Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
24-25 aug., 2013
Arrangør: Sparta
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 557 | 5.43 | 1 | Annette Nielsen -96 | 5.70 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
2 | 435 | 7.22 | 1 | Andreas Trajkovski -93 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:20 | |
3 | 476 | DNS | Agnes Saidy -05 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:30 | ||
4 | 478 | 2.60 | 15 | Magda Kragh Hundsbæk -04 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:00 | |
5 | 477 | 2.96 | 10 | Smilla Mygind Kristensen -04 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:00 | |
6 | 479 | 2.93 | 11 | Anne-Katrine D. Bentsen -04 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:00 | |
7 | 491 | 3.37 | 6 | Karoline Bygwraa -03 | 3.20 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 |
8 | 488 | 2.95 | 10 | Nanna Elmer -03 | 2.50 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 |
9 | 490 | 3.33 | 7 | Rebecka Wennesz -03 | 3.15 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 |
10 | 494 | 3.15 | 17 | Signe Lawson -02 | 3.22 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 |
11 | 498 | 3.55 | 11 | Silja D. Mouritsen -02 | 3.48 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 |
12 | 495 | 3.47 | 13 | Eva Seixas -02 | 3.05 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 |
13 | 493 | 3.60 | 10 | Laura H. Weichmann -02 | 3.81 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 |
14 | 511 | 4.29 | 6 | Lilja H. Povlsen -01 | 4.05 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 |
15 | 510 | 3.74 | 12 | Vibha Soren -01 | 3.93 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 |
16 | 513 | 4.60 | 2 | Louise B. Moore -01 | 4.53 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 |
17 | 514 | 4.11 | 8 | Frederikke Von Benzon -01 | 4.22 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 |
18 | 507 | NM | Sille Olsen -01 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 | ||
19 | 509 | DNS | Dajana Dasic -01 | 3.46 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 | |
20 | 512 | 4.17 | 7 | Astrid Søndergaard -01 | 4.20 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 |
21 | 508 | 3.78 | 11 | Yasmine Abbouch -01 | 3.50 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:10 |
22 | 516 | 3.60 | 21 | Josephine Amaloo | 3.50 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
23 | 520 | 3.63 | 20 | Ya Kaday Kamara | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
24 | 525 | 3.68 | 19 | Julie D. Easmussen | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
25 | 519 | 4.15 | 12 | Ya Chernoh Kamara | 3.47 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
26 | 527 | 3.82 | 16 | Bella Vad Pedersen | 3.76 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
27 | 528 | 4.87 | 3 | Sofie Rasmussen | 5.01 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
28 | 517 | DNS | Laurine Ulstrup | 3.85 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
29 | 515 | 3.69 | 18 | Amanda Amaloo | 3.65 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
30 | 485 | 1.83 | 13 | Viggo Olsen -04 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 | |
31 | 481 | DNS | John Saidy -04 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 | ||
32 | 484 | 2.44 | 10 | Tobias Kjær -04 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 | |
33 | 503 | 3.58 | 12 | William Elsner -03 | 3.54 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 |
34 | 499 | 3.01 | 17 | Mads Emil Svensso -03 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
35 | 502 | 3.47 | 14 | Mik Lønborg -03 | 3.91 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 |
36 | 533 | 4.17 | 6 | Villads Schou -01 | 4.30 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 |
37 | 530 | 3.51 | 13 | Philip Z. Ellefsen -01 | 3.81 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 |
38 | 531 | 3.78 | 11 | Jonathan Feigenberg Lind -01 | 3.85 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 |
39 | 532 | 4.04 | 9 | Aslak Bennedsen -01 | 4.02 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 |
40 | 537 | 3.52 | 11 | Edvard Restorff-Liliegree | 3.59 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:00 |
41 | 536 | DNS | Hans B. Falkenberg | 4.64 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:00 | |
42 | 538 | 3.71 | 10 | Magne V. Kanneworff | 3.09 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:00 |
43 | 540 | 4.58 | 5 | Peter M. Adamsen | 4.80 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:00 |