ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 501 | 3.29.12 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 3.28 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:40 | |
2 | 501 | 11.49 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 11.50 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
3 | 416 | 13.08 | 5 | Annika Haldbo -03 | 12.98 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
4 | 473 | 3.81 | 3 | Karla Schärfe -03 | 3.95 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:50 | |
5 | 416 | 3.55 | 6 | Annika Haldbo -03 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:50 | ||
6 | 501 | 30.16 | 3 | Marie Falkebo Jensen -03 | 32.56 | Boldkast • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:55 | |
7 | 473 | 30.10 | 4 | Karla Schärfe -03 | 29.72 | Boldkast • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:55 | |
8 | 433 | DNS | Clara Elvira Paludan -02 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:40 | |||
9 | 442 | 4.29.51 | 7 | Emilie Bank -02 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:40 | ||
10 | 507 | DNS | Mie Hylling Axelsson -02 | 13.98 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 | ||
11 | 484 | DNS | Liv Nedergaard -02 | 13.82 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 | ||
12 | 485 | 12.47 | 2 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 13.01 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 | |
13 | 498 | 3.57 | 11 | Maria Boesdal -02 | 3.83 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 | |
14 | 472 | 3.63 | 9 | Juliette Wessel Leroy -02 | 3.64 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 | |
15 | 507 | 3.25 | 20 | Mie Hylling Axelsson -02 | 3.60 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 | |
16 | 470 | 3.30 | 18 | Josefine Sørensen -02 | 3.35 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 | |
17 | 433 | 3.86 | 4 | Clara Elvira Paludan -02 | 3.94 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 | |
18 | 439 | 3.51 | 14 | Ellen Lawaetz -02 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 | ||
19 | 517 | 3.04 | 24 | Nina-Tao Huang Hahnemann -02 | 3.33 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 | |
20 | 506 | 3.24 | 21 | Matilda Juel Gertz -02 | 3.16 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 | |
21 | 498 | 20.40 | 14 | Maria Boesdal -02 | 23.41 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 | |
22 | 470 | 17.25 | 17 | Josefine Sørensen -02 | 17.46 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 | |
23 | 433 | 18.32 | 15 | Clara Elvira Paludan -02 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 | ||
24 | 442 | 18.00 | 16 | Emilie Bank -02 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 | ||
25 | 439 | 23.64 | 10 | Ellen Lawaetz -02 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 | ||
26 | 517 | 24.93 | 8 | Nina-Tao Huang Hahnemann -02 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 | ||
27 | 506 | 22.84 | 12 | Matilda Juel Gertz -02 | 24.08 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:25 | |
28 | 442 | +60 | 5.10.52 | 3 | Emilie Bank -02 | 600 meter gang • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
29 | 485 | 4.07.95 | 1 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 600 meter gang • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | ||
30 | 539 | 35.14 | 1 | Sparta II | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 16:15 | ||
31 | 537 | 38.69 | 5 | Sparta | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 16:15 | ||
32 | 538 | 37.85 | 4 | Sparta I | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 16:15 | ||
33 | 454 | 12.44 | 3 | Gertrud Rose Jensen -01 | 11.97 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 | |
34 | 405 | 12.80 | 6 | Alice Kirk Damsgaard -01 | 12.72 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 | |
35 | 459 | 11.92 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 11.57 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 | |
36 | 544 | 11.89 | 3 | Viktoria Dommer -01 | 12.10 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 | |
37 | 531 | 13.12 | 7 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 13.49 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 | |
38 | 454 | 12.02 | 5 | Gertrud Rose Jensen -01 | 12.44 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:15 | |
39 | 459 | DNS | Ida Beiter Bomme -01 | 11.92 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:15 | ||
40 | 544 | 11.83 | 4 | Viktoria Dommer -01 | 11.89 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:15 | |
41 | 428 | 3.27.03 | 3 | Cecilie Boesdal -01 | 3.28.26 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:15 | |
42 | 413 | 3.33.14 | 5 | Anna Sofie Frænde -01 | 3.37.09 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:15 | |
43 | 460 | 3.15.60 | 1 | Ingrid Eckardt -01 | 3.17.50 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:15 | |
44 | 544 | 3.34.05 | 7 | Viktoria Dommer -01 | 3.30.59 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:15 | |
45 | 405 | 1.31 | 3 | Alice Kirk Damsgaard -01 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
46 | 459 | 1.31 | 4 | Ida Beiter Bomme -01 | 1.31 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
47 | 413 | 1.05 | 7 | Anna Sofie Frænde -01 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
48 | 460 | 1.28 | 5 | Ingrid Eckardt -01 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
49 | 544 | 1.34 | 1 | Viktoria Dommer -01 | 1.31 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
50 | 531 | 1.10 | 6 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
51 | 428 | 7.36 | 5 | Cecilie Boesdal -01 | 7.48 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 | |
52 | 454 | 7.39 | 4 | Gertrud Rose Jensen -01 | 6.74 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 | |
53 | 413 | 14.92 | 3 | Anna Sofie Frænde -01 | 13.61 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 | |
54 | 539 | 49.00 | 2 | Sparta II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 16:30 | ||
55 | 538 | 44.24 | 1 | Sparta I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 16:30 | ||
56 | 542 | 12.09 | 3 | Suzanne Andersen -00 | 11.57 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
57 | 461 | 11.36 | 2 | Iona Pardis White -00 | 11.24 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
58 | 530 | 12.87 | 6 | Selma Staun -00 | 12.48 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
59 | 429 | 12.94 | 6 | Cecilie Næsby -00 | 12.61 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
60 | 412 | DNS | Anna Mark Helwigh -00 | 11.85 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | ||
61 | 518 | 11.19 | 1 | Olivia Tuokila -00 | 11.05 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
62 | 505 | DNS | Mathilde Willer -00 | 12.51 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | ||
63 | 446 | 11.45 | 2 | Emma Eriksen -00 | 11.31 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
64 | 426 | 13.49 | 7 | Caroline T Hansen -00 | 13.38 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
65 | 547 | 12.58 | 5 | Xenia Kaas Bruun -00 | 12.57 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
66 | 503 | 11.97 | 4 | Mathilde Brix-Priésner -00 | 11.08 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
67 | 512 | 11.95 | 3 | Nanna Andersen -00 | 11.80 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
68 | 542 | 11.84 | 5 | Suzanne Andersen -00 | 12.09 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Søndag kl. 13:05 | |
69 | 461 | 11.42 | 2 | Iona Pardis White -00 | 11.36 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Søndag kl. 13:05 | |
70 | 518 | 11.15 | 1 | Olivia Tuokila -00 | 11.19 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Søndag kl. 13:05 | |
71 | 446 | 11.43 | 2 | Emma Eriksen -00 | 11.45 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Søndag kl. 13:05 | |
72 | 503 | DNS | Mathilde Brix-Priésner -00 | 11.97 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Søndag kl. 13:05 | ||
73 | 512 | 12.02 | 7 | Nanna Andersen -00 | 11.95 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Søndag kl. 13:05 | |
74 | 542 | 11.73 | 7 | Suzanne Andersen -00 | 11.84 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:20 | |
75 | 461 | DNS | Iona Pardis White -00 | 11.42 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:20 | ||
76 | 518 | 11.04 | 2 | Olivia Tuokila -00 | 11.15 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:20 | |
77 | 446 | 11.36 | 4 | Emma Eriksen -00 | 11.43 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:20 | |
78 | 480 | 3.26.79 | 3 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 3.17.64 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:50 | |
79 | 457 | 3.20.26 | 2 | Hannah Illum Petersen -00 | 3.16.75 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:50 | |
80 | 412 | DNS | Anna Mark Helwigh -00 | 3.24.27 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:50 | ||
81 | 505 | DNS | Mathilde Willer -00 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:50 | |||
82 | 530 | 1.34 | 4 | Selma Staun -00 | 1.39 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
83 | 429 | 1.15 | 8 | Cecilie Næsby -00 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
84 | 480 | 1.40 | 1 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
85 | 518 | 1.34 | 3 | Olivia Tuokila -00 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
86 | 426 | 1.37 | 2 | Caroline T Hansen -00 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
87 | 512 | 1.25 | 6 | Nanna Andersen -00 | 1.37 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
88 | 542 | 10.30 | 4 | Suzanne Andersen -00 | 9.90 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 | |
89 | 446 | 11.13 | 2 | Emma Eriksen -00 | 10.75 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 | |
90 | 547 | 7.68 | 11 | Xenia Kaas Bruun -00 | 7.58 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 | |
91 | 457 | 22.59 | 5 | Hannah Illum Petersen -00 | 26.79 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 | |
92 | 446 | 28.27 | 1 | Emma Eriksen -00 | 29.35 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 | |
93 | 426 | 25.44 | 2 | Caroline T Hansen -00 | 23.64 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 | |
94 | 540 | 44.52 | 2 | Sparta III | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:35 | ||
95 | 539 | 43.21 | 1 | Sparta II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:35 | ||
96 | 538 | DNS | Sparta I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:35 | |||
97 | 495 | 31.86 | 17 | Malou Celia Postvang -99 | 31.25 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
