ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 495 | 31.86 | 17 | Malou Celia Postvang -99 | 31.25 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
2 | 482 | DNS | Leonora Hede -98 | 27.95 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | ||
3 | 464 | 29.51 | 11 | Jasmin Pedersen -99 | 30.51 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
4 | 488 | 30.26 | 13 | Louise Wessel Leroy -99 | 31.84 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
5 | 474 | DNS | Karla Sonne Søndergaard -99 | 28.69 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | ||
6 | 411 | 29.94 | 12 | Ane Kjærgaard -98 | 30.81 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
7 | 504 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |||
8 | 445 | 27.33 | 2 | Emma Beiter Bomme -98 | 26.50 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
9 | 476 | 28.09 | 4 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 27.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
10 | 444 | 28.25 | 5 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 28.00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
11 | 407 | 2.30.44 | 7 | Andrea Steen Sørensen -99 | 2.24.83 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
12 | 419 | 2.39.18 | 11 | Astrid Bager -99 | 2.40.11 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
13 | 466 | 2.35.89 | 8 | Johanna Munch Skyvl -99 | 2.33.35 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
14 | 499 | 2.16.75 | 1 | Maria H. B. Andersen -98 | 2.12.68 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
15 | 513 | 2.19.20 | 3 | Natalja Norius-Pedersen -98 | 2.17.76 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
16 | 434 | 10.22.94 | 1 | Clara Kall -99 | 10.11.53 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
17 | 418 | 10.35.87 | 2 | Asta Kielgast -99 | 10.46.08 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
18 | 414 | 53.76 | 5 | Anne Krarup Knudsen -98 | 54.35 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
19 | 415 | 44.16 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 44.76 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
20 | 509 | DNS | Mira Guldbrandsen -98 | 3.45 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
21 | 500 | 2.80 | 2 | Maria Selck -99 | 2.83 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
22 | 495 | 3.54 | 17 | Malou Celia Postvang -99 | 3.71 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
23 | 527 | 5.09 | 2 | Rikke Andersen -98 | 5.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
24 | 464 | 3.99 | 15 | Jasmin Pedersen -99 | 4.16 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
25 | 474 | DNS | Karla Sonne Søndergaard -99 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
26 | 411 | 4.37 | 13 | Ane Kjærgaard -98 | 4.56 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
27 | 508 | DNS | Mille Lindholm Pedersen -99 | 4.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
28 | 504 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 4.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
29 | 445 | 4.92 | 3 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.62 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
30 | 467 | 4.38 | 12 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
31 | 443 | DNS | Emilie Persson -99 | 4.21 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
32 | 451 | 4.13 | 14 | Freja Lomholt -99 | 4.44 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
33 | 444 | 4.45 | 10 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
34 | 447 | 8.95 | 9 | Emma Larsen -98 | 8.35 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
35 | 475 | 12.71 | 1 | Karoline Mangor -98 | 12.70 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
36 | 476 | 10.71 | 5 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 10.94 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
37 | 451 | 9.94 | 6 | Freja Lomholt -99 | 10.99 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
38 | 444 | 11.42 | 2 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 11.57 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
39 | 447 | 16.38 | 8 | Emma Larsen -98 | 18.70 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
40 | 475 | 25.41 | 4 | Karoline Mangor -98 | 32.56 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
41 | 539 | 2.29.91 | 2 | Sparta II | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:00 | ||
42 | 538 | DUR | 2.19.07 | 1 | Sparta I | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:00 |