 4.44 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
106 | 191 | 10.99 | 5 | Freja Lomholt -99 | 10.36 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 |
107 | 134 | 26.17 | 19 | Fuad Ahmed Raga -96 | 25.96 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
108 | 134 | DNS | Fuad Ahmed Raga -96 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 | ||
109 | 92 | 28.34 | 5 | Gabriel van Nguyen Lauste -00 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | |
110 | 193 | 27.60 | 10 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 27.59 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 |
111 | 193 | 5.17 | 6 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | |
112 | 193 | 9.17 | 9 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
113 | 117 | 29.72 | 8 | Hannah Illum Petersen -00 | 28.91 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
114 | 117 | 5.29.53 | 4 | Hannah Illum Petersen -00 | 5.15.61 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
115 | 117 | 26.79 | 2 | Hannah Illum Petersen -00 | 23.45 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 |
116 | 145 | 7.46 | 2 | Helena Nicolaisen -95 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | |
117 | 113 | 29.70 | 7 | Ida Beiter Bomme -01 | 29.52 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
118 | 113 | 1.31 | 8 | Ida Beiter Bomme -01 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
119 | 113 | 15.81 | 11 | Ida Beiter Bomme -01 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 | |
120 | 112 | 5.15.92 | 2 | Ingrid Eckardt -01 | 5.29.62 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
121 | 112 | 1.25 | 12 | Ingrid Eckardt -01 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
122 | 65 | 10.33 | 6 | Ingrid Gram Jensen -05 | 10.13 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
123 | 65 | 10.49 | 7 | Ingrid Gram Jensen -05 | 10.33 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:15 |
124 | 65 | 3.00 | 11 | Ingrid Gram Jensen -05 | 3.15 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
125 | 65 | 4.73 | 5 | Ingrid Gram Jensen -05 | 4.03 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 |
126 | 115 | 28.32 | 3 | Iona Pardis White -00 | 29.09 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
127 | 130 | 4.83 | 8 | Jacob Hvorup -99 | 4.77 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
128 | 209 | 36.61 | 9 | Jacob Wolfgang -81 | 36.01 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
129 | 74 | 2.49.76 | 6 | Jakob Haugaard Bohl Ander -03 | 2.59.91 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 |
130 | 154 | 30.51 | 21 | Jasmin Pedersen -99 | 32.58 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
131 | 154 | 4.12 | 26 | Jasmin Pedersen -99 | 4.17 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
132 | 208 | 26.21 | 2 | Jasser Umarein -94 | 24.50 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 |
133 | 43 | 7.89 | 3 | Joel Frederik von d`Ahé -06 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
134 | 43 | 2.77 | 3 | Joel Frederik von d`Ahé -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
135 | 43 | 13.81 | 7 | Joel Frederik von d`Ahé -06 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:15 | |
136 | 168 | 5.29.70 | 7 | Johanna Munch Skyvl -99 | 5.39.02 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:30 |
137 | 148 | 4.31 | 18 | Johanne Wiedemann -99 | 3.78 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
138 | 214 | 54.35 | 2 | Jonathan Sand Groves -93 | 50.08 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 |
139 | 94 | 34.03 | 21 | Jonathan Thulstrup -01 | 35.68 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
140 | 94 | DNS | Jonathan Thulstrup -01 | 6.06.76 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:20 | |
141 | 94 | 17.08 | 14 | Jonathan Thulstrup -01 | 13.99 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 |
142 | 61 | 10.36 | 7 | Josephine Sofie Hansen -04 | 10.39 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
143 | 61 | 1.26.81 | 2 | Josephine Sofie Hansen -04 | 1.30.98 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 |
144 | 61 | 3.49 | 4 | Josephine Sofie Hansen -04 | 3.43 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
145 | 161 | 10.13.47 | 2 | Josephine Thestrup -96 | 10.07.54 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:40 |
146 | 127 | 30.77 | 12 | Julie Falkebo Jensen -00 | 29.97 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
147 | 127 | 5.32.11 | 5 | Julie Falkebo Jensen -00 | 5.40.22 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
148 | 127 | 7.89 | 11 | Julie Falkebo Jensen -00 | 7.58 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
149 | 152 | DNS | Juliet Watson -99 | 3.46 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
150 | 66 | 11.19 | 2 | Kajsa Salomonsen -05 | 11.13 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