98 | 482 | DNS | Leonora Hede -98 | 27.95 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | ||
99 | 464 | 29.51 | 11 | Jasmin Pedersen -99 | 30.51 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
100 | 488 | 30.26 | 13 | Louise Wessel Leroy -99 | 31.84 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
101 | 474 | DNS | Karla Sonne Søndergaard -99 | 28.69 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | ||
102 | 411 | 29.94 | 12 | Ane Kjærgaard -98 | 30.81 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
103 | 504 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |||
104 | 445 | 27.33 | 2 | Emma Beiter Bomme -98 | 26.50 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
105 | 476 | 28.09 | 4 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 27.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
106 | 444 | 28.25 | 5 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 28.00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
107 | 407 | 2.30.44 | 7 | Andrea Steen Sørensen -99 | 2.24.83 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
108 | 419 | 2.39.18 | 11 | Astrid Bager -99 | 2.40.11 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
109 | 466 | 2.35.89 | 8 | Johanna Munch Skyvl -99 | 2.33.35 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
110 | 499 | 2.16.75 | 1 | Maria H. B. Andersen -98 | 2.12.68 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
111 | 513 | 2.19.20 | 3 | Natalja Norius-Pedersen -98 | 2.17.76 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
112 | 434 | 10.22.94 | 1 | Clara Kall -99 | 10.11.53 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
113 | 418 | 10.35.87 | 2 | Asta Kielgast -99 | 10.46.08 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
114 | 414 | 53.76 | 5 | Anne Krarup Knudsen -98 | 54.35 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
115 | 415 | 44.16 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 44.76 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
116 | 509 | DNS | Mira Guldbrandsen -98 | 3.45 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
117 | 500 | 2.80 | 2 | Maria Selck -99 | 2.83 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
118 | 495 | 3.54 | 17 | Malou Celia Postvang -99 | 3.71 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
119 | 527 | 5.09 | 2 | Rikke Andersen -98 | 5.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
120 | 464 | 3.99 | 15 | Jasmin Pedersen -99 | 4.16 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
121 | 474 | DNS | Karla Sonne Søndergaard -99 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
122 | 411 | 4.37 | 13 | Ane Kjærgaard -98 | 4.56 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
123 | 508 | DNS | Mille Lindholm Pedersen -99 | 4.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
124 | 504 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 4.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
125 | 445 | 4.92 | 3 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.62 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
126 | 467 | 4.38 | 12 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
127 | 443 | DNS | Emilie Persson -99 | 4.21 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
128 | 451 | 4.13 | 14 | Freja Lomholt -99 | 4.44 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
129 | 444 | 4.45 | 10 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
130 | 447 | 8.95 | 9 | Emma Larsen -98 | 8.35 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
131 | 475 | 12.71 | 1 | Karoline Mangor -98 | 12.70 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
132 | 476 | 10.71 | 5 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 10.94 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
133 | 451 | 9.94 | 6 | Freja Lomholt -99 | 10.99 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
134 | 444 | 11.42 | 2 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 11.57 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
135 | 447 | 16.38 | 8 | Emma Larsen -98 | 18.70 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
136 | 475 | 25.41 | 4 | Karoline Mangor -98 | 32.56 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
137 | 539 | 2.29.91 | 2 | Sparta II | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:00 | ||
138 | 538 | DUR | 2.19.07 | 1 | Sparta I | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:00 | |
139 | 511 | 30.24 | 5 | Nana Mägi -97 | 29.92 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |
140 | 481 | 26.90 | 2 | Laura Tølløse -97 | 26.36 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |
141 | 437 | DNS | Ditte Schmidt -97 | 28.65 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | ||
142 | 471 | 2.20.64 | 1 | Josephine Thestrup -96 | 2.18.40 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
143 | 421 | DNS | Augusta Korsgaard -97 | 2.24.55 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | ||
144 | 511 | 4.74 | 8 | Nana Mägi -97 | 4.77 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |
145 | 469 | 4.53 | 9 | Josefine Müntzberg -96 | 5.07 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |
146 | 477 | 5.00 | 6 | Kristina Sieland -96 | 5.15 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |
147 | 481 | 5.55 | 2 | Laura Tølløse -97 | 5.84 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |
148 | 437 | 4.79 | 7 | Ditte Schmidt -97 | 4.87 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |
149 | 422 | 5.30 | 3 | Benedicte Heegaard -97 | 5.30 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |
150 | 406 | 28.93 | 3 | Amanda L. Rasmussen -97 | 30.01 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:10 | |
151 | 537 | 2.33.99 | 1 | Sparta | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:00 | ||
152 | 458 | 28.76 | 2 | Helena Nicolaisen -95 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:05 | ||
153 | 458 | 24.59 | 2 | Helena Nicolaisen -95 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 | ||
154 | 463 | 3.46.63 | 5 | Jakob Haugaard Bohl Ander -03 | 1000 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:50 | ||
155 | 496 | 4.13.67 | 7 | Malte Bank -03 | 1000 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:50 | ||
156 | 493 | 12.53 | 2 | Mads Rubek Vitoft -03 | 12.36 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
157 | 535 | 11.39 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 11.29 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
158 | 463 | 3.54 | 7 | Jakob Haugaard Bohl Ander -03 | 3.51 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
159 | 496 | 3.15 | 11 | Malte Bank -03 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 | ||
160 | 546 | 3.77 | 5 | William Wittendorf -03 | 3.93 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
161 | 535 | 4.25 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 4.46 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
162 | 493 | 40.68 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | 35.55 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:25 | |
163 | 496 | 30.55 | 7 | Malte Bank -03 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:25 | ||
164 | 537 | DQ | Sparta | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 16:20 | |||
165 | 483 | 3.16.73 | 1 | Linus Lindquist -02 | 3.24 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:50 | |
166 | 532 | DNS | Simon Hjorth Jensen -02 | 3.50 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:50 | ||
167 | 537 | DNS | Sparta | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 16:20 | |||
168 | 494 | 11.49 | 1 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 11.41 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:55 | |
169 | 520 | 13.39 | 6 | Oskar Kirk Damsgaard -01 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:55 | ||
170 | 408 | 12.59 | 5 | Andreas Christoffersen -01 | 12.72 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:55 | |
171 | 494 | 11.51 | 3 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 11.49 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:10 | |
172 | 435 | 3.10.42 | 1 | Conrad Lind -01 | 3.08.30 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 15:10 | |
173 | 417 | 3.53.93 | 6 | Anton P Schläger -01 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 15:10 | ||
174 | 534 | DNS | Sofus Fich -01 | 3.46.29 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 15:10 | ||
175 | 468 | 3.54.28 | 7 | Jonathan Thulstrup -01 | 4.00.35 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 15:10 | |
176 | 431 | NM | Christian Munch Skylv -01 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:30 | ||
177 | 468 | 6.35 | 6 | Jonathan Thulstrup -01 | 6.68 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:55 | |
178 | 417 | 19.07 | 9 | Anton P Schläger -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 | ||
179 | 468 | 20.98 | 7 | Jonathan Thulstrup -01 | 18.43 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
180 | 431 | 28.23 | 3 | Christian Munch Skylv -01 | 21.84 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
181 | 539 | DNS | Sparta II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 16:40 | |||
182 | 538 | 48.03 | 1 | Sparta I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 16:40 | ||
183 | 523 | DNS | Peter Moll Berg -00 | 11.45 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
184 | 432 | 14.19 | 5 | Christoffer Bernsen -00 | 13.16 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
185 | 489 | DNS | Lucas Bunch -00 | 11.46 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
186 | 453 | 11.10 | 2 | Gabriel Lausten -00 | 11.21 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
187 | 440 | 10.73 | 1 | Emil Frænde -00 | 10.73 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
188 | 441 | DNS | Emil Jessen -00 | 11.65 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
189 | 453 | 10.94 | 4 | Gabriel Lausten -00 | 11.10 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:20 | |
190 | 440 | 10.78 | 2 | Emil Frænde -00 | 10.73 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:20 | |
191 | 528 | 3.10.44 | 2 | Sebastian Nielsen -00 | 3.11.10 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:00 | |
192 | 432 | 3.44.66 | 5 | Christoffer Bernsen -00 | 3.40 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:00 | |
193 | 440 | DNS | Emil Frænde -00 | 1.53 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:30 | ||
194 | 492 | 10.67 | 1 | Mads Lund -00 | 10.87 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:05 | |
195 | 453 | 6.91 | 5 | Gabriel Lausten -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:05 | ||
