ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 442 | 12.45 | 4 | Leonora Ricks -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 | |
2 | 400 | 11.55 | 1 | Clara Elvira Paludan -02 | 11.48 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
3 | 463 | 12.41 | 5 | Mathilda Juel Gertz -02 | 12.59 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
4 | 407 | 13.60 | 6 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 13.72 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
5 | 430 | 12.36 | 4 | Josefine Sørensen -02 | 12.31 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
6 | 434 | 12.33 | 5 | Juliette Wessel Leroy -02 | 12.30 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
7 | 445 | 11.80 | 2 | Liv Nedergaard -02 | 11.83 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
8 | 479 | 12.09 | 3 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 12.29 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
9 | 400 | 11.42 | 1 | Clara Elvira Paludan -02 | 11.55 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
10 | 463 | 12.64 | 7 | Mathilda Juel Gertz -02 | 12.41 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
11 | 430 | 12.54 | 8 | Josefine Sørensen -02 | 12.36 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
12 | 434 | 12.30 | 7 | Juliette Wessel Leroy -02 | 12.33 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
13 | 445 | 11.67 | 3 | Liv Nedergaard -02 | 11.80 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
14 | 479 | 12.23 | 6 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 12.09 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
15 | 400 | 11.27 | 2 | Clara Elvira Paludan -02 | 11.42 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 16:10 |
16 | 445 | 11.92 | 7 | Liv Nedergaard -02 | 11.67 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 16:10 |
17 | 478 | 3.16.19 | 1 | Nikoline Høegh Ørum Niels -02 | 3.19.95 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
18 | 400 | 1.25 | 2 | Clara Elvira Paludan -02 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 |
19 | 463 | 1.10 | 6 | Mathilda Juel Gertz -02 | 1.15 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 |
20 | 463 | 5.49 | 14 | Mathilda Juel Gertz -02 | 6.05 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
21 | 407 | 6.47 | 11 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 6.28 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
22 | 430 | 5.23 | 15 | Josefine Sørensen -02 | 5.81 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
23 | 434 | 6.61 | 10 | Juliette Wessel Leroy -02 | 6.81 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
24 | 445 | 7.17 | 6 | Liv Nedergaard -02 | 8.12 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
25 | 479 | 6.73 | 9 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 7.89 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
26 | 442 | 11.01 | 8 | Leonora Ricks -02 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 | |
27 | 400 | 16.57 | 6 | Clara Elvira Paludan -02 | 14.50 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 |
28 | 478 | 17.30 | 4 | Nikoline Høegh Ørum Niels -02 | 19.17 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 |
29 | 430 | DNS | Josefine Sørensen -02 | 11.40 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 | |
30 | 479 | 16.76 | 5 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 14.86 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 |
31 | 512 | 45.77 | 1 | Sparta I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 17:00 | |
32 | 520 | 47.39 | 2 | Sparta II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 17:00 |