Eurotrack • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
4-5 jun., 2016
Arrangør: Frederiksberg IF
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 279 | 3.63 | 3 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 3.52 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
2 | 285 | 3.59 | 3 | Anders Silleborg -07 | 3.70 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
3 | 283 | 3.06 | 5 | Anton Thers-Sonne -07 | 2.72 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
4 | 324 | 3.60 | 8 | Asger Abraham -06 | 3.02 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:20 |
5 | 321 | 3.46 | 12 | Carl Ranstorp -05 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:20 | |
6 | 322 | 3.19 | 13 | Connor Joseph Mikkelsen -06 | 3.32 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:20 |
7 | 320 | DNS | Eli Riege -06 | 4.10 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:20 | |
8 | 291 | 3.74 | 2 | Ella Julie Fischer -07 | 3.82 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
9 | 290 | 2.26 | 10 | Emil Englund -07 | 1.77 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
10 | 310 | 4.35 | 1 | Emilie B. Voigt -05 | 4.32 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
11 | 265 | 4.43 | 10 | Emilie R. Hansen -99 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:40 | |
12 | 312 | 3.18 | 19 | Emmeline Steinmetz -06 | 3.19 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
13 | 319 | 2.75 | 24 | Filippa Grunnet Nouri -06 | 2.94 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
14 | 325 | 3.33 | 15 | Freja Abraham -06 | 3.31 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
15 | 340 | 5.45 | 1 | Gabriel Lausten -00 | 5.85 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
16 | 261 | 5.49 | 1 | Hannah Illum Petersen -00 | 5.52 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
17 | 284 | 3.17 | 7 | Helene Salomonsen -07 | 3.46 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
18 | 326 | 4.01 | 4 | Ingrid Gram Jensen -05 | 3.85 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
19 | 276 | 4.93 | 5 | Isabella Juul -00 | 4.87 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
20 | 280 | 2.91 | 7 | Johan Dahl Kokkegaard -08 | 3.00 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
21 | 318 | 3.58 | 9 | Kasper Schimmel Smith -05 | 3.58 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:20 |
22 | 334 | 5.18 | 2 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 4.83 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
23 | 277 | 3.12 | 8 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 3.41 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
24 | 309 | 4.80 | 7 | Louise Wessel Leroy -99 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
25 | 281 | 3.46 | 5 | Maja B. Voigt -07 | 3.90 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
26 | 289 | 2.68 | 14 | Martha Demidoff Nielsen -08 | 2.79 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
27 | 275 | 4.99 | 4 | Mathilde S. Jepsen -99 | 5.05 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
28 | 264 | 5.70 | 1 | Nikolaj Graves -98 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:40 | |
29 | 274 | 4.79 | 8 | Sara Vardar -00 | 4.70 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
30 | 286 | 3.01 | 9 | Selma M. Vöge-Widding -08 | 3.09 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
31 | 313 | 3.63 | 8 | Signe Juhl Laursen -05 | 3.69 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
32 | 287 | DNS | Simon Castberg Kaus -07 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | ||
33 | 328 | 5.08 | 3 | Simone Hjort -99 | 5.42 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
34 | 316 | 4.13 | 2 | Sofia Thøgersen -05 | 4.12 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
35 | 311 | 3.20 | 18 | Sophie Hengstenberg -06 | 2.92 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
36 | 278 | 3.17 | 4 | Victor Visan Bahn -07 | 3.03 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
37 | 317 | 4.13 | 2 | Vitus Rosenkrands -05 | 4.22 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:20 |
38 | 282 | 2.66 | 8 | William Thøgersen -08 | 2.75 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |