ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
18-19 jun., 2016
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 472 | 1.58 | 1 | Karla Schärfe -03 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
2 | 506 | 1.25 | 11 | Olivia Helleskov Batko -03 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
3 | 451 | 1.49 | 3 | Flora Chalmer -03 | 1.52 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
4 | 526 | 1.37 | 8 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
5 | 515 | 12.59 | 6 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | 12.60 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 10:35 |
6 | 506 | 12.28 | 4 | Olivia Helleskov Batko -03 | 12.05 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 10:35 |
7 | 451 | 11.54 | 2 | Flora Chalmer -03 | 11.65 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 10:35 |
8 | 519 | 12.33 | 4 | Sara Flindt Grønning -03 | 12.06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 10:35 |
9 | 418 | 12.10 | 7 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | 12.12 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 10:35 |
10 | 526 | 11.73 | 4 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 11.76 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 10:35 |
11 | 419 | 11.41 | 2 | Annika Haldbo -03 | 11.48 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 10:35 |
12 | 516 | 12.01 | 3 | Rebekka Schaldemose -03 | 12.07 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 10:35 |
13 | 515 | 20.87 | 5 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | 20.07 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:20 |
14 | 446 | 18.77 | 8 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 15.35 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:20 |
15 | 506 | 19.28 | 7 | Olivia Helleskov Batko -03 | 17.56 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:20 |
16 | 519 | 28.62 | 3 | Sara Flindt Grønning -03 | 17.56 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:20 |
17 | 516 | 14.58 | 10 | Rebekka Schaldemose -03 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:20 | |
18 | 451 | 11.32 | 6 | Flora Chalmer -03 | 11.54 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:55 |
19 | 419 | 11.24 | 5 | Annika Haldbo -03 | 11.41 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:55 |
20 | 472 | 10.92 | 2 | Karla Schärfe -03 | 10.62 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:20 |
21 | 515 | 8.54 | 9 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | 10.00 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:20 |
22 | 519 | 8.75 | 8 | Sara Flindt Grønning -03 | 8.00 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:20 |
23 | 418 | 10.89 | 3 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | 10.61 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:20 |
24 | 493 | 3.17.70 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 3.11.28 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 |
25 | 544 | 46.19 | 5 | Sparta P13 - 1 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 17:05 | |
26 | 545 | 45.01 | 3 | Sparta P13 - 2 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 17:05 |