Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
7-8 maj, 2016
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 419 | 6.24 | 4 | Anton Thers-Sonne -07 | 5.87 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
2 | 417 | DNS | Oscar Bo Herskind -07 | 2.24 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
3 | 416 | 2.84 | 13 | Bertram Rasmus Clausen -08 | 2.86 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
4 | 423 | 4.28 | 8 | Valdemar Willer Oldenborg -08 | 4.53 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
5 | 420 | 3.91 | 9 | William Thøgersen -08 | 4.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
6 | 424 | 4.48 | 7 | Magnus Høegh Ørum-Nielsen -08 | 4.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
7 | 417 | DNS | Oscar Bo Herskind -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 | ||
8 | 415 | 10.82 | 5 | Victor Visan Bahn -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 | |
9 | 418 | 10.42 | 1 | Anders Silleborg -07 | 9.95 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
10 | 414 | 10.63 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 10.58 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
11 | 416 | 11.94 | 7 | Bertram Rasmus Clausen -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 | |
12 | 421 | 11.46 | 4 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 11.17 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
13 | 425 | 11.99 | 6 | Carl-Frederik Kirst -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 | |
14 | 424 | 10.82 | 3 | Magnus Høegh Ørum-Nielsen -08 | 10.88 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
15 | 419 | 2.87 | 16 | Anton Thers-Sonne -07 | 2.72 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
16 | 422 | 3.26 | 9 | Mads Vincentsen -07 | 3.23 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
17 | 417 | DNS | Oscar Bo Herskind -07 | 1.69 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
18 | 415 | 3.34 | 8 | Victor Visan Bahn -07 | 3.03 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
19 | 418 | 3.70 | 3 | Anders Silleborg -07 | 3.50 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
20 | 414 | 2.85 | 17 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 3.00 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
21 | 416 | 2.35 | 25 | Bertram Rasmus Clausen -08 | 2.32 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
22 | 421 | 2.91 | 14 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 2.87 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
23 | 423 | 2.73 | 20 | Valdemar Willer Oldenborg -08 | 2.65 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
24 | 425 | 2.62 | 21 | Carl-Frederik Kirst -08 | 2.61 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
25 | 418 | 10.08 | 4 | Anders Silleborg -07 | 10.42 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
26 | 414 | 10.54 | 8 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 10.63 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
27 | 419 | 34.54 | 1 | Anton Thers-Sonne -07 | 31.62 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
28 | 422 | 28.08 | 6 | Mads Vincentsen -07 | 26.86 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
29 | 415 | 26.99 | 7 | Victor Visan Bahn -07 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 | |
30 | 414 | 22.27 | 11 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 25.84 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
31 | 425 | 21.20 | 12 | Carl-Frederik Kirst -08 | 19.01 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
32 | 420 | 24.62 | 8 | William Thøgersen -08 | 22.33 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
33 | 422 | 1.17.43 | 4 | Mads Vincentsen -07 | 1.21.15 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:05 |
34 | 418 | 1.18.11 | 5 | Anders Silleborg -07 | 1.20.97 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:05 |
35 | 421 | 1.31.56 | 15 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:05 | |
36 | 423 | 1.35.60 | 17 | Valdemar Willer Oldenborg -08 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:05 | |
37 | 420 | 1.22.82 | 9 | William Thøgersen -08 | 1.31.52 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:05 |
38 | 424 | 1.15.68 | 3 | Magnus Høegh Ørum-Nielsen -08 | 1.23.07 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:05 |