DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
Århus 1900 A/M
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 644 | 28.18 | 10 | Cornelia Andersen Slej -99 | 27.96 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
2 | 630 | DNS | Agnes Skovgaard -96 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:35 | |||
3 | 656 | 28.89 | 8 | Jasmin B. Esfahani -97 | 27.90 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:35 | |
4 | 674 | 24.59 | 1 | Mette Graversgaard -95 | 24.45 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:00 | |
5 | 681 | 25.65 | 4 | Sofie Albrechtsen -95 | 25.43 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:00 | |
6 | 636 | DNS | Anna Thestrup Andersen -95 | 25.45 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:00 | ||
7 | 684 | 25.72 | 7 | Tais Leicht Kjær | 25.57 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
8 | 675 | DNS | Philip Vikne Dalmose -01 | 26.90 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | ||
9 | 680 | DNS | Simon Hansen -98 | 21.37 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | ||
10 | 648 | DNS | Esben Poulsen -98 | 23.25 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | ||
11 | 654 | DNS | Jacob Møberg Klysner -98 | 24.17 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | ||
12 | 683 | DNS | Steffen U. Knudsen -98 | 21.69 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | ||
13 | 646 | DNS | Emil Søndergaard -96 | 23.07 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | ||
14 | 657 | DNS | Jesper Vatta Hvilsted -96 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | |||
15 | 631 | 23.89 | 10 | Alex Futtrup Christiansen -97 | 23.36 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | |
16 | 677 | DNS | Rúni Jakobsen -94 | 23.11 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:10 | ||
17 | 649 | DNS | Frederik Peschardt -95 | 22.18 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:10 | ||
18 | 635 | 2.31.14 | 15 | Anna Mosby Nielsen -01 | 2.27.81 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
19 | 665 | 2.24.53 | 7 | Laura Astrup -00 | 2.21.13 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
20 | 658 | 2.12.97 | 1 | Joseffa Keidser -95 | 2.10.14 | 800 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 10:30 | |
21 | 667 | 2.04.24 | 4 | Magnus Nyman HALL -99 | 2.01.17 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:50 | |
22 | 662 | PB | 2.01.12 | 6 | Kasper Korsgaard Nielsen -97 | 2.01.62 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:00 |
23 | 643 | 2.03.70 | 9 | Christian Asklund -94 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:10 | ||
24 | 642 | 1.57.48 | 5 | Christian A. Larsen -93 | 1.57.74 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:10 | |
25 | 635 | DNS | Anna Mosby Nielsen -01 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |||
26 | 665 | 11.35.31 | 5 | Laura Astrup -00 | 11.02.14 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |
27 | 670 | 12.08.80 | 7 | Marie Halkjær Dupont -98 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | ||
28 | 678 | PB | 16.38.78 | 5 | Sander Kragelund Christse -99 | 17.08.58 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 |
29 | 676 | 18.31.18 | 13 | Rasmus Lorenzen -98 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 | ||
30 | 640 | PB | 16.30.52 | 5 | Casper Giversen | 16.33.96 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:55 |
31 | 673 | 14.27 | 5 | Mathilde Brüchle Kodal -01 | 14.13 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
32 | 668 | 15.24 | 1 | Mai Stæhr Rødtnes -99 | 15.15 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:20 | |
33 | 639 | 16.15 | 3 | Caroline Graversgaard Joh -98 | 15.87 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:20 | |
34 | 666 | 15.23 | 1 | Liv Stæhr Rødtnes -99 | 15.06 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:20 | |
35 | 668 | 15.54 | 3 | Mai Stæhr Rødtnes -99 | 15.24 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:35 | |
36 | 639 | 16.92 | 6 | Caroline Graversgaard Joh -98 | 16.15 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:35 | |
37 | 666 | 15.18 | 1 | Liv Stæhr Rødtnes -99 | 15.23 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:35 | |
38 | 674 | 14.32 | 1 | Mette Graversgaard -95 | 13.84 | 100 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:55 | |
39 | 637 | 16.60 | 2 | Anton Bisgaard -01 | 16.14 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:35 | |
40 | 661 | 16.71 | 4 | Kasper Hørmann -01 | 16.66 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:35 | |
41 | 637 | 16.63 | 5 | Anton Bisgaard -01 | 16.60 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
42 | 661 | 16.91 | 6 | Kasper Hørmann -01 | 16.71 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
43 | 688 | 16.93 | 4 | Thomas Elling Christensen -97 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:15 | ||
44 | 672 | PB | 1.80 | 11 | Martha Thestrup Andersen | 1.70 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 |
45 | 647 | =PB | 2.10 | 10 | Emma Guldager -01 | 2.10 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 |
46 | 634 | =PB | 2.80 | 4 | Amanda Kyhn | 2.80 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 |
47 | 659 | 2.60 | 5 | Julie Harsmann | 2.70 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
48 | 641 | 2.50 | 6 | Cecilie B. Meier | 2.70 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
49 | 682 | NM | Sofie Johanning Garset -99 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | ||
50 | 660 | =PB | 2.60 | 5 | Karoline F Madsen -99 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
51 | 651 | =PB | 2.40 | 3 | Hanne Hansen -97 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:25 |
52 | 686 | 4.99 | 6 | Thea Lyng Møller Jensen -01 | 5.23 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | |
53 | 653 | DNS | Helena S. Lang -98 | 5.15 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | ||
54 | 679 | DNS | Sarah Bahat -99 | 5.07 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | ||
55 | 645 | 4.53 | 5 | Edna Maria Debes -97 | 4.80 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:00 | |
56 | 655 | DNS | Janne Nielsen -93 | 5.62 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 9:00 | ||
57 | 637 | 4.79 | 12 | Anton Bisgaard -01 | 4.93 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
58 | 675 | DNS | Philip Vikne Dalmose -01 | 5.01 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | ||
59 | 654 | DNS | Jacob Møberg Klysner -98 | 5.83 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | ||
60 | 690 | 6.32 | 7 | Tórur Mortensen -98 | 6.49 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
61 | 632 | 8.01 | 16 | Amalie Holmark Andersen -01 | 8.30 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |
62 | 638 | PB | 10.02 | 11 | Anton Kühl -01 | 9.55 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:50 |
63 | 632 | 19.81 | 14 | Amalie Holmark Andersen -01 | 22.25 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
64 | 687 | 19.68 | 12 | Therese Johansen -99 | 22.97 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 | |
65 | 638 | 22.83 | 11 | Anton Kühl -01 | 28.71 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
66 | 669 | PB | 54.67 | 1 | Marcus Thomsen -98 | 51.78 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
67 | 663 | PB | 51.26 | 1 | Kristoffer Thomsen -96 | 50.33 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:15 |
68 | 650 | 42.65 | 3 | Hallur Simonsen -95 | 44.89 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:30 | |
69 | 635 | 24.35.98 | 3 | Anna Mosby Nielsen -01 | 3000 meter gang • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:40 | ||
70 | 696 | 2.34.92 | 5 | Århus 1900 1.hold -01 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:20 | ||
71 | 697 | 2.43.83 | 9 | Århus 1900 2.hold -01 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:20 | ||
72 | 695 | 2.21.55 | 2 | Århus 1900 1.hold -99 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:50 | ||
73 | 698 | DNS | Århus 1900 2.hold | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:50 | |||
74 | 693 | DNS | Århus 1900 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:40 | |||
75 | 694 | DNS | Århus 1900 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 18:00 | |||
76 | 692 | DNS | Århus 1900 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 18:10 | |||
77 | 691 | 3.37.31 | 3 | Århu 1900 D19 -98 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 18:20 |