Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Bagsværd AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 493 | 5.25.61 | 7 | Anton Østdal -01 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:20 | |
2 | 483 | 10.94 | 3 | Asbjørn Boye -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 | |
3 | 483 | 1.32.19 | 14 | Asbjørn Boye -04 | 9.35 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 |
4 | 483 | 2.75 | 20 | Asbjørn Boye -04 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
5 | 483 | 17.17 | 19 | Asbjørn Boye -04 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
6 | 480 | 12.42 | 7 | Benjamin Sobol Anker-Pete -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 | |
7 | 480 | 1.40.82 | 17 | Benjamin Sobol Anker-Pete -05 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
8 | 480 | 2.26 | 28 | Benjamin Sobol Anker-Pete -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
9 | 489 | DNS | Caroline Møller Jensen -00 | 5.33.95 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 | |
10 | 479 | 11.43 | 4 | Emil Løber Qvist -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 | |
11 | 479 | 2.65 | 25 | Emil Løber Qvist -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
12 | 479 | 16.20 | 21 | Emil Løber Qvist -05 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
13 | 469 | 9.47 | 20 | Filippa Bosack -06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
14 | 469 | 1.22 | 24 | Filippa Bosack -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
15 | 469 | 4.95 | 27 | Filippa Bosack -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
16 | 468 | 11.92 | 30 | Freja Rothaus Thorsen -06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
17 | 468 | 1.04 | 26 | Freja Rothaus Thorsen -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
18 | 468 | 6.34 | 20 | Freja Rothaus Thorsen -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
19 | 476 | 1.28.89 | 5 | Frida Schou Kristensen -04 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |
20 | 476 | 2.92 | 16 | Frida Schou Kristensen -04 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
21 | 504 | 6.09 | 24 | Ghita Patel -01 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | |
22 | 478 | 12.58 | 7 | Gustav Christian Scales -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 | |
23 | 478 | 1.40.89 | 18 | Gustav Christian Scales -05 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
24 | 478 | 2.23 | 29 | Gustav Christian Scales -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
25 | 466 | 8.58 | 6 | Ida Caroline Mørck -06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
26 | 466 | 2.49 | 2 | Ida Caroline Mørck -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
27 | 466 | 12.17 | 3 | Ida Caroline Mørck -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
28 | 485 | 18.26 | 2 | Ingrid Sofie Jensen Bang -03 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 | |
29 | 485 | NM | Ingrid Sofie Jensen Bang -03 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | ||
30 | 495 | 4.56.85 | 3 | Jakob Weel Rosbo -00 | 5.04.79 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:20 |
31 | 498 | 9.04.42 | 2 | Joakim Weel Rosbo -97 | 9.08.68 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
32 | 487 | 32.15 | 23 | Josefine Back Jensen Bang -00 | 33.73 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
33 | 487 | 1.31 | 9 | Josefine Back Jensen Bang -00 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 | |
34 | 503 | 9.45.79 | 15 | Klaus Præst Jaqúe -92 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |
35 | 481 | 11.25 | 4 | Kristoffer Vesten Pederse -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 | |
36 | 481 | 1.22.97 | 7 | Kristoffer Vesten Pederse -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
37 | 481 | 3.05 | 12 | Kristoffer Vesten Pederse -04 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
38 | 475 | 11.30 | 4 | Laura Niemann -05 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
39 | 475 | 2.68 | 24 | Laura Niemann -05 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
40 | 475 | 19.67 | 7 | Laura Niemann -05 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 | |
41 | 473 | 9.61 | 16 | Louis Amadeus Hansen -06 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
42 | 473 | 2.00 | 15 | Louis Amadeus Hansen -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
43 | 473 | 6.18 | 20 | Louis Amadeus Hansen -06 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:15 | |
44 | 472 | 9.23 | 19 | Louise Sterup Møller -06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
45 | 472 | 2.03 | 15 | Louise Sterup Møller -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
46 | 472 | 9.09 | 8 | Louise Sterup Møller -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
47 | 467 | 8.96 | 15 | Madelaine M Rohlff -06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
48 | 467 | 2.09 | 11 | Madelaine M Rohlff -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
49 | 467 | 9.21 | 7 | Madelaine M Rohlff -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
50 | 492 | DNS | Magnus Ragle -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 | ||
51 | 477 | 10.22 | 1 | Maja Merklin -04 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
52 | 477 | 10.03 | 3 | Maja Merklin -04 | 10.22 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:15 |
53 | 477 | 3.29 | 6 | Maja Merklin -04 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
54 | 477 | 6.23 | 2 | Maja Merklin -04 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 | |
55 | 482 | 10.66 | 3 | Marcus Buch Edlers -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 | |
56 | 482 | 1.22.86 | 6 | Marcus Buch Edlers -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
57 | 482 | 3.03 | 13 | Marcus Buch Edlers -04 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
58 | 494 | 30.34 | 10 | Max Blom -00 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | |
59 | 494 | 7.07 | 7 | Max Blom -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 | |
60 | 496 | 4.57.70 | 3 | Mia Helene Mørck -99 | 4.52.27 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:30 |
61 | 488 | 7.20 | 17 | Nanna Fleid Mortensen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | |
62 | 488 | 20.68 | 4 | Nanna Fleid Mortensen -00 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 | |
63 | 505 | 1.40.27 | 16 | Nikolas Cordtz Læbo -05 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
64 | 505 | 4.19 | 9 | Nikolas Cordtz Læbo -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
65 | 505 | 25.18 | 7 | Nikolas Cordtz Læbo -05 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
66 | 465 | 8.67 | 8 | Penelope Løber Qvist -07 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
67 | 465 | 2.34 | 5 | Penelope Løber Qvist -07 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
68 | 465 | 7.19 | 15 | Penelope Løber Qvist -07 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
69 | 506 | 9.34.11 | 12 | Przemyslaw Krajcynski -84 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |
70 | 497 | 10.58.75 | 1 | Sara Schou Kristensen -97 | 10.30.08 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
71 | 471 | 8.88 | 13 | Sarah Fisker Trandbohus -06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
72 | 471 | 2.48 | 3 | Sarah Fisker Trandbohus -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
73 | 471 | 4.99 | 26 | Sarah Fisker Trandbohus -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
74 | 500 | 24.14 | 6 | Sebastian Valentin Buscha -97 | 24.11 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
75 | 484 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 9.86 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 | |
76 | 484 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 8.00 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
77 | 484 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | ||
78 | 484 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
79 | 470 | 9.04 | 18 | Sophia Bosack -06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
80 | 470 | 1.83 | 18 | Sophia Bosack -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
81 | 470 | 5.75 | 22 | Sophia Bosack -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
82 | 501 | 13.77 | 2 | Stefan Miang Mortensen -96 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
83 | 499 | 9.35.63 | 3 | Søren Jøhnk -97 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:40 | |
84 | 474 | 9.49 | 15 | Thor Boye -06 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
85 | 474 | 1.72 | 20 | Thor Boye -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
86 | 474 | 4.88 | 23 | Thor Boye -06 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:15 |