151 | 66 | 2.87 | 17 | Kajsa Salomonsen -05 | 2.62 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
152 | 66 | 4.22 | 9 | Kajsa Salomonsen -05 | 4.07 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 |
153 | 192 | 4.65 | 9 | Karla Sonne Søndergaard -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
154 | 194 | 5.09 | 3 | Karoline Mangoor -98 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
155 | 194 | 13.10 | 2 | Karoline Mangoor -98 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
156 | 233 | 5.03 | 5 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 5.25 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
157 | 233 | 10.94 | 6 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 9.98 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 |
158 | 221 | 17.05 | 1 | Kenneth Mertz -89 | 17.78 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:30 |
159 | 204 | 9.15.52 | 7 | Khavaquia Rasmussen -92 | 8.59.41 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 |
160 | 60 | 2.82 | 18 | Klara Thers-Sonne -04 | 2.93 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
161 | 60 | 6.64 | 1 | Klara Thers-Sonne -04 | 6.85 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 |
162 | 60 | 29.29 | 1 | Klara Thers-Sonne -04 | 27.13 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
163 | 119 | 5.35.51 | 6 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 5.18.04 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
164 | 119 | 1.43 | 3 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
165 | 177 | 26.36 | 1 | Laura Tølløse -97 | 26.49 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 |
166 | 177 | 5.84 | 1 | Laura Tølløse -97 | 5.50 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
167 | 54 | 13.28 | 8 | Laurits Rune -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 | |
168 | 54 | 1.42.11 | 19 | Laurits Rune -05 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
169 | 54 | 2.44 | 27 | Laurits Rune -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
170 | 141 | 28.71 | 7 | Leonora Hede -98 | 28.11 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
171 | 73 | 2.39.24 | 1 | Linus Lindquist -02 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 | |
172 | 73 | DNS | Linus Lindquist -02 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 | |
173 | 144 | DNS | Lisa Lertoft -96 | 42.85 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:25 | |
174 | 77 | 15.95 | 2 | Liv Nedergaard -02 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 | |
175 | 77 | 16.27 | 7 | Liv Nedergaard -02 | 15.95 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
176 | 39 | 8.55 | 5 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 10.14 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 |
177 | 39 | 1.96 | 16 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 2.26 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
178 | 39 | 9.54 | 5 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 4.27 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 |
179 | 44 | DNS | Louis Christian Svanborg -06 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | ||
180 | 44 | DNS | Louis Christian Svanborg -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | ||
181 | 44 | DNS | Louis Christian Svanborg -06 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:15 | ||
182 | 162 | 4.44.75 | 4 | Louis Henriksen -99 | 4.51.14 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:40 |
183 | 164 | 4.49.82 | 7 | Louis Hermann -99 | 5.02.81 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:40 |
184 | 200 | 48.54 | 18 | Louise Tietze -93 | 43.46 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:25 |
185 | 151 | 31.84 | 25 | Louise Wessel Leroy -99 | 32.84 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
186 | 151 | 3.95 | 29 | Louise Wessel Leroy -99 | 4.46 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
187 | 52 | 10.20 | 1 | Lucas Ravn -04 | 10.54 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
188 | 52 | 10.17 | 6 | Lucas Ravn -04 | 10.20 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
189 | 52 | 1.15.19 | 1 | Lucas Ravn -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
190 | 213 | 12.88 | 3 | Mads Bæk-Larsen -96 | 13.44 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:45 |
191 | 198 | 12.52 | 5 | Mads Christiansen -97 | 13.00 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:45 |
192 | 93 | 27.71 | 3 | Mads Lund -00 | 28.31 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
193 | 93 | 10.87 | 1 | Mads Lund -00 | 10.76 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
194 | 93 | 29.93 | 1 | Mads Lund -00 | 32.94 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 |
195 | 80 | 1.15 | 5 | Mads Rubek Vitoft -03 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 | |
