Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 117 | 29.72 | 8 | Hannah Illum Petersen -00 | 28.91 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
2 | 113 | 29.70 | 7 | Ida Beiter Bomme -01 | 29.52 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
3 | 115 | 28.32 | 3 | Iona Pardis White -00 | 29.09 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
4 | 111 | 33.76 | 34 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 35.11 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
5 | 108 | 31.77 | 18 | Xenia Kaas Bruun -00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | |
6 | 121 | 32.40 | 26 | Mathilde Willer -00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | |
7 | 124 | 31.97 | 19 | Selma Staun -00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | |
8 | 118 | 27.80 | 2 | Olivia Tuokila -00 | 28.09 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
9 | 122 | 32.39 | 25 | Cecilie Næsby -00 | 33.42 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
10 | 116 | 33.36 | 32 | Anna Sofie Frænde -01 | 34.03 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
11 | 126 | 30.50 | 10 | Viktoria Dommer -01 | 30.00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
12 | 125 | 30.69 | 11 | Suzanne Andersen -00 | 29.78 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
13 | 127 | 30.77 | 12 | Julie Falkebo Jensen -00 | 29.97 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
14 | 112 | 5.15.92 | 2 | Ingrid Eckardt -01 | 5.29.62 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
15 | 117 | 5.29.53 | 4 | Hannah Illum Petersen -00 | 5.15.61 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
16 | 119 | 5.35.51 | 6 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 5.18.04 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
17 | 121 | 5.53.02 | 9 | Mathilde Willer -00 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 | |
18 | 116 | 5.39.78 | 8 | Anna Sofie Frænde -01 | 5.50.70 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
19 | 120 | 5.14.19 | 1 | Anna Mark Helwigh -00 | 5.41.59 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
20 | 126 | DNS | Viktoria Dommer -01 | 5.35.04 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 | |
21 | 114 | 5.35.67 | 7 | Cecilie Boesdal -01 | 6.15.11 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
22 | 127 | 5.32.11 | 5 | Julie Falkebo Jensen -00 | 5.40.22 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
23 | 112 | 1.25 | 12 | Ingrid Eckardt -01 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
24 | 113 | 1.31 | 8 | Ida Beiter Bomme -01 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
25 | 119 | 1.43 | 3 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
26 | 111 | 1.15 | 15 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
27 | 124 | 1.20 | 13 | Selma Staun -00 | 1.39 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
28 | 118 | 1.37 | 5 | Olivia Tuokila -00 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
29 | 122 | 1.15 | 14 | Cecilie Næsby -00 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
30 | 116 | 1.10 | 18 | Anna Sofie Frænde -01 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
31 | 110 | 1.34 | 6 | Caroline T Hansen -00 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
32 | 126 | 1.31 | 10 | Viktoria Dommer -01 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
33 | 129 | 1.28 | 11 | Alice Kirk Damsgaard -01 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 | |
34 | 111 | 4.78 | 27 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 4.97 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
35 | 108 | 7.29 | 16 | Xenia Kaas Bruun -00 | 7.58 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
36 | 110 | 6.98 | 19 | Caroline T Hansen -00 | 7.60 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
37 | 125 | 9.90 | 4 | Suzanne Andersen -00 | 9.47 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
38 | 114 | 7.48 | 14 | Cecilie Boesdal -01 | 6.73 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
39 | 127 | 7.89 | 11 | Julie Falkebo Jensen -00 | 7.58 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
40 | 117 | 26.79 | 2 | Hannah Illum Petersen -00 | 23.45 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 |
41 | 113 | 15.81 | 11 | Ida Beiter Bomme -01 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 | |
42 | 121 | 12.02 | 14 | Mathilde Willer -00 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 | |
43 | 124 | 14.20 | 13 | Selma Staun -00 | 12.32 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 |
44 | 110 | 21.64 | 3 | Caroline T Hansen -00 | 21.90 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 |
45 | 125 | 17.43 | 8 | Suzanne Andersen -00 | 14.26 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 |