DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
7-8 mar., 2015
Arrangør: Skive AM
Odense Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 570 | PB | 5.38.60 | 14 | Emilie busk Kaalund -00 | 5.59.16 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
2 | 576 | PB | 4.67 | 10 | Liv Nowack -01 | 4.51 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:35 |
3 | 565 | DNS | Bjørg Nowack -99 | 8.63 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | ||
4 | 571 | 5.14.55 | 11 | Freja Blom -99 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:55 | ||
5 | 574 | PB | 2.90 | 4 | Katrine Hjelmborg -99 | 2.80 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
6 | 565 | =PB | 3.00 | 3 | Bjørg Nowack -99 | 3.00 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
7 | 567 | PB | 2.80 | 6 | Camille Frederiksen -99 | 2.70 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
8 | 575 | NM | Krista Stemstrøm -99 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | ||
9 | 584 | 1.55.04 | 4 | Odense Atletik | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:40 | ||
10 | 561 | 8.33 | 5 | Louise Malmqvist -96 | 8.24 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:05 | |
11 | 566 | DUR | 7.66 | 1 | Camilla Motzkus -97 | 7.73 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:05 |
12 | 583 | 1.05.78 | 4 | Sabrina Kjær Hemmingsen M -97 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:30 | ||
13 | 577 | 1.46.16 | 1 | Odense Atletik | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 16:55 | ||
14 | 589 | =PB | 2.80 | 3 | Sandra Christensen -95 | 2.80 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:55 |
15 | 573 | PB | 4.38.00 | 10 | Jonas Lyngvald Schmidt -01 | 4.41.94 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
16 | 563 | 4.56 | 9 | Andreas Emil Land -00 | 5.08 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
17 | 588 | PB | 7.68 | 14 | Toke Staub Jørgensen -00 | 7.57 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:55 |
18 | 586 | DNS | Odense Atletik | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:15 | |||
19 | 568 | PB | 5.00.93 | 15 | Daniel Falk -98 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | |
20 | 564 | PB | 10.62 | 10 | Andreas Matthiesen -98 | 10.26 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:15 |
21 | 591 | 7.09 | 1 | Rasmus Mohr Ernst -97 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | ||
22 | 581 | 7.75 | 6 | Patrick Christensen -96 | 7.84 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | |
23 | 591 | 7.08 | 1 | Rasmus Mohr Ernst -97 | 7.09 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:15 | |
24 | 591 | 51.84 | 2 | Rasmus Mohr Ernst -97 | 50.88 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:35 | |
25 | 562 | PB | 4.31.00 | 7 | Abdisirak Ahmed Mahamad -96 | 4.36.47 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:45 |
26 | 582 | 5.85 | 3 | Robin Swann -97 | 6.05 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 | |
27 | 590 | =PB | 11.28 | 6 | Frederik Jensen -97 | 11.28 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:00 |
28 | 580 | PB | 9.89 | 8 | Nicolai Matthiesen -97 | 9.82 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:00 |
29 | 592 | 7.69 | 4 | Søren Lopdrup -95 | 7.80 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 | |
30 | 587 | 7.40 | 2 | Frederik Klerens -94 | 7.33 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 | |
31 | 560 | 50.69 | 2 | Rasmus Jensen -95 | 49.49 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:00 | |
32 | 579 | PB | 4.11.51 | 4 | Mohammed Idiris -95 | 4.15.68 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:05 |
33 | 578 | 4.15.46 | 6 | Martin Eisemann de Almeid -93 | 4.10.86 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:05 | |
34 | 592 | 5.65 | 3 | Søren Lopdrup -95 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:15 | ||
35 | 559 | 12.32 | 4 | Steffen Mertov -94 | 11.86 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:00 | |
36 | 584 | 1.33.91 | 1 | Odense Atletik | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:45 |