196 | 80 | 35.55 | 6 | Mads Rubek Vitoft -03 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:15 | |
197 | 167 | 9.17.89 | 9 | Mads Skaaning -95 | 9.22.91 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 |
198 | 46 | 8.71 | 9 | Mads Vincentsen -07 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
199 | 46 | 2.41 | 6 | Mads Vincentsen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
200 | 46 | 13.55 | 9 | Mads Vincentsen -07 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:15 | |
201 | 33 | 9.91 | 1 | Magnus Høegh Ørum-Nielsen -08 | 40 meter • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:05 | |
202 | 33 | 1.73 | 1 | Magnus Høegh Ørum-Nielsen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 12:20 | |
203 | 33 | 8.90 | 4 | Magnus Høegh Ørum-Nielsen -08 | Boldkast • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:35 | |
204 | 97 | 30.17 | 9 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 29.96 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
205 | 97 | 6.65 | 8 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 7.29 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
206 | 97 | 22.84 | 5 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
207 | 38 | 8.15 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
208 | 38 | 2.36 | 4 | Maja Børregaard Voigt -07 | 2.29 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
209 | 38 | 7.34 | 13 | Maja Børregaard Voigt -07 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
210 | 149 | 31.25 | 24 | Malou Celia Postvang -99 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |
211 | 163 | 4.51.54 | 8 | Malthe Nielsen -99 | 5.01.33 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:40 |
212 | 85 | DNS | Maria Boesdal -02 | 16.65 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 | |
213 | 85 | 1.10 | 3 | Maria Boesdal -02 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 |
214 | 85 | 23.41 | 8 | Maria Boesdal -02 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
215 | 159 | 44.12 | 9 | Maria H.B. Andersen -98 | 42.28 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:25 |
216 | 175 | 2.80 | 1 | Maria Selck -99 | 2.80 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
217 | 175 | 4.73 | 8 | Maria Selck -99 | 4.84 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
218 | 76 | 14.76 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 | |
219 | 76 | 14.79 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 14.76 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
220 | 76 | 2.39.54 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 2.44.39 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 |
221 | 76 | 28.52 | 3 | Marie Falkebo Jensen -03 | 20.10 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 |
222 | 41 | 8.47 | 4 | Marie Meyland-Andersen -06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
223 | 41 | 2.23 | 10 | Marie Meyland-Andersen -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
224 | 41 | 6.51 | 19 | Marie Meyland-Andersen -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
225 | 220 | 44.40 | 3 | Markus Hansen -88 | 49.88 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 |
226 | 231 | 25.35 | 1 | Martha Traoré -95 | 25.24 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 16:10 |
227 | 231 | 5.98 | 1 | Martha Traoré -95 | 6.08 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:30 |
228 | 150 | DNS | Mathilde S Jepsen -99 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | ||
229 | 150 | 4.03 | 28 | Mathilde S Jepsen -99 | 3.90 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
230 | 121 | 32.40 | 26 | Mathilde Willer -00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | |
231 | 121 | 5.53.02 | 9 | Mathilde Willer -00 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 | |
232 | 121 | 12.02 | 14 | Mathilde Willer -00 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 | |
233 | 212 | 57.72 | 1 | Meiken Greve -80 | 61.96 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:20 |
234 | 206 | 36.74 | 10 | Mike Kalisz -89 | 34.96 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
235 | 197 | DNS | Mikkel L Petersen -97 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | ||
236 | 183 | 4.22 | 21 | Mille Hjort Westergren -99 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
237 | 179 | 2.00 | 2 | Mille Lindholm -99 | 2.00 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
238 | 57 | 11.49 | 5 | Mina Taj -04 | 11.66 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
239 | 57 | 1.32.25 | 8 | Mina Taj -04 | 1.28.02 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 |
240 | 57 | 21.14 | 5 | Mina Taj -04 | 22.59 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
241 | 184 | DNS | Mira Guldbrandsen -98 | 3.45 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
