Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
29-30 aug., 2015
Arrangør: Sparta
SWE - KA2 IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 138 | DNS | Binai Ahmad -97 | 150 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 | ||
2 | 135 | 27.21 | 5 | Julia Olander -99 | 26.68 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:10 |
3 | 134 | DNS | Freja Andersdotter -01 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:10 | ||
4 | 139 | 29.28 | 8 | Ian Stanojevic -02 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
5 | 136 | 2.23.27 | 2 | Ebba Berglin -01 | 2.21.09 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 |
6 | 137 | 3.36.25 | 1 | Frida Berglin -05 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:30 | |
7 | 142 | 11.15 | 3 | Clara Johansson -02 | 10.34 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:25 |
8 | 144 | 11.92 | 1 | Emmy Smedberg -00 | 11.80 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:30 |
9 | 141 | 13.92 | 4 | Sara Grahn -00 | 13.50 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:30 |
10 | 134 | 12.97 | 1 | Freja Andersdotter -01 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:30 | |
11 | 144 | 11.99 | 1 | Emmy Smedberg -00 | 11.92 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:35 |
12 | 141 | 14.04 | 5 | Sara Grahn -00 | 13.92 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:35 |
13 | 134 | DNS | Freja Andersdotter -01 | 12.97 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:35 | |
14 | 147 | 1.45 | 4 | Hilma Hofström -00 | 1.49 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
15 | 136 | DNS | Ebba Berglin -01 | 1.38 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
16 | 135 | 5.00 | 3 | Julia Olander -99 | 5.38 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:45 |
17 | 146 | 2.80 | 4 | Klara Ekelund -99 | 5.43 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:45 |
18 | 645 | 5.01 | 2 | Lisa Stenlund -99 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:45 | |
19 | 145 | 5.63 | 1 | Samuel Olsson Lundh -95 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 | |
20 | 140 | 3.89 | 4 | Lea Stanojevic -05 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
21 | 137 | 3.80 | 5 | Frida Berglin -05 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
22 | 142 | 4.34 | 6 | Clara Johansson -02 | 4.54 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
23 | 143 | 25.59 | 6 | Hanna Svensson -99 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:30 | |
24 | 143 | DNS | Hanna Svensson -99 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 | ||
25 | 136 | 14.30 | 8 | Ebba Berglin -01 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:40 | |
26 | 141 | 15.53 | 7 | Sara Grahn -00 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:40 | |
27 | 644 | DNS | Emil Stenlund -01 | 40.50 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:35 | |
28 | 145 | 55.79 | 2 | Samuel Olsson Lundh -95 | 30.58 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:30 |