ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 372 | 28.21 | 13 | Alexander Haugeby -00 | 32.33 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
2 | 372 | 4.67 | 8 | Alexander Haugeby -00 | 4.17 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
3 | 373 | DNS | Alice Kirk Damsgaard -01 | 12.35 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
4 | 373 | 1.43 | 2 | Alice Kirk Damsgaard -01 | 1.38 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
5 | 374 | 35.51 | 1 | Amanda Lillevang Rasmusse -97 | 34.86 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:10 |
6 | 375 | DNS | Améli Kampp -01 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
7 | 375 | 7.71 | 7 | Améli Kampp -01 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 | |
8 | 375 | 19.00 | 6 | Améli Kampp -01 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:50 | |
9 | 376 | 11.79 | 2 | Anders Bang -02 | 11.67 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:55 |
10 | 376 | 11.45 | 4 | Anders Bang -02 | 11.79 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:35 |
11 | 377 | DNS | Anders Emil Busk -01 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:45 | ||
12 | 379 | 12.05 | 4 | Andreas Christoffersen -01 | 11.97 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 |
13 | 379 | 11.96 | 6 | Andreas Christoffersen -01 | 12.05 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:45 |
14 | 380 | 2.00.04 | 1 | Andreas Lindgren -98 | 1.56.28 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:30 |
15 | 381 | 10.14.74 | 1 | Anna Mark Helwigh -00 | 10.45.06 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
16 | 539 | 3.26.43 | 5 | Anna Sofie Frænde -01 | 3.31.21 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 |
17 | 539 | 1.20 | 5 | Anna Sofie Frænde -01 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
18 | 539 | 18.88 | 7 | Anna Sofie Frænde -01 | 19.20 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:50 |
19 | 383 | DNS | Annika Haldbo -03 | 12.27 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 | |
20 | 383 | DNS | Annika Haldbo -03 | 4.18 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:30 | |
21 | 386 | 4.15.51 | 2 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:15 | |
22 | 386 | 3.45 | 6 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 3.44 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:40 |
23 | 388 | 2.41.81 | 7 | Astrid Bager -99 | 2.36.92 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
24 | 389 | 33.46 | 5 | August Hallberg -98 | 33.05 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:05 |
25 | 390 | 7.34 | 1 | Benjamin Gabrielsen -95 | 7.69 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:10 |
26 | 391 | 11.49 | 2 | Bertram Bing Costa -02 | 11.26 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:55 |
27 | 391 | 11.01 | 2 | Bertram Bing Costa -02 | 11.49 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:35 |
28 | 392 | 12.25 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
29 | 392 | 3.91 | 5 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 3.70 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:40 |
30 | 393 | 12.21 | 4 | Carl Johan Zachariae -04 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
31 | 393 | 4.38 | 1 | Carl Johan Zachariae -04 | 4.36 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 |
32 | 393 | 34.33 | 4 | Carl Johan Zachariae -04 | 36.74 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:40 |
33 | 396 | DNS | Cecilie Boesdal -01 | 3.14.39 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 | |
34 | 397 | 27.06 | 11 | Christian Cornelius -00 | 27.07 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
35 | 397 | 5.18 | 5 | Christian Cornelius -00 | 5.48 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
36 | 398 | 3.23.20 | 5 | Christian Holst Lindgreen -02 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 15:55 | |
37 | 398 | 7.22 | 5 | Christian Holst Lindgreen -02 | 6.47 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:55 |
38 | 398 | 18.42 | 7 | Christian Holst Lindgreen -02 | 24.52 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 |
39 | 399 | 1.25 | 1 | Christian Munch Skylv -01 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:30 |
40 | 399 | 31.01 | 3 | Christian Munch Skylv -01 | 29.79 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:30 |
41 | 400 | 11.55 | 1 | Clara Elvira Paludan -02 | 11.48 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
42 | 400 | 11.42 | 1 | Clara Elvira Paludan -02 | 11.55 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
43 | 400 | 11.27 | 2 | Clara Elvira Paludan -02 | 11.42 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 16:10 |
44 | 400 | 1.25 | 2 | Clara Elvira Paludan -02 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 |
45 | 400 | 16.57 | 6 | Clara Elvira Paludan -02 | 14.50 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 |
46 | 401 | 10.31.12 | 2 | Clara Kall -99 | 10.11.53 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
47 | 402 | DNS | Conrad Lind -01 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:45 | ||
48 | 403 | 25.27 | 4 | Daniel Kwadwo Korang -96 | 24.84 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:25 |
49 | 404 | DNS | Dhruv Mehrotra -03 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:25 | ||
50 | 404 | DNS | Dhruv Mehrotra -03 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:05 | ||
51 | 404 | DNS | Dhruv Mehrotra -03 | 4.12 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:30 | |
52 | 406 | 24.92 | 4 | Emil Frænde -00 | 24.95 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
53 | 406 | 5.52 | 2 | Emil Frænde -00 | 5.85 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
54 | 407 | 13.60 | 6 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 13.72 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
55 | 407 | 6.47 | 11 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 6.28 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
56 | 408 | 14.01 | 5 | Emilie Kirst -04 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
57 | 408 | DNS | Emilie Kirst -04 | 3.61 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:40 | |
58 | 410 | 27.81 | 6 | Emilie R. Hansen -99 | 27.42 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
59 | 410 | 12.08 | 2 | Emilie R. Hansen -99 | 12.26 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 |
60 | 411 | 5.08 | 3 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.62 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
61 | 412 | 28.98 | 15 | Emma Eriksen -00 | 28.55 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
62 | 412 | NM | Emma Eriksen -00 | 5.07 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
63 | 413 | 23.55 | 3 | Emma K. Larsen -98 | 21.52 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:10 |
64 | 414 | 18.84 | 6 | Eskild Johannessen -02 | 15.70 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 |
65 | 415 | 3.20.81 | 3 | Frida Schledermann -01 | 3.32.43 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 |
66 | 416 | 25.20 | 3 | Fuad Ahmad Raga -96 | 25.38 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:25 |
67 | 417 | 26.62 | 10 | Gabriel Lausten -00 | 26.02 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
68 | 417 | NM | Gabriel Lausten -00 | 5.41 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
69 | 418 | 11.17 | 2 | Gertrud Rose Jensen -01 | 11.22 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 |
70 | 418 | 11.17 | 3 | Gertrud Rose Jensen -01 | 11.17 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:40 |
71 | 418 | 14.01 | 10 | Gertrud Rose Jensen -01 | 15.75 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:50 |
72 | 419 | DNS | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 26.20 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | |
73 | 419 | 34.13 | 4 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:05 | |
74 | 420 | 2.32.73 | 3 | Hannah Illum Petersen -00 | 2.27.90 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
75 | 420 | DNS | Hannah Illum Petersen -00 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:30 | ||
76 | 420 | 4.94 | 4 | Hannah Illum Petersen -00 | 5.04 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
77 | 421 | DNS | Helena Nicolaisen -95 | 27.17 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:10 | |
78 | 422 | 10.59 | 2 | Ida Beiter Bomme -01 | 9.97 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 |
79 | 422 | 22.04 | 4 | Ida Beiter Bomme -01 | 26.11 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:50 |
80 | 423 | 3.07.08 | 1 | Ingrid Eckardt -01 | 3.08.89 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 |
81 | 423 | 1.40 | 4 | Ingrid Eckardt -01 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
82 | 423 | 19.43 | 5 | Ingrid Eckardt -01 | 21.42 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:50 |
83 | 425 | 25.01 | 5 | Jacob Hvorup -99 | 25.32 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
84 | 425 | 42.07 | 1 | Jacob Hvorup -99 | 37.98 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:30 |
85 | 425 | 1.55 | 2 | Jacob Hvorup -99 | 1.57 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 |
86 | 427 | 29.43 | 22 | Jasmin R Pedersen -99 | 28.99 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
87 | 427 | 4.22 | 18 | Jasmin R Pedersen -99 | 4.64 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
88 | 428 | 28.53 | 12 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 28.36 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
89 | 428 | 4.48 | 9 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 4.79 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
90 | 429 | DNS | Jonathan Thulstrup -01 | 3.47.17 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
91 | 429 | NM | Jonathan Thulstrup -01 | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
92 | 429 | 23.05 | 5 | Jonathan Thulstrup -01 | 25.15 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:30 |
93 | 430 | 12.36 | 4 | Josefine Sørensen -02 | 12.31 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
94 | 430 | 12.54 | 8 | Josefine Sørensen -02 | 12.36 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
95 | 430 | 5.23 | 15 | Josefine Sørensen -02 | 5.81 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
96 | 430 | DNS | Josefine Sørensen -02 | 11.40 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 | |
97 | 431 | 12.83 | 3 | Josephine Sofie Houlbjerg -04 | 13.21 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 |
98 | 431 | 3.92 | 4 | Josephine Sofie Houlbjerg -04 | 3.91 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:40 |
99 | 432 | 2.34.67 | 4 | Julie Falkebo Jensen -00 | 2.34.51 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
100 | 434 | 12.33 | 5 | Juliette Wessel Leroy -02 | 12.30 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
101 | 434 | 12.30 | 7 | Juliette Wessel Leroy -02 | 12.33 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
102 | 434 | 6.61 | 10 | Juliette Wessel Leroy -02 | 6.81 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
103 | 435 | DNF | Karla Schärfe -03 | 10.76 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 | |
104 | 435 | 4.31 | 2 | Karla Schärfe -03 | 4.33 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:30 |
105 | 436 | 4.47 | 10 | Karla Sonne Søndergaard -99 | 5.05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
106 | 437 | 5.21 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
107 | 437 | 11.76 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | |
108 | 438 | 30.61 | 2 | Klara Thers-Sonne -04 | 37.14 | Boldkast • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:25 |
109 | 439 | 28.40 | 11 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 28.10 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
110 | 439 | DNS | Laura Nørrung Poulsen -00 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:30 | ||
111 | 440 | 5.39 | 1 | Laura Tølløse -97 | 5.84 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
112 | 441 | DNS | Leonora Hede -98 | 27.95 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |
113 | 442 | 12.45 | 4 | Leonora Ricks -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 | |
114 | 442 | 11.01 | 8 | Leonora Ricks -02 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 | |
115 | 443 | 3.51.69 | 8 | Linus Christoffersen -03 | 3.54.87 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:25 |
116 | 444 | 3.04.89 | 1 | Linus Lindquist -02 | 3.10.62 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 15:55 |
117 | 445 | 11.80 | 2 | Liv Nedergaard -02 | 11.83 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
118 | 445 | 11.67 | 3 | Liv Nedergaard -02 | 11.80 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
119 | 445 | 11.92 | 7 | Liv Nedergaard -02 | 11.67 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 16:10 |
120 | 445 | 7.17 | 6 | Liv Nedergaard -02 | 8.12 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
121 | 447 | 2.08.62 | 2 | Louis Henriksen -99 | 2.07.83 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
122 | 448 | 2.27.37 | 9 | Louis Herrmann -99 | 2.20.34 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
123 | 449 | 55.29 | 3 | Louise Wessel Leroy -99 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:30 | |
124 | 449 | DNS | Louise Wessel Leroy -99 | 18.48 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
125 | 450 | 3.26.41 | 2 | Lucas Ravn -04 | 3.21.33 | 1000 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 14:25 |
126 | 451 | DNS | Mads Bæk-Larsen -96 | 44.77 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:05 | |
127 | 452 | 32.39 | 6 | Mads Christiansen -97 | 36.28 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:05 |
128 | 453 | 25.57 | 7 | Mads Holm -99 | 25.28 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
129 | 453 | 5.30 | 4 | Mads Holm -99 | 5.60 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
130 | 454 | 24.81 | 3 | Mads Lund -00 | 26.41 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
131 | 454 | DNS | Mads Lund -00 | 1.72 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
132 | 454 | 5.74 | 1 | Mads Lund -00 | 6.01 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
133 | 454 | 40.31 | 3 | Mads Lund -00 | 38.97 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
134 | 455 | 12.29 | 3 | Mads Rubek Vitoft -03 | 11.92 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:05 |
135 | 455 | 12.27 | 7 | Mads Rubek Vitoft -03 | 12.29 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:30 |
136 | 455 | 3.67 | 12 | Mads Rubek Vitoft -03 | 4.05 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:30 |
137 | 455 | 44.54 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | 49.93 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 |
138 | 456 | 10.90 | 1 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 11.01 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 |
139 | 456 | 10.96 | 2 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 10.90 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:45 |
140 | 457 | 35.72 | 4 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | 30.55 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 |
141 | 458 | 9.26.94 | 1 | Malthe Nielsen -99 | 9.33.49 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:50 |
142 | 460 | 3.10 | 1 | Maria Selck -99 | 3.20 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
143 | 461 | 3.16.74 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 3.17.00 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:15 |
144 | 462 | 1.89 | 1 | Massin Ait Bouziad -95 | 1.98 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:15 |
145 | 462 | 6.57 | 2 | Massin Ait Bouziad -95 | 6.46 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:10 |
146 | 463 | 12.41 | 5 | Mathilda Juel Gertz -02 | 12.59 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
147 | 463 | 12.64 | 7 | Mathilda Juel Gertz -02 | 12.41 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
148 | 463 | 1.10 | 6 | Mathilda Juel Gertz -02 | 1.15 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 |
149 | 463 | 5.49 | 14 | Mathilda Juel Gertz -02 | 6.05 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
