ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
20-21 jun., 2015
Arrangør: Ballerup AK
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 256 | 7.66 | 3 | William R. Elsner -03 | 6.90 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 |
2 | 255 | 7.14 | 4 | Mik R. Lønborg -03 | 6.90 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 |
3 | 264 | DNS | Liv Didi Pedersen -97 | 26.18 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:50 | |
4 | 255 | 26.02 | 2 | Mik R. Lønborg -03 | 23.39 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:50 |
5 | 240 | 3.51 | 10 | Filip O. Ravn -04 | 3.52 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:10 |
6 | 239 | 4.16 | 5 | Tobias Bjerre -04 | 4.15 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:10 |
7 | 250 | 30.24 | 17 | Vibha Soren -01 | 30.35 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 |
8 | 260 | 29.66 | 16 | Annesofie Hartmann Nielse -00 | 30.00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 |
9 | 265 | 26.36 | 4 | Jonathan Makwarth -00 | 26.35 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:35 |
10 | 266 | 27.11 | 5 | Jacob W. Jensen -00 | 27.26 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:35 |
11 | 260 | 10.08 | 4 | Annesofie Hartmann Nielse -00 | 10.53 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:35 |
12 | 253 | 7.40 | 11 | Ya-Kaday Kamara -00 | 6.83 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:35 |
13 | 242 | 10.86 | 1 | Lukas M. Sørensen -03 | 10.70 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:55 |
14 | 241 | 12.92 | 6 | Mads Emil Svensson -03 | 13.64 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:55 |
15 | 236 | 12.95 | 7 | Frida Bundgaard -03 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:05 | |
16 | 246 | DNS | Amina Dyfan -03 | 11.74 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:05 | |
17 | 242 | 1.30 | 5 | Lukas M. Sørensen -03 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:05 | |
18 | 267 | 3.40 | 1 | Peter M. Adamsen -00 | 3.50 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 |
19 | 234 | 3.69 | 11 | Barbara Z. Neergaard -04 | 3.71 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 |
20 | 233 | 3.63 | 12 | Vera K. Dalsgaard -04 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 |
21 | 231 | 3.46 | 13 | Liva B. Jespersen -04 | 3.57 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 |
22 | 248 | 26.20 | 1 | Sofia Lange -02 | 24.39 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:20 |
23 | 250 | 4.62 | 12 | Vibha Soren -01 | 4.40 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 |
24 | 252 | 3.78 | 19 | Ya-Chernoh Kamara -00 | 4.09 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 |
25 | 261 | 5.28 | 3 | Sofie Rasmussen -00 | 5.31 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 |
26 | 253 | 3.40 | 21 | Ya-Kaday Kamara -00 | 3.75 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 |
27 | 269 | 32.59 | 6 | Emanuel Hammann -99 | 32.99 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:40 |
28 | 258 | 6.08.15 | 1 | Asbjørn Birkelund -02 | 1000 meter gang • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
29 | 259 | 2.16.78 | 7 | Villads Schou -01 | 2.23.07 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
30 | 258 | 1.15 | 6 | Asbjørn Birkelund -02 | 1.25 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:00 |
31 | 242 | 10.83 | 1 | Lukas M. Sørensen -03 | 10.86 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:50 |
32 | 260 | 38.08 | 1 | Annesofie Hartmann Nielse -00 | 32.34 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
33 | 267 | 1.55 | 3 | Peter M. Adamsen -00 | 1.44 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
34 | 531 | 1.58 | 2 | Magne V. Kannewolff -00 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
35 | 235 | 4.73 | 16 | Baianca Gad -03 | 5.37 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:00 |
36 | 237 | 7.38 | 10 | Rebekka Holsting -03 | 6.78 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:00 |
37 | 268 | 12.23 | 3 | Johan Lehtonen -99 | 12.55 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:15 |
38 | 240 | 29.33 | 7 | Filip O. Ravn -04 | 29.93 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 |
39 | 239 | 39.75 | 3 | Tobias Bjerre -04 | 44.04 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 |
40 | 254 | 10.54.91 | 1 | Amanda Amaloo -00 | 11.14.87 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
41 | 231 | 4.01.49 | 5 | Liva B. Jespersen -04 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:10 | |
42 | 248 | 8.05 | 9 | Sofia Lange -02 | 8.83 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:20 |
43 | 249 | 8.62 | 7 | Signe Lawson -02 | 8.84 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:20 |
44 | 231 | 15.67 | 7 | Liva B. Jespersen -04 | 26.08 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:40 |
45 | 247 | 3.28.62 | 4 | Laura H. Weichmann -02 | 3.32.44 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:10 |