242 | 146 | 30.45 | 20 | Nana Birch Krull -99 | 32.58 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
243 | 146 | 3.81 | 32 | Nana Birch Krull -99 | 3.96 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
244 | 143 | 4.71 | 5 | Nana Mägi -97 | 4.61 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
245 | 142 | 43.55 | 7 | Natalja Norius-Pedersen -98 | 44.14 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:25 |
246 | 230 | 34.70 | 2 | Nicklas Hyde -86 | 33.19 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
247 | 224 | 36.06 | 6 | Nicolai Hartling -94 | 35.99 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
248 | 78 | 16.72 | 6 | Nikoline Høegh Ørum-Niels -02 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 | |
249 | 78 | 2.44.93 | 2 | Nikoline Høegh Ørum-Niels -02 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 | |
250 | 118 | 27.80 | 2 | Olivia Tuokila -00 | 28.09 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
251 | 118 | 1.37 | 5 | Olivia Tuokila -00 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
252 | 102 | 34.57 | 22 | Oskar Kirk Damsgaard -01 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | |
253 | 147 | 4.83 | 9 | Oskar Lundin -99 | 4.65 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
254 | 51 | 2.02 | 31 | Oskar Thers-Sonne -05 | 2.30 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
255 | 51 | 4.25 | 8 | Oskar Thers-Sonne -05 | 3.73 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
256 | 51 | 19.97 | 16 | Oskar Thers-Sonne -05 | 13.59 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 |
257 | 42 | 8.15 | 5 | Oswald Lindquist -06 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
258 | 42 | 2.43 | 5 | Oswald Lindquist -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
259 | 42 | 6.80 | 18 | Oswald Lindquist -06 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:15 | |
260 | 79 | 1.20 | 4 | Oswald S. Carstensen -02 | 1.10 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 |
261 | 79 | 44.95 | 3 | Oswald S. Carstensen -02 | 39.76 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:15 |
262 | 49 | 12.01 | 7 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 11.32 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
263 | 49 | 3.05 | 10 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 2.94 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
264 | 49 | 12.83 | 23 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 10.93 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 |
265 | 100 | DNS | Peter Moll Berg -00 | 28.78 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | |
266 | 223 | 36.77 | 11 | Philip Braun -90 | 36.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
267 | 136 | 24.03 | 4 | Philip Reynolds -96 | 23.96 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
268 | 136 | 39.03 | 25 | Philip Reynolds -96 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 | |
269 | 35 | 8.95 | 14 | Pil Nedergaard -06 | 9.46 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 |
270 | 35 | 2.24 | 8 | Pil Nedergaard -06 | 2.23 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
271 | 35 | 8.51 | 10 | Pil Nedergaard -06 | 6.58 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 |
272 | 166 | 9.06.90 | 4 | Rasmus Hjorth Christensen -95 | 9.11.30 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 |
273 | 153 | 4.15 | 24 | Rebecca Hounde -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
274 | 171 | DNS | Remi Rosseau -97 | 10.00.60 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:40 | |
275 | 45 | 8.42 | 6 | Samuel Skov Bailey -06 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
276 | 45 | 2.15 | 11 | Samuel Skov Bailey -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
277 | 45 | 12.79 | 11 | Samuel Skov Bailey -06 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:15 | |
278 | 199 | 42.91 | 5 | Sandra Böll -94 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:25 | |
279 | 199 | 10.38 | 1 | Sandra Böll -94 | 10.09 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 |
280 | 88 | 5.15.43 | 4 | Sebastian Nielsen -00 | 4.58.62 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:20 |
281 | 132 | 24.30 | 7 | Sebastian Pedersen -97 | 25.08 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
282 | 132 | 5.95 | 1 | Sebastian Pedersen -97 | 5.89 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 |
283 | 53 | 1.33.30 | 15 | Sebastian Thulstrup -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
284 | 53 | 2.20 | 30 | Sebastian Thulstrup -04 | 2.66 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
285 | 53 | 22.35 | 11 | Sebastian Thulstrup -04 | 16.04 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 |
286 | 124 | 31.97 | 19 | Selma Staun -00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | |
