DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
7-8 mar., 2015
Arrangør: Skive AM
Aarhus 1900
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 516 | 8.21 | 2 | Thea Lyng Møller Jensen -01 | 8.21 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
2 | 511 | NQ | Emma Guldager -01 | 8.74 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
3 | 512 | NQ | Iris Trollehave -01 | 8.64 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
4 | 516 | 8.21 | 5 | Thea Lyng Møller Jensen -01 | 8.21 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | |
5 | 510 | PB | 5.08.64 | 7 | Anna Mosby Nielsen -01 | 5.17.21 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
6 | 514 | PB | 5.34.52 | 13 | Mathilde Brüchle Kodal -01 | 5.44.93 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
7 | 520 | PB | 5.08.54 | 6 | Laura Astrup -00 | 5.27.29 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
8 | 515 | 6.17.33 | 16 | Siv Hester -01 | 6.05.24 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
9 | 513 | PB | 5.59.10 | 15 | Laura Havgaard -01 | 6.07.79 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
10 | 511 | 1.90 | 10 | Emma Guldager -01 | 2.00 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
11 | 518 | DNS | Cecilie Meier -00 | 2.70 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | ||
12 | 517 | 2.50 | 4 | Amanda Kyhn -00 | 2.70 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
13 | 519 | PB | 2.70 | 2 | Julie Harsmann -00 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
14 | 510 | NQ | Anna Mosby Nielsen -01 | 4.10 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:35 | ||
15 | 516 | 4.60 | 12 | Thea Lyng Møller Jensen -01 | 4.83 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:35 | |
16 | 512 | 4.09 | 18 | Iris Trollehave -01 | 4.23 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:35 | |
17 | 549 | DNS | Aarhus 1900 III | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | |||
18 | 547 | 1.57.70 | 10 | Aarhus 1900 I | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | ||
19 | 548 | 2.04.45 | 12 | Aarhus 1900 II | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | ||
20 | 528 | 9.11 | 6 | Therese R. Johansen -99 | 9.09 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
21 | 526 | 8.31 | 3 | Mai Stæhr Rødtnes -99 | 8.23 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
22 | 525 | 8.42 | 5 | Liv Stæhr Rødtnes -99 | 8.37 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
23 | 523 | 8.67 | 7 | Cornelia Slej -99 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | ||
24 | 530 | 8.13 | 2 | Helena Sarita Lang -98 | 8.06 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
25 | 530 | 8.11 | 5 | Helena Sarita Lang -98 | 8.13 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
26 | 526 | 1.02.23 | 3 | Mai Stæhr Rødtnes -99 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | ||
27 | 525 | 1.01.97 | 2 | Liv Stæhr Rødtnes -99 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | ||
28 | 532 | PB | 5.38.15 | 15 | Marie Halkjær Dupont -98 | 5.59.37 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:55 |
29 | 523 | 5.04.23 | 8 | Cornelia Slej -99 | 50.45 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:55 | |
30 | 527 | PB | 2.50 | 8 | Sofie Garset -99 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
31 | 524 | =PB | 2.60 | 7 | Karoline Flensted Madsen -99 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
32 | 530 | 5.24 | 4 | Helena Sarita Lang -98 | 5.26 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
33 | 531 | 4.96 | 6 | Julie Meyer -98 | 5.29 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
34 | 551 | 1.58.06 | 5 | Aarhus 1900 II | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:40 | ||
35 | 550 | 1.49.73 | 2 | Aarhus 1900 I | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:40 | ||
36 | 534 | DNS | Frida Sångren -97 | 7.71 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:05 | ||
37 | 535 | 8.41 | 6 | Jasmin Esfahani -97 | 8.37 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:05 | |
38 | 540 | 7.79 | 1 | Mette Graversgaard -95 | 7.89 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:25 | |
39 | 539 | DNS | Joseffa Keidser -95 | 57.59 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | ||
40 | 540 | PB | 58.14 | 2 | Mette Graversgaard -95 | 58.17 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:50 |
41 | 537 | 57.21 | 1 | Anna Thestrup Andersen -95 | 56.70 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | |
