Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
9-10 jun., 2018
Arrangør: Hvidovre AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 481 | DNS | Annika G. Truelsen -03 | 29.45 | 200 Metres • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 12:45 | ||
2 | 480 | DNS | Annika Baun Haldbo -03 | 26.72 | 200 Metres • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 12:45 | ||
3 | 487 | 29.06 | 12 | Aude Tra-bi -03 | 200 Metres • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 12:45 | ||
4 | 598 | 29.98 | 14 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 200 Metres • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 12:45 | ||
5 | 486 | 28.69 | 8 | Asta Ellermann- Kingombe -04 | 29.6 | 200 Metres • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 12:45 | |
6 | 528 | 28.37 | 7 | Ingeborg Falck -04 | 28.22 | 200 Metres • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 12:45 | |
7 | 678 | 29.01 | 11 | Carla Frandsen -04 | 200 Metres • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 12:45 | ||
8 | 489 | 1.04.44 | 3 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 1.07.06 | 400 Metres • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 16:10 | |
9 | 565 | PB | 58.62 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 58.71 | 400 Metres • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 16:10 |
10 | 614 | DNS | Tsinat Krause -04 | 1.13.78 | 400 Metres • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 16:10 | ||
11 | 593 | 10.51.58 | 1 | Sarah Glad -03 | 10.33.52 | 3000 Metres • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 14:15 | |
12 | 503 | PB | 10.55.58 | 2 | Elisabeth Rønnstad -04 | 10.59.43 | 3000 Metres • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 14:15 |
13 | 489 | 4.89 (w:+0.6) | 6 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 4.98 | Long Jump • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 13:45 | |
14 | 581 | 3.86 (w:+0.0) | 19 | Olivia Emily Helleskov Batko -03 | Long Jump • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 13:45 | ||
15 | 480 | DNS | Annika Baun Haldbo -03 | 5.43 | Long Jump • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 13:45 | ||
16 | 487 | NM | Aude Tra-bi -03 | Long Jump • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 13:45 | |||
17 | 543 | DNS | Karla Schärfe -03 | 5.10 | Long Jump • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 13:45 | ||
18 | 528 | 4.91 (w:+0.0) | 5 | Ingeborg Falck -04 | 5.22 | Long Jump • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 13:45 | |
19 | 536 | 4.59 (w:+0.4) | 9 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | Long Jump • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 13:45 | ||
20 | 678 | 4.02 (w:+1.5) | 16 | Carla Frandsen -04 | Long Jump • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 13:45 | ||
21 | 481 | 21.94 | 7 | Annika G. Truelsen -03 | Javelin Throw • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 9:55 | ||
22 | 581 | 24.85 | 5 | Olivia Emily Helleskov Batko -03 | Javelin Throw • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 9:55 | ||
23 | 598 | 18.16 | 9 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 23.19 | Javelin Throw • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 9:55 | |
24 | 543 | DNS | Karla Schärfe -03 | 32.56 | Javelin Throw • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 9:55 | ||
25 | 536 | 25.88 | 4 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 25.42 | Javelin Throw • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 9:55 | |
26 | 614 | 21.47 | 8 | Tsinat Krause -04 | 27.29 | Javelin Throw • Finale | Girls 15 years | Søndag kl. 9:55 |