287 | 124 | 1.20 | 13 | Selma Staun -00 | 1.39 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
288 | 124 | 14.20 | 13 | Selma Staun -00 | 12.32 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 |
289 | 111 | 33.76 | 34 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 35.11 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
290 | 111 | 1.15 | 15 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
291 | 111 | 4.78 | 27 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 4.97 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
292 | 55 | 11.57 | 6 | Signe Juhl Laursen -05 | 11.31 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
293 | 55 | 1.40.04 | 12 | Signe Juhl Laursen -05 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |
294 | 55 | 2.80 | 22 | Signe Juhl Laursen -05 | 2.52 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
295 | 83 | 2.52.80 | 9 | Simon Hjorth Jensen -02 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 | |
296 | 202 | 37.34 | 16 | Simon Hvelplund -84 | 37.56 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
297 | 131 | 24.38 | 1 | Simon Traore -98 | 24.45 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 |
298 | 131 | 6.48 | 1 | Simon Traore -98 | 6.41 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
299 | 64 | 1.20.26 | 1 | Sofia Thøgersen -05 | 1.25.78 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 |
300 | 64 | 3.14 | 7 | Sofia Thøgersen -05 | 3.03 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
301 | 64 | 23.50 | 4 | Sofia Thøgersen -05 | 20.68 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
302 | 173 | 25.26 | 3 | Sofus Clausen -98 | 26.82 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 |
303 | 71 | 14.76 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 14.90 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 |
304 | 71 | 14.25 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 14.76 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:35 |
305 | 71 | 1.26 | 2 | Sofus Peter Lassen -03 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 |
306 | 63 | 11.37 | 3 | Solvej Schwarzer -04 | 12.14 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
307 | 63 | 2.98 | 13 | Solvej Schwarzer -04 | 2.53 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
308 | 63 | 13.45 | 15 | Solvej Schwarzer -04 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 | |
309 | 36 | DNS | Sophie Amalie Hengstenber -06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | ||
310 | 36 | DNS | Sophie Amalie Hengstenber -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | ||
311 | 36 | DNS | Sophie Amalie Hengstenber -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | ||
312 | 125 | 30.69 | 11 | Suzanne Andersen -00 | 29.78 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
313 | 125 | 9.90 | 4 | Suzanne Andersen -00 | 9.47 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
314 | 125 | 17.43 | 8 | Suzanne Andersen -00 | 14.26 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 |
315 | 215 | 13.75 | 4 | Søren Børsting -93 | 16.10 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:30 |
316 | 187 | 36.03 | 1 | Thorvald Jørgensen -95 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:00 | |
317 | 126 | 30.50 | 10 | Viktoria Dommer -01 | 30.00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
318 | 126 | DNS | Viktoria Dommer -01 | 5.35.04 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 | |
319 | 126 | 1.31 | 10 | Viktoria Dommer -01 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
320 | 47 | 9.87 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 9.59 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
321 | 47 | 9.82 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 9.87 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
322 | 47 | 1.30.90 | 13 | Vilhelm Krüger -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
323 | 47 | 4.01 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 3.54 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
324 | 104 | DNS | Vincent Plas -01 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | ||
325 | 174 | 3.20 | 1 | Virgil Topholm Hartmann -98 | 3.30 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
326 | 174 | 5.36 | 3 | Virgil Topholm Hartmann -98 | 5.09 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
327 | 824 | 10.61 | 4 | William Thøgersen -08 | 40 meter • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:05 | |
328 | 824 | 1.43 | 4 | William Thøgersen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 12:20 | |
329 | 824 | 4.77 | 6 | William Thøgersen -08 | Boldkast • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:35 | |
330 | 108 | 31.77 | 18 | Xenia Kaas Bruun -00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | |
331 | 108 | 7.29 | 16 | Xenia Kaas Bruun -00 | 7.58 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |