DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
26-27 aug., 2017
Arrangør: Hvidovre AM
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 148 | 15.31.56 | 5 | Alexander Siedler Nielsen -99 | 15.00.82 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:45 | |
2 | 149 | DNS | Alexandra Chistiansen -01 | 17.93 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | ||
3 | 152 | PB | 24.21 | 5 | Andreas Antoft -02 | 24.46 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
4 | 566 | 9.47 | 9 | Anne Lorenzen -02 | 9.64 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
5 | 154 | 40.92 | 1 | Annesofie Hartmann Nielsen -00 | 45.91 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:40 | |
6 | 154 | PB | 14.12 | 3 | Annesofie Hartmann Nielsen -00 | 13.29 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 |
7 | 156 | PB | 27.43 | 10 | Bjørk Nørremark -02 | 27.76 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 |
8 | 156 | 13.45 | 4 | Bjørk Nørremark -02 | 12.89 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
9 | 157 | 5.18 (w:+1.9) | 4 | Carla Nørremark -02 | 5.24 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:35 | |
10 | 159 | 23.60 | 8 | David Outzen -98 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | ||
11 | 160 | 27.12 | 9 | Elisabeth H. Simonsen -01 | 27.85 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
12 | 161 | PB | 23.67 | 7 | Haris Khan -00 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:30 | |
13 | 2.33.68 | 5 | Hvidovre | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:10 | |||
14 | 2.28.60 | 6 | Hvidovre | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:20 | |||
15 | DNS | Hvidovre | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:30 | ||||
16 | 2.13.80 | 2 | Hvidovre | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:30 | |||
17 | 4.23.42 | 1 | Hvidovre | 4 x 400 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 17:40 | |||
18 | DNS | Hvidovre | 4 x 400 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:40 | ||||
19 | 163 | DNS | Jacob Chua Ziska -97 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:50 | |||
20 | 164 | 2.33.28 | 10 | Josefine Munksdorf -02 | 2.27.53 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
21 | 165 | PB | 16.42 | 3 | Julie Kretzschmer -99 | 16.63 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:25 |
22 | 166 | 26.10 | 4 | Kamille Busch Hansen -00 | 26.36 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
23 | 167 | PB | 2.28.78 | 5 | Karin H. Simonsen -99 | 2.32.62 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:10 |
24 | 168 | 21.21 | 1 | Kristoffer Hari -97 | 20.96 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:50 | |
25 | 169 | 17.00.86 | 5 | Louis Cantby -01 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:20 | ||
26 | 170 | DNS | Majbritt Olesen -95 | 2.59 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 14:05 | ||
27 | 171 | 26.78 | 5 | Margit W. Frímundsdóttir -99 | 26.82 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:00 | |
28 | 171 | PB | 4.81 (w:+1.7) | 5 | Margit W. Frímundsdóttir -99 | 4.38 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:20 |
29 | 173 | NM | Matthias Hagen -97 | 44.40 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 10:45 | ||
30 | 173 | 15.88 | 1 | Matthias Hagen -97 | 15.88 kg • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:50 | ||
31 | 175 | PB | 25.05 | 11 | Miso Buha -03 | 25.20 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
32 | 176 | 23.99 | 7 | Navid Bazgir -95 | 23.97 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:50 | |
33 | 177 | 10.11.79 | 7 | Nikolaj Dons -02 | 9.55.99 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
34 | 179 | 2.06.02 | 10 | Sebastian Bergmann -01 | 2.01.69 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 | |
35 | 180 | DNS | Sebastian Larvad -01 | 25.29 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:30 | ||
36 | 184 | 27.13 | 10 | Teresa Bláhamar -01 | 27.71 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
37 | 184 | 4.47 (w:+3.2) | 11 | Teresa Bláhamar -01 | 4.70 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:20 | |
38 | 185 | PB | 45.10 | 1 | Thea Jensen -99 | 44.89 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:35 |
39 | 185 | PB | 35.64 | 5 | Thea Jensen -99 | 33.41 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:50 |
40 | 185 | 17.20 | 1 | Thea Jensen -99 | 17.55 | Vægtkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 16:50 | |
41 | 186 | 10.24 | 6 | Tobias Jakobsen -01 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:50 | ||
42 | 187 | DNS | Tummas Napoleon Arge -95 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:50 | |||
43 | 189 | PB | 24.98 | 2 | Zarah Buchwald -95 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:25 |