196 | 528 | 36.97 | 1 | Sebastian Nielsen -00 | 36.49 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:15 | |
197 | 492 | 33.87 | 2 | Mads Lund -00 | 32.94 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:15 | |
198 | 403 | DNS | Alexander Haugeby -00 | 22.77 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:15 | ||
199 | 441 | 28.91 | 4 | Emil Jessen -00 | 26.06 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:15 | |
200 | 539 | 42.18 | 1 | Sparta II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 16:40 | ||
201 | 538 | DNS | Sparta I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 16:40 | |||
202 | 462 | 28.47 | 9 | Jacob Hvorup -99 | 27.73 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
203 | 536 | 25.55 | 3 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 25.26 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
204 | 533 | 24.53 | 2 | Simon Traore -98 | 24.38 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
205 | 516 | DNS | Nicolai Lind Andersen -98 | 25.40 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | ||
206 | 409 | 1.59.98 | 1 | Andreas Lindgreen -98 | 1.56.62 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |
207 | 486 | DNS | Louis Henriksen -99 | 2.13.15 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | ||
208 | 497 | 10.16.35 | 4 | Malthe Nielsen -99 | 10.22.24 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
209 | 487 | 10.07.61 | 2 | Louis Hermann -99 | 10.01.27 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
210 | 410 | 42.25 | 1 | Andreas Sandfeld Hansen -99 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:00 | ||
211 | 462 | 1.40 | 7 | Jacob Hvorup -99 | 1.46 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
212 | 410 | 1.70 | 1 | Andreas Sandfeld Hansen -99 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
213 | 545 | 1.67 | 2 | Virgil Topholm Hartmann -98 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
214 | 545 | 3.40 | 1 | Virgil Topholm Hartmann -98 | 3.30 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |
215 | 462 | 4.81 | 6 | Jacob Hvorup -99 | 4.77 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
216 | 410 | 5.46 | 3 | Andreas Sandfeld Hansen -99 | 5.37 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
217 | 545 | 5.32 | 4 | Virgil Topholm Hartmann -98 | 5.36 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
218 | 456 | 5.05 | 5 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 5.18 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
219 | 533 | 6.27 | 1 | Simon Traore -98 | 6.48 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
220 | 514 | 30.21 | 5 | Nicholas Søjnæs -98 | 30.01 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | |
221 | 456 | 19.79 | 11 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 30.99 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | |
222 | 420 | 39.33 | 2 | August Hallberg -98 | 37.68 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | |
223 | 539 | DQ | Sparta II | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:05 | |||
224 | 538 | 2.15.01 | 1 | Sparta I | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:05 | ||
225 | 452 | 25.77 | 13 | Fuad Ahmed Raga -96 | 25.38 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | |
226 | 436 | 25.90 | 15 | Daniel Koreng -96 | 25.55 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | |
227 | 450 | DNS | Frederik Schou-Nielsen -96 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | |||
228 | 524 | 24.23 | 4 | Philip Reynolds -96 | 23.96 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | |
229 | 526 | 16.36.71 | 3 | Remi Rosseau -97 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | ||
230 | 455 | 16.19.83 | 2 | Gustav Krøll -96 | 16.31.18 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
231 | 402 | 57.17 | 1 | Albert Lund Kuhlmann -97 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | ||
232 | 529 | DNS | Sebastian Pedersen -97 | 1.72 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | ||
233 | 402 | 1.68 | 2 | Albert Lund Kuhlmann -97 | 1.80 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
234 | 424 | 1.65 | 4 | Bulut Bursali -97 | 1.63 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
235 | 529 | DNS | Sebastian Pedersen -97 | 5.95 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | ||
236 | 424 | 4.96 | 5 | Bulut Bursali -97 | 5.12 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
237 | 491 | 29.51 | 8 | Mads Christiansen -97 | 29.82 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | |
238 | 490 | 45.94 | 1 | Mads Bæk-Larsen -96 | 46.82 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | |
239 | 402 | 37.13 | 5 | Albert Lund Kuhlmann -97 | 35.16 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | |
240 | 537 | 2.07.95 | 1 | Sparta | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:05 | ||
241 | 525 | DNS | Rasmus Hjorth Christensen -95 | 1.57.53 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:30 | ||
242 | 515 | 53.52 | 1 | Nicolai Hartling -94 | 53.20 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:45 | |
243 | 502 | 1.98 | 1 | Massin Ait Bouziad -95 | 1.93 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:15 | |
244 | 423 | 7.47 | 1 | Benjamin Gabrielsen -95 | 7.27 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:10 |