Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
30 sep. - 1 okt., 2017
Arrangør: Greve Atletik
Hvidovre AM
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 39.85 | 5 | Tobias Riber Jakobsen -01 | 32.47 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
2 | 9.53 | 5 | Jonas Strunge -04 | Trespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:45 | |
3 | 1.20 | 3 | David Rogge -06 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
4 | 12.43 | 4 | Mathilde Ries Dünweber -04 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:30 | |
5 | 11.49 | 1 | Stine E. Mikkelsen -04 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:30 | |
6 | 13.63 | 6 | Andrea Holm Heron -04 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:30 | |
7 | DNS | Cecilie Gorm Larsen -04 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:30 | ||
8 | DNS | Mathilde U. Hansen -06 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | ||
9 | DNS | Alexander Bergman -05 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:10 | ||
10 | 11.70 | 1 | Jonas Strunge -04 | 11.66 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:10 |
11 | 11.65 | 3 | Stine E. Mikkelsen -04 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
12 | DNS | Cecilie Gorm Larsen -04 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | ||
13 | 29.74 | 2 | Jonas Strunge -04 | 24.42 | Hammerkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:10 |
14 | DNS | Jonas Strunge -04 | 11.70 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:20 | |
15 | 6.99 | 8 | Erik Lange Dons -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 | |
16 | 12.35 | 5 | Mathilde Ries Dünweber -04 | 12.43 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
17 | 11.58 | 7 | Stine E. Mikkelsen -04 | 11.49 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
18 | DNS | Andrea Holm Heron -04 | 13.63 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
19 | DNS | Alexander Bergman -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:00 | ||
20 | 12.32 | 1 | Marius Greve Barslev -02 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:10 | |
21 | 6.68 | 15 | Emma Surlykke Mogensen -03 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
22 | 9.69 | 2 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
23 | 24.03 | 5 | Navid -95 | 23.75 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:40 |
24 | 27.82 | 2 | Alberte Riber Jakobsen -01 | 27.31 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:50 |
25 | DNS | Marius Greve Barslev -02 | 12.32 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
26 | 2.04.23 | 9 | David Rogge -06 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:45 | |
27 | 2.12.14 | 13 | Erik Lange Dons -06 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:45 | |
28 | DNS | Alexander Bergman -05 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:50 | ||
29 | DNS | Andrea Holm Heron -04 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 | ||
30 | DNS | Cecilie Gorm Larsen -04 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 | ||
31 | 4.33.18 | 2 | Nikolaj Lange Dons -02 | 4.29.00 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:10 |
32 | 4.31.53 | 1 | Sebastian Bergman -01 | 4.21.86 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:10 |