42 | 538 | 5.13.49 | 3 | Helene Frasez Sørensen -95 | 4.43.61 | 1500 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 15:55 | |
43 | 552 | 1.45.59 | 2 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 17:05 | ||
44 | 544 | 8.20 | 4 | Tais Leicht Kjær -01 | 8.18 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
45 | 483 | 8.33 | 5 | Kasper Hørmann -01 | 8.09 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
46 | 482 | 8.81 | 7 | Jonatan Eilertsen -01 | 8.48 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
47 | 484 | 1.50 | 10 | Philip Vikne Dalmose -01 | 1.50 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
48 | 485 | 1.40 | 11 | William Korsgaard -01 | 1.45 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
49 | 482 | DNS | Jonatan Eilertsen -01 | 1.40 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | ||
50 | 484 | 4.92 | 6 | Philip Vikne Dalmose -01 | 5.01 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
51 | 485 | 4.54 | 10 | William Korsgaard -01 | 4.65 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
52 | 482 | 4.74 | 7 | Jonatan Eilertsen -01 | 4.86 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
53 | 484 | 8.11 | 12 | Philip Vikne Dalmose -01 | 8.93 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:55 | |
54 | 546 | 1.51.77 | 5 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:15 | ||
55 | 492 | 7.08 | 1 | Simon Hansen -98 | 7.01 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
56 | 489 | 7.58 | 4 | Jacob Klysner -98 | 7.53 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
57 | 493 | 7.06 | 1 | Steffen Knudsen -98 | 7.08 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
58 | 492 | 6.99 | 2 | Simon Hansen -98 | 7.08 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 | |
59 | 493 | =DR | 6.98 | 1 | Steffen Knudsen -98 | 7.06 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 |
60 | 488 | DNS | Esben Poulsen -98 | 53.35 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:15 | ||
61 | 486 | 4.10.69 | 4 | Magnus Nyman Hall -99 | 41.92 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | |
62 | 487 | 4.22.75 | 10 | Sander Kragelund Christen -99 | 42.53 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | |
63 | 491 | 4.52.11 | 14 | Rasmus Lorenzen -98 | 4.43.53 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | |
64 | 494 | 6.04 | 7 | Tòrur Mortensen -98 | 6.25 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
65 | 489 | 5.59 | 10 | Jacob Klysner -98 | 5.86 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
66 | 493 | PB | 6.89 | 1 | Steffen Knudsen -98 | 6.54 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
67 | 490 | 18.57 | 1 | Marcus Thomsen -98 | 18.96 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:15 | |
68 | 546 | DUR | 1.32.16 | 1 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:25 | |
69 | 498 | DNS | Casper Henningsen -96 | 7.35 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | ||
70 | 497 | 7.69 | 5 | Thomas Elling Christensen -97 | 7.68 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | |
71 | 501 | 59.82 | 8 | Jonas Winther -96 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:35 | ||
72 | 497 | PB | 55.15 | 5 | Thomas Elling Christensen -97 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:35 | |
73 | 499 | 50.20 | 1 | Emil Søndergaard -96 | 49.55 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:35 | |
74 | 496 | 4.27.41 | 6 | Kasper Korsgaard Nielsen -97 | 4.27.05 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:45 | |
75 | 495 | 4.26.83 | 5 | Casper Giversen -97 | 4.21.06 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:45 | |
76 | 500 | 2.10 | 1 | Jonas Kløjgård Jensen -96 | 2.17 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:35 | |
77 | 497 | 5.60 | 6 | Thomas Elling Christensen -97 | 5.61 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 | |
78 | 502 | PB | 17.21 | 1 | Kristoffer Thomsen -96 | 15.69 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:00 |
79 | 546 | 1.44.65 | 3 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:35 | ||
80 | 505 | DNS | Frederik Peschardt -95 | 7.01 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 | ||
81 | 507 | PB | 56.16 | 7 | Christian Asklund -94 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:00 | |
82 | 506 | 6.56 | 2 | Oliver Ryborg Kjeldsen -95 | 6.84 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:15 | |
83 | 508 | PB | 17.24 | 1 | Mantas Laurinavicius -93 | 16.59 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:00 |
84 | 553 | DNS | Arhus 1900 -96 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:45 |