150 | 464 | 29.05 | 17 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 30.47 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
151 | 464 | 4.44 | 13 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 4.80 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
152 | 465 | 10.41.63 | 3 | Matilde Willer -00 | 11.29.10 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
153 | 467 | 11.11 | 2 | Mikkel Christophersen -01 | 11.11 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 |
154 | 467 | 11.06 | 3 | Mikkel Christophersen -01 | 11.11 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:45 |
155 | 467 | 30.90 | 4 | Mikkel Christophersen -01 | 32.65 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:30 |
156 | 468 | 3.50 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 3.62 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:30 |
157 | 469 | 29.17 | 20 | Nana Birch Krull -99 | 29.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
158 | 469 | 4.23 | 17 | Nana Birch Krull -99 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
159 | 470 | 29.15 | 19 | Nanna Andersen -00 | 29.20 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
160 | 470 | 3.92 | 21 | Nanna Andersen -00 | 4.39 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
161 | 471 | 2.51.34 | 10 | Nanna Mentz -99 | 2.55.30 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
162 | 472 | DNS | Nanna Schaldemose -04 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 | ||
163 | 472 | 3.93 | 3 | Nanna Schaldemose -04 | 3.45 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:40 |
164 | 475 | 24.61 | 9 | Nicolai Lind Andersen -98 | 24.10 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
165 | 476 | DNS | Nikolai Lysholdt Petersen -01 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
166 | 477 | 24.88 | 10 | Nikolaj Graves -98 | 25.09 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
167 | 477 | 5.79 | 3 | Nikolaj Graves -98 | 5.78 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 |
168 | 477 | 37.05 | 3 | Nikolaj Graves -98 | 32.12 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:05 |
169 | 478 | 3.16.19 | 1 | Nikoline Høegh Ørum Niels -02 | 3.19.95 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
170 | 478 | 17.30 | 4 | Nikoline Høegh Ørum Niels -02 | 19.17 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 |
171 | 479 | 12.09 | 3 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 12.29 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
172 | 479 | 12.23 | 6 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 12.09 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
173 | 479 | 6.73 | 9 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 7.89 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
174 | 479 | 16.76 | 5 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 14.86 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 |
175 | 480 | 3.12.77 | 2 | Noah Grunnet Nouri -02 | 3.11.90 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 15:55 |
176 | 482 | DNS | Olivia Thorsgaard -00 | 27.23 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
177 | 482 | DNS | Olivia Thorsgaard -00 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:30 | ||
178 | 483 | 26.94 | 3 | Olivia Tuokila -00 | 26.46 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
179 | 541 | 20.46 | 6 | Oskar Kirk Damsgaard -01 | 16.98 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:30 |
180 | 485 | NM | Oswald Carstensen -02 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:30 | |
181 | 485 | 7.56 | 4 | Oswald Carstensen -02 | 8.30 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:55 |
182 | 485 | 22.02 | 5 | Oswald Carstensen -02 | 23.44 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 |
183 | 486 | 3.11 | 10 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 3.36 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 |
184 | 486 | 13.88 | 8 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 14.25 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:40 |
185 | 487 | 23.58 | 2 | Philip Reynolds -96 | 22.83 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:25 |
186 | 488 | DNS | Raiey Samson Babosha -96 | 2.13.39 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:30 | |
187 | 489 | 11.75 | 3 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 12.33 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 |
188 | 489 | 3.93 | 3 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 4.18 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 |
189 | 490 | 4.03.78 | 8 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:15 | |
190 | 490 | 34.15 | 1 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | 32.85 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 |
191 | 491 | 3.63 | 8 | Rebekka Schaldemose -03 | 3.75 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:30 |
192 | 492 | DNS | Rikke Andersen -98 | 5.15 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |
193 | 493 | 3.50.38 | 7 | Sara Flindt Grønning -03 | 3.48.90 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:15 |
194 | 493 | 3.53 | 11 | Sara Flindt Grønning -03 | 3.52 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:30 |
195 | 494 | 4.54 | 8 | Sara Vardar -00 | 4.62 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
196 | 495 | 29.06 | 18 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | 29.14 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
197 | 496 | 2.16.75 | 7 | Sebastian Nielsen -00 | 2.18.57 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
198 | 497 | 23.22 | 2 | Sebastian Pedersen -97 | 23.55 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
199 | 497 | 1.89 | 2 | Sebastian Pedersen -97 | 1.90 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
200 | 497 | 6.77 | 1 | Sebastian Pedersen -97 | 6.69 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 |
201 | 498 | 15.77 | 7 | Sebastian Thulstrup -04 | 16.01 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 |
202 | 498 | 2.88 | 14 | Sebastian Thulstrup -04 | 3.06 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 |
203 | 498 | 24.25 | 5 | Sebastian Thulstrup -04 | 25.26 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:40 |
204 | 499 | 2.60 | 4 | Selma Staun -00 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
205 | 500 | 12.70 | 5 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 12.82 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 |
206 | 500 | 1.15 | 6 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 1.21 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
207 | 500 | 15.78 | 8 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 15.55 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:50 |
208 | 501 | 13.00 | 5 | Sigurd Sandfeld -04 | 13.23 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 |
209 | 502 | 3.34.75 | 8 | Simon Hjorth Jensen -02 | 3.40 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 15:55 |
210 | 503 | DNS | Simon Traoré -98 | 23.75 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | |
211 | 503 | DNS | Simon Traoré -98 | 6.71 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
212 | 504 | 28.64 | 13 | Simone Hjort -99 | 27.91 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
213 | 504 | 4.79 | 6 | Simone Hjort -99 | 5.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
214 | 505 | 13.14 | 5 | Sofus Fich -01 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
215 | 505 | 3.33.24 | 4 | Sofus Fich -01 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:45 | |
216 | 506 | 10.71 | 1 | Sofus Lassen -03 | 10.80 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:05 |
217 | 506 | 10.37 | 1 | Sofus Lassen -03 | 10.71 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:30 |
218 | 506 | 4.55 | 1 | Sofus Lassen -03 | 4.66 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:30 |
219 | 509 | 37.53 | 1 | Sparta | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 16:40 | |
220 | 508 | 37.37 | 1 | Sparta | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 16:50 | |
221 | 508 | 34.47 | 1 | Sparta | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 16:50 | |
222 | 508 | 45.14 | 1 | Sparta | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 17:15 | |
223 | 507 | DNS | Sparta | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:25 | ||
224 | 509 | DNS | Sparta | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:25 | ||
225 | 510 | 34.75 | 1 | Sparta I | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 16:40 | |
226 | 512 | 45.77 | 1 | Sparta I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 17:00 | |
227 | 511 | 42.63 | 1 | Sparta I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 17:05 | |
228 | 514 | 42.14 | 1 | Sparta I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 17:15 | |
229 | 515 | 2.28.55 | 2 | Sparta I | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:20 | |
230 | 513 | 2.18.53 | 1 | Sparta I | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:25 | |
231 | 518 | DNS | Sparta II | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 16:40 | ||
232 | 520 | 47.39 | 2 | Sparta II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 17:00 | |
233 | 521 | DNF | Sparta II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 17:05 | ||
234 | 522 | 48.74 | 3 | Sparta II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 17:15 | |
235 | 523 | 2.35.03 | 3 | Sparta II | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:20 | |
236 | 517 | DNS | Sparta II | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:25 | ||
237 | 525 | 43.89 | 2 | Stefan Mortensen -96 | 43.14 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:05 |
238 | 526 | DNS | Suzanne Andersen -00 | 8.85 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | |
239 | 526 | DNS | Suzanne Andersen -00 | 25.52 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
240 | 528 | 9.33.41 | 2 | Thor Bendix Madsen -99 | 9.35.91 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:50 |
241 | 530 | 13.35 | 4 | Vigga Fich -04 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
242 | 530 | 3.30 | 7 | Vigga Fich -04 | 3.30 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:40 |
243 | 531 | 1.43 | 3 | Viktoria Dommer -01 | 1.42 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
244 | 532 | 11.58 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 12.04 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 |
245 | 532 | 4.19 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 4.10 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 |
246 | 533 | 10.58 | 1 | Vincent Plas -01 | 10.45 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 |
247 | 533 | 10.71 | 1 | Vincent Plas -01 | 10.58 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:45 |
248 | 540 | 3.88 | 10 | William Wittendorff -03 | 4.12 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:30 |