Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
29-30 sep., 2018
Arrangør: Greve Atletik
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8.98 | 3 | Lola Fjældhøj -11 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | ||
2 | 9.05 | 4 | Selma Veicherts -11 | 8.72 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | |
3 | 9.40 | 5 | Vittoria Battain -11 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | ||
4 | 8.18 | 3 | Samuel Frank -11 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | ||
5 | 8.07 | 4 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 8.26 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
6 | 11.84 | 6 | Signe Veicherts -08 | 11.71 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
7 | 121 | 10.56 | 4 | Isabella Bonde -08 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
8 | 122 | 9.40 | 2 | Emma King -08 | 9.38 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 |
9 | 11.61 | 4 | Signe Veicherts -08 | 11.84 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 | |
10 | 121 | 10.28 | 1 | Isabella Bonde -08 | 10.56 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 |
11 | 122 | 9.37 | 2 | Emma King -08 | 9.40 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 |
12 | 125 | 9.83 | 1 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 10.07 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:55 |
13 | 125 | 9.87 | 7 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 9.83 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:30 |
14 | 9.90 | 4 | Hector Wielechowski -07 | 9.61 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:05 | |
15 | 128 | 9.32 | 5 | Kevin Jensen -07 | 8.85 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:05 |
16 | DNS | Marvin Jensen -07 | 9.56 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:05 | ||
17 | 126 | 9.27 | 3 | Samuel Kærhøg -07 | 9.14 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:05 |
18 | 124 | DNS | August Juhl Horsgaard -07 | 8.05 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:05 | |
19 | 9.94 | 3 | Hector Wielechowski -07 | 9.90 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:40 | |
20 | 128 | 9.44 | 6 | Kevin Jensen -07 | 9.32 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:40 |
21 | 126 | 9.24 | 4 | Samuel Kærhøg -07 | 9.27 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:40 |
22 | 12.46 | 6 | Alberte Kjærsgaard -06 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:55 | ||
23 | 11.26 | 2 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 10.96 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:55 | |
24 | 11.00 | 1 | Celina Hagihara -06 | 11.06 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:55 | |
25 | DNS | Alberte Kjærsgaard -06 | 12.46 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:50 | ||
26 | 11.28 | 4 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 11.26 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:50 | |
27 | 10.94 | 1 | Celina Hagihara -06 | 11.00 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:50 | |
28 | 12.74 | 3 | Freja Veicherts -05 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
29 | DNS | Freja Veicherts -05 | 12.74 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:35 | ||
30 | DNS | Shady Mohamed -06 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:10 | |||
31 | 2.43.01 | 8 | Ayoe Haisler -10 | 600 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:40 | ||
32 | DNF | Lia Faber Gullev -10 | 600 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:40 | |||
33 | 2.06.22 | 5 | Mille Elmer -07 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:45 | ||
34 | 120 | 1.59.04 | 2 | Aliya Dahl -07 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:45 | |
35 | 121 | 2.27.60 | 9 | Isabella Bonde -08 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:45 | |
36 | 1.55.61 | 8 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 1.56.01 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:00 | |
37 | 3.16.95 | 8 | Anton Broløs -10 | 600 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:40 | ||
38 | 1.15 | 9 | Mille Elmer -07 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | ||
39 | 123 | 1.10 | 10 | Sophia Bonde -07 | 1.16 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 |
40 | 1.25 | 7 | Hector Wielechowski -07 | 1.32 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
41 | 128 | 1.35 | 1 | Kevin Jensen -07 | 1.38 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 |
42 | DNS | Marvin Jensen -07 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | ||
43 | 2.57 (w:+0.0) | 4 | Lola Fjældhøj -11 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
44 | 2.28 (w:+1.3) | 9 | Selma Veicherts -11 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
45 | 2.45 (w:+1.9) | 5 | Vittoria Battain -11 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
46 | 2.27 (w:-1.1) | 15 | Samuel Frank -11 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:40 | ||
47 | 2.67 (w:+1.4) | 6 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 2.49 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:40 | |
48 | 10.59 (w:+0.0) | 1 | Mikaela Medina Sørensen -06 | Trespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 | ||
49 | 2.63 | 10 | Ayoe Haisler -10 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:25 | ||
50 | 5.40 | 10 | Signe Veicherts -08 | 5.56 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:55 | |
51 | 120 | 7.21 | 5 | Aliya Dahl -07 | 6.95 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:55 |
52 | 9.33 | 4 | Elisabeth Elsner -06 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 | ||
53 | 7.30 | 7 | Celina Hagihara -06 | 7.44 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 | |
54 | 7.82 | 12 | Freja Veicherts -05 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | ||
55 | 6.01 | 17 | Alma Juhl Horsgaard -05 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | ||
56 | 3.49 | 8 | Anton Broløs -10 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:05 | ||
57 | 8.08 | 6 | Hector Wielechowski -07 | 8.37 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:25 | |
58 | 128 | 9.90 | 1 | Kevin Jensen -07 | 9.89 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:25 |
59 | DNS | Marvin Jensen -07 | 8.40 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:25 | ||
60 | 31.46 | 2 | Elisabeth Elsner -06 | 30.74 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
61 | 12.77 | 5 | Lola Fjældhøj -11 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:00 | ||
62 | 7.33 | 9 | Selma Veicherts -11 | 8.42 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:00 | |
63 | 12.23 | 6 | Vittoria Battain -11 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:00 | ||
64 | 15.51 | 11 | Samuel Frank -11 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:50 | ||
65 | 14.30 | 12 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 14.09 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:50 |