Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 580 | 14.70 | 1 | Aleksander Holm -02 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 | |
2 | 580 | 14.72 | 3 | Aleksander Holm -02 | 14.70 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:35 |
3 | 580 | 1.23 | 3 | Aleksander Holm -02 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 | |
4 | 574 | 11.29.49 | 9 | Aleksander Jakobsen -96 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:40 | |
5 | 586 | 45.90 | 4 | Amalie Øbakke Lange -96 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:20 | |
6 | 571 | 3.00 | 3 | Asger Østerby -97 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | |
7 | 571 | 5.69 | 3 | Asger Østerby -97 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | |
8 | 584 | 8.67 | 8 | Christian Andersson -06 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
9 | 584 | 2.38 | 8 | Christian Andersson -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
10 | 584 | 13.79 | 8 | Christian Andersson -06 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:15 | |
11 | 581 | 30.53 | 4 | Christoffer Holm -99 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
12 | 566 | 30.12 | 17 | Eline Grün -98 | 3.00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
13 | 566 | 3.78 | 34 | Eline Grün -98 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
14 | 564 | 10.26 | 24 | Frida Revall -06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
15 | 564 | 1.78 | 20 | Frida Revall -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
16 | 564 | 7.29 | 14 | Frida Revall -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
17 | 579 | DNS | Hannah Borly -01 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | ||
18 | 562 | 15.17 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 1.51 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 |
19 | 562 | 15.07 | 3 | Ida Boe Rasmussen -03 | 15.17 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
20 | 562 | 1.05 | 6 | Ida Boe Rasmussen -03 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | |
21 | 562 | 27.93 | 4 | Ida Boe Rasmussen -03 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
22 | 587 | 26.56 | 20 | Kasper Andersson -97 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | |
23 | 585 | 2.20 | 5 | Kasper Hansen -98 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
24 | 585 | 4.66 | 10 | Kasper Hansen -98 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | |
25 | 573 | 2.57.58 | 7 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 | |
26 | 569 | 11.23 | 4 | Marcus Ørnø -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 | |
27 | 569 | 3.10 | 9 | Marcus Ørnø -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
28 | 560 | 2.40 | 4 | Oliver Chabert -99 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
29 | 560 | 9.72 | 6 | Oliver Chabert -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
30 | 575 | 24.94 | 2 | Peter Andersson -99 | 24.84 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 |
31 | 575 | 5.99 | 2 | Peter Andersson -99 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | |
32 | 561 | 27.08 | 2 | Peter Jørgensen -00 | 27.20 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
33 | 788 | 2.44.77 | 3 | Rasmus Baltzersen -02 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 | |
34 | 565 | 12.38 | 5 | Ronja Revall -09 | 40 meter • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:00 | |
35 | 565 | 0.28 | 9 | Ronja Revall -09 | Længdespring • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 12:20 | |
36 | 565 | 3.41 | 5 | Ronja Revall -09 | Boldkast • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:35 | |
37 | 570 | 24.59 | 10 | Sebastian Romer -97 | 24.52 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
38 | 576 | 27.26 | 1 | Signe Romer -00 | 28.05 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
39 | 576 | 1.43 | 4 | Signe Romer -00 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 | |
40 | 577 | 13.09 | 7 | Siv Søgaard -05 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
41 | 577 | 2.30 | 31 | Siv Søgaard -05 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
42 | 577 | 8.46 | 21 | Siv Søgaard -05 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 | |
43 | 578 | 12.51 | 6 | Sofie Jørgensen -09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
44 | 578 | 2.40 | 30 | Sofie Jørgensen -09 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
45 | 578 | 8.48 | 20 | Sofie Jørgensen -09 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 | |
46 | 563 | 29.23 | 11 | Sofie Revall -98 | 29.79 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
47 | 563 | 4.98 | 6 | Sofie Revall -98 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
48 | 583 | 14.98 | 2 | Tobias Andersson -02 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 | |
49 | 583 | 14.86 | 4 | Tobias Andersson -02 | 14.